Celiakia a snaženie sa o dieťa

12. sep 2020

Ahojte, je tu niekto komu sa podarilo napriek celiakii normálne otehotnieť a donosit dieťa?
Vraj je to dosť problém. Nedarí sa nám viac ako rok, a moja doktorka nieje nejako ochotná..

mirkava
13. sep 2020

Ja mam celiakiu od 24roch. Otehotnela som v 34roch do dvoch mesiacov. Dietatko uz ma 6 rokov. Dokonca som prenasala 10 dni. Nechcelo sa mu von 😊 museli vyvolat porod. Kamoska tiec celiaticka - dve deticky. Ak dodrzujes dietu nemal by byt problem.

mmoonna
13. sep 2020

Ja mám celiakiu a dve detičky. Jedno sa nám podarilo po štyroch mesiacoch, druhé po šiestich .

damolly
13. sep 2020

Ja mám celiakiu diagnostikovanú 22 rokov a mám dvojročného syna. Otehotnela som po mesiaci čo sme si povedali že to skúsime. Tehotenstvo bolo bezproblémové jedine syn sa narodil na konci 36tt no nik z toho neobviňoval moju celiakiu. Syn bol totiž o dva týždne velkostne aj vahovo väčší 🤷🏽‍♀️.

autor
13. sep 2020

A brali ste nejaké vitamíny?? Já mám celiakiu od 15 tich, dodržujem dietu teraz mam 28 snažím ša rok, raz som potratila, preto sa bojím že nedonosim🙁trošku ste ma upokojili 😊

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandulienka5
13. sep 2020

Ja mam celiakiu a k tomu pridruzene ine intolerancie a kedze som ju dlho nemala diagnostikovu tak mam aj polycysticke vajecniky , zatial sa nam zhruba rok nedari 😑 ale pracujeme natom 🙂

alexandra2010
13. sep 2020

celiakia a dve prirodzene teho. Ale prisna dieta a treba davat pozor, aby si mala kys. listovu,vela zien moze len stiepeny prijimat, hladaj Metafolin. A pozor ked mas k tomu aj na mliecne alergiu. este som brala D 2000 IE denne.

mirkava
13. sep 2020

Ja som nebrala nič

autor
13. sep 2020

@akrobrab mne povedala doktora že je to 50 na 50 či dieťatko bude mať celiakiu 🙄

autor
13. sep 2020

@alexandra2010 ďakujem 😉

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mery34
13. sep 2020

Mám celiakiu diagnostikovanú v 25, prvé tehotenstvo v 30ke na prvý raz a druhé neplánované v 33. Žiaden problém, dokonca mi ani tehotenstvá ani roky dojčenia nezhoršili osteoporózu (celiatická osteoporóza).

autor
13. sep 2020

@akrobrab nič nie je lepšie ako teplý rožtek alebo vianočka 😉😀hádam to nezdedi 😉a mliečne výrobky ti nevadia?

autor
13. sep 2020

@mery34 no dúfam že sa nám podarí čo najskôr

kataka10
13. sep 2020

Moja mama mala dlhe roky problem s otehotnenim a musela brat hormony. Potom sa podarilo. Az po 20 rokoch jej zistili, ze ma celiakiu, takze az po tomto zistila, preco bol taky problem otehotniet. Jednoducho tym, ze nedrzala dietu, ziviny sa zle vstrebavali a nedozrievali jej vajicka. Nastastie ani ja ani brat nemame celiakiu. Ja mam polycysticke vajecniky, takze som zacala cvicit hormonalnu jogu a brala som inozitol, co je B vitamin, ktory podporuje dozrievanie vajicok. Skus si vyhladat o nom info, mohlo by ti to pomoct.

autor
13. sep 2020

@kataka10 ďakujem 😊

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
greeetas
13. sep 2020

Mam celiakiu od 13tich, otehotnela som hned na ,,prvu supu" ako 25rocna

autor
13. sep 2020

@greeetas tak to je super 😉

greeetas
14. sep 2020

Ja som ani nevedela doteraz, ze by celiakia mohla sposobovat takyto problem 😳

miskaska
14. sep 2020

Ja si myslim, ze na diete, by problem nemal byt.

alexandra2010
14. sep 2020

Inac dcery po mne nezdedili. Maju gen celiakie vysetreny. Ale mladsia ma alergiu na kravsku bielkovinu.

zuzuliatko18
14. sep 2020

Mne diagnostikovali celiakiu v ten isty mesiac, ako som zistila, ze som tehotna. Ale je pravda, ze nam trvalo dlho, kym sa babatko podarilo. No aj manzel mal nejaky mensi problem.

alexandra2010
14. sep 2020

Jedna znama po 10 rokoch snazenia sa o babo, skusila urobit post, na viac tyz. vynechala zvieracie mliecne, lepok, kupila si Metafolin a 42 rocna otehotnela. Mala potom dokazane poruchu metabolizmu Folatu (odobera sa enzym MTHFR Dehydrogenaza-myslim tak sa pise), gynekolog tvrdil ze Metafolin jej pomohlo. Ma zdravu 3rocnu dcerku.

autor
14. sep 2020

@alexandra2010 femibion1 by som mohla užívať či? Na
mliečne neviem či som ale konzumujem malo mliečneho som z toho nafuknuta, neviem aké sú ťažkosti pri mliečnych výrobkov

alexandra2010
14. sep 2020

ano mozes uzivat.
Mlieko (kravska bielkovina) robi traviace tazkosti, nafukovanie, hnacky ale aj naopak zapchy. Robi casto ekzemy na kozy. Je najcastejsie vrodene a celozivotne.
Laktoza robi skor traviace tazkosti, kozne nie. Skor je ziskane tym, ze vekom stracaju crevne bunky enzym na stiepenie laktozy (mliecny cukor). Laktofree toleruju dobre.

miskaska
14. sep 2020

Ja som v roku 2015 otehotnela v januari, snazili sme sa asi od leta, ale to som este dojcila, az potom ako som odstavila sa mi podarilo otehotniet. Celiakiu mi zistili na nazaciatku roku 2017, v dost pokrocilom stadiu. Takze som ju uz musela mat dlhsie. Podla mna je to strasne individualne, ta choroba moze mat tolko prejakov a nie vsetky musite mat prave vy. Ale myslim, ze je cas na vysetrenia, preco sa vam nedari.

smeja1981
14. sep 2020

mne celiakiu zistili pred mesiacom, az po odbere vajicok a mam 2 zdrave deti 6 a 9 r. Teraz pri odbere IVF mam 2 krasne blastocysty .Dietu mam tym padom zatial iba 3 tyzdne, takze verim, ze sa vklad podari.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre