Problém s otehotnením pri celiakii

8domcatko888
26. feb 2014

Ahojte. Mam celiakiu. Nemate niektora skusenosti s problemom otehotniet pri nej? Lebo som pocula ze to byva dost problemove a ani nam sa zatia nejak nedari. Dakujem

luba28
26. feb 2014

@8domcatko888 moja kolegyna ma celiakiu a rodila ako jablon kazdy rok,..ma tri deti po sebe,....nemyslim,ze toto je problem,aaaale neviem no,...

liginka
26. feb 2014

@8domcatko888 ahoj aj ja mam celiakiu a otehotnela som na druhu supu :D ak dodrziavas dietu a vysledky mas dobre tak by to nemal byt problem.

hradnapani
26. feb 2014

@8domcatko888 pokial mi je zname, tak celiakia robi problemy pri otehotneni vtedy, ked je "neliecena". Teda zena bude o nej nevie alebo nedodrziava dietu. Co poznam celiaticky, tak nemaju problem. A dokonca pri problemoch s otehotnenim sa odporuca vyskusat bezlepkovu dietu (prave pre ten pripad, ze zena o pripadnej celiakii nevie).

8domcatko888
autor
26. feb 2014

No ja ju dodrziavam uz skoro dva roky o babatko sa pokusame zatial len pol roka.. ale citala som niekde ze to byva problem a ze niekedy byvaju zeny preto aj neplodne.. tak neviem :(

rebroza
26. feb 2014

@8domcatko888 ahoj. ja mam tiez kamosku s celiakiou a ma troch krasnych chlapcov celkom rychlo po sebe. drzim palce 🙂

maca02
26. feb 2014

Ja som o svojej celiakii v case oboch tehotenstiev ani netusila a obidva krat to vyslo rychlo

kiki68
26. feb 2014

ja som predtym nevedela,ze mam tento problem a mala som MA,takze moze aj nemusi to byt dovod na problem. Ale co viem od ostatnych,co poznam,tak vraj nedrzat dietu pri celiakii a pokusat sa o dieta je velke riziko.

hradnapani
26. feb 2014

@8domcatko888 este si daj cas. Ja viem, ze tuzba po babatku je silna a kazdy mesiac sa zda ako rok, ale pol roka este nie je dlha doba. Nerozmyslaj este nad problemami, este nie. Najdolezitejsia je aj tak psychika, viem ze sa to lahko povie, ale je to tak... a trafit sa presne do tych malo dni v mesiaci nie je take jednoduche, takze to nemusi mat suvis s celiakou. Je to ako loteria - kto hra, jedneho dna vyhra 😉

8domcatko888
autor
27. feb 2014

No ja ju dodrziavam, neviem si ani predstavit ze by som ju porusila..ved toto je to estelen chvilocka ale mam pocit ze sa u zblaznim.. 😒 tak dufam ze ta loteria sa podari

beatrice007
28. feb 2014

Ja mám celiakiu, avšak dodržiavam dietu a nemala som žiadny problém. Mám dve krásne detičky. Ak sa nedarí, treba skúsiť skôr kyselinu listovú, podporiť imunitu a potom možno ešte riešiť štítnu žľazu - tá skôr robí problémy s otehotnením a aj potratmi.
A ako píše hradnapani, treba sa v prvom rade uvoľniť - takže relaxuj, športuj a snaž sa na to nemyslieť 😉

adush123
28. feb 2014

ahoj, ja mam celiakiu a problem s otehotnenim sme nemali ziadny, napriek tomu ze mam este i ine diagnozy