Clostilbegyt a myóm

lucinka1500
31. mar 2021

Ahojte baby. Dnes som bola pri gynekológovi, pretože by som chcela otehotniet. Mám myom, ktorý je s časti z vnútra a s časti z vonka v maternici. Ovuláciu tiež nemám. Predpísal mi lieky Clostylbegit na stimuláciu ovulácie. Máte s tým skúsenosť? Mám šancu? Ďakujem za odpoveď

e1i
31. mar 2021

@lucinka1500 mala som 4x a nepodarilo sa. Až ivf vyšlo

lucinka1500
autor
31. mar 2021

@e1i a nemá ten liek nejaký negatívny účinok? Na myomy hlavne?

e1i
31. mar 2021

@lucinka1500 to neviem. Viem len ze sa môže max 6x za život. 3x o tom pauza a ester až 3x.

anjelicek26
31. mar 2021

Uvidis, ako na liek zareagujes, u vacsiny zien pomaha, sanca je az 25% otehotniet v takomto cykle... co v normalnom bez clostylu omnoho mensia. Niektore ovuluju, ine nie, podla toho, co sa u teba v tele deje. Budes chodit na ultrazvuk a uvidis. Myomy netusim, ale on simuluje telu nedostatok hormonu a telo ho produkuje nad priemer, teda "nuti" vajecnik do dozrievania jedneho (a viac) vajicok omnoho intenzivnejsie. Neviem o tom, ze okrem trosku nafuknuteho podbruska a tlaku boli nejake ine priznaky. Jasne nevyhoda - hlien je velmi husty, treba brat sirup na kasel alebo lubrikacny gel priatelsky k spermiam pocas ovulacie...ale to ti vsetko lekar urcite vysvetli.

lucinka1500
autor
31. mar 2021

@anjelicek26 ďakujem za odpoveď. Dúfam ze to bude ok a sa zadari.

anjelicek26
31. mar 2021

@lucinka1500 treba si sledovat bazalnu teplotu, nakupit nejake lacnejsie ovulacne testy a testovat, chodit poctivo na ultrazvuk a potom budu tieto lieky mozno cestou k vasmu stastiu. Velmi vela zenam pomohli. Drzim palceky.

lucinka1500
autor
31. mar 2021

@anjelicek26 len sa bojim trochu lebo na papieriku je napisane, ze môže spôsobovať problemy ženám ktoré majú myomy. Ale na druhej strane, snáď by mi to lekar nepredpisal keby to bolo zle. 😕

anjelicek26
31. mar 2021

@lucinka1500 toto neviem veru. Lekár ak tá má pod dohľadom a bude robiť ultrazvuky a dôverujes mu.. Bez ovulácie sa otehotnieť jednoducho nedá, tak sa snaží pomôcť.

lucinka1500
autor
31. mar 2021

@anjelicek26 bude jasne povedal, že mam prist 12sty deň po dobrati lieku. Na začiatok mi dal jednu tabletku od 3tieho dna po 5 dni.

lucinka1500
autor
31. mar 2021

@anjelicek26 plus mi este odporucil kyselinu listovu

anjelicek26
31. mar 2021

@lucinka1500 12ty deň cyklu nie 12. deň po dobrati lieku. Ovulácia pri 3-7 býva už 11-17.den cyklu...

lucinka1500
autor
31. mar 2021

@anjelicek26 aha ďakujem za poznamku

janynyna
1. apr 2021

No ja som to mala tak, že najprv som bola na operaciu s myomom a až potom keď sa nedarilo otehotnieť tak mi doktor predpísal clostilbegyt

lillyd
25. apr 2023

@janynyna aký veľký myom si mala keď ti ho operovali ? Ja mám 8,7mm v prednej stene maternici a o operácii nepadlo ani slovo, pokúšame sa otehotnieť no nedarí sa, zatiaľ sice len niekoľko mesiacov ale predsa rozmýšľam nad tým, že si od dr vypytam Clostilbegyt lebo sám mi hneď dal Progestanelle aaaa predchádzajúce tehu vyšlo na prvý krát no skončilo MÁ v 10tt..

lucinka1500
autor
25. apr 2023

@lillyd hoci nie mne je adresovaná otazka pripojím sa. Ku koncu som mala 5mm myom, lekar mi vravel, ze v marci 2022 ak dovtedy neotehotniem, tak mi vyberu ten myom. Našťastie som otehotnela a to som nemala ani ovulaciu. Pomohol mi gynex, a tabletky na podporu otehotnenia, takze clostyl som si nakoniec nedala. Rodila som v juli 2022 a v januari tohto roku mi robil lekar kontrolu a myom sa zmensil na 2mm. 🙂

lillyd
25. apr 2023

@lucinka1500 ďakujem za skúsenosť. Takze sa ti to podarilo supeeer a nechcrli ti ho pri porode vybrať? Gynex užívam aj ja a aj kyselinu listovu a inofolic a nič ;(

lucinka1500
autor
26. apr 2023

@lillyd nechceli, rodila som dokonca spontánne. A pretože sa zmenšil myom tak mi lekár povedal že stačí 1x ročne sledovať.
My sme sa o bábo pokúšali trištvrte roka, zo začiatku som bola zúfalá, keď mi prišiel menzes.. Ale potom som si povedala, že to nechám na prírodu a vtedy sa zadarilo. Dúfam, pevne verím, že aj tebe sa podarí. Držím velmi silno palce❤️

lillyd
27. apr 2023

@lucinka1500 spontánne? Tak dobre lebo hovori sa že keď je myom tak cisársky a výberu ho rovno.. ďakujem 🙏🏻 no včera som douzivala Progestanelle a do 3 dni by mala prist ms, test negatívny tskze príde :( a potom zavolám doktorovi či neskusime Clostilbegyt, lebo on sám má naháňa že rýchlo otehotnieť a keď nie že nás pošle do CÁR a to nechcem

lucinka1500
autor
27. apr 2023

Spontánne áno, dokonca keď už som bola tehotná mi myom ani nesledovali.. ja som tiež mala kadejak aj menštruáciu, ani ovulácia nebola..ale ten gynex mi podľa mňa pomohol a ešte som pila čaj z alchemilky. Príroda často lepšie pomože. S tým clostyom nemám skúsenoť. Ja osobne som sa ho bála zobrať v tom čase, keď som vytvorila toto fórum. Ale skús ak sa nezadarí, možno pomože. Držím palce fakt veľmi.

lillyd
27. apr 2023

@lucinka1500 keď gynex som brala na pre otehu pomohol ale teraz 4 mesiace a nič 🥹 alchemilkovy caj som pila od kyretu 2x denne a doktor mi ho pred mesiacom už zakázal piť.. už som zúfalá, lebo práveže zo začiatku som si hovorila že vyšlo to vzedy hneď vyjde aj teraz. A každým razom čo to nevyjde sa cítim horšie a horšie a toto je zle na psychiku. Horšie ako to obdobie po kyrete, elbo vtedy som sice bola zle na tom ale hovorila som si, príde MS dá sa cyklus do normálu a ideme na to.. ďakujem ti 🙏🏻

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre