Clostilbegyt - bez folikulometrie a bez Pregnylu

deluxe86
2. feb 2017

Dobry vecer /Ahojte!
Viem, ze tu je milion konverzacii o Clostilu, ale ani jedna neobsahuje to, co by som chcela vediet ja 😀
Takze, predpisali mi Clostil, zajtra je 5 den, teda dobrala som Clostil. Mne doktorka nepovedala, ze mam ist na folikulometriu ani ze mi da este Pregnyl, len aby som brala a uvidime. Ja by som sa chcela spytat tehulky mamicky, priblizne po dobrati clostilu kedy nastala ovulacia? Dobrali ste (od 5. dna do 10 dna) a na 2 dni, alebo na 5 dni, alebo na 7 dni ste mali ovulku?Tusim, ze budem musiet robit ovulacne testy kazdy bozi den, alebo neviem. Viete mi poradit prosim - ak si to pamatate? dakujem velmi pekne!👶

crazy_girl1
2. feb 2017

@deluxe86 ahojky, úprimne, ešte nemám skúsenosť, len ti píšem, čo mne gynekológ povedal. Clostibelgyt mám už doma predpísaný asi pol roka, ale ešte som sa neodvážila si ho nasadiť, skúšame normálne. Ale... povedal mi, že si ho mám nasadiť 3. deň cyklu (čiže cez mrchu), je tam 5 tabliet tuším, tak do 8 DC. Malo by to nabudiť folikuly, vraj aj viac, pretože s clostilom bývajú často aj viacpočetné tehu... Ja by som sa dvojičkám potešila, veru 😉
Určite rob ovu testy, nech si to ustriehneš.
Ale tiež mi nekázal chodiť na folikulometriu, ani na pregnyl, nič, jednoducho nasadiť ho a skúšať. Ešte do apríla nechávam tomu voľný priebeh a potom ho asi skúsim tiež. Daj vedieť, keď sa zadarí 🙏👶😉

alilka
2. feb 2017

@deluxe86 ahoj ja beriem clostylbegit 3ti mesiac..Ale na folikumetriu chodím vždy. Dnes som tiež bola som 8dc a vzala som dnes posledné tabletky a folikuly na usg dnes mali 11mm..Ovu mávam na 16dc ale tiež od toho 10dc cca si robím ovu testy..Hoc v pondelok m ísť na folikumetriu zasa..Moja doki ma dokonca chce vidieť aj po ovulke čiže aby bola istota že vajka praskli..Čiže tam chodím ako na klavír..😁 ale som rada že sa tak o mňa "stará"..Pri clostylbegite sa chodí aj preto na tú folikumetriu lebo sa môže vytvoriť aj viac folikulov..Ja mávam stále 2tak je to ešte oka..Ale kebyže tak mám 3,4 tak do toho nejdem a v čase ovu si dáme isto pozor..😊

deluxe86
autor
3. feb 2017

Aha,tak ovulacia nebyva hned po dobrati clostilu,ale este zopar dni na to.ja mam Pco syndrom a kvoli tou som to dostala.Uprimne neviem,mozno kvoli tomu ma nevolala doktorka,lebo by si nevsimla dobre vajicka kvoli spustu cyst ktore tam mam kvoli pco..ale to je iba moja teoria...

lulu369
3. feb 2017

@deluxe86 Ahoj, je to už nejaký ten rôčik, čo mi doktor predpísal clostil. No ako je to s ovulkou keď berieš clostil neviem.
Po dcérke sme chceli druhé bábo čo najskôr, nechceli sme mať veľmi veľký vekový rozdiel. Dcérku som kojila 2 roky, počas tohto obdobia som nemala mrchu. Prvá od pôrodu mi prišla 14 dní po ukončení kojenia. Keď sme sa začali snažiť o druhé bábo, išla som k doktorovi či je všetko v poriadku, ale zistil mi, že mám anovulačný cyklus. Predpísal mi clostil, brala som ho tri cykly, ale nezabral...Mne môj gynekológ povedal, že sa môže clostil najviac 3 cykly vkuse, potom by mala byť aspoň 3 mesiace pauza. Išlo leto, tak sme sa s doktorom dohodli, že po lete prídem na folikumetriu a uvidíme. Po lete mi už cyklus "šlapal ako hodinky", no doktor mi clostil predpísal aj tak, že aby sa nám skôr zadarilo. Hneď prvý cyklus ako som ho brala som aj otehotnela...No clostil mi až tak upravil cyklus, že aj keď som mrchu počas kojenia syna nemala, ovulku som mala. Syna som prestala kojiť 3.1.2014, prvá mrcha od pôrodu prišla 25.1.2014, ale ako sa ukázalo neskôr, v tom čase som už bola tehotná s mladšou dcérou.😉 Takže aj určiť presný termín bolo ťažšie. Môj gynekológ ho podľa veľkosti bábätka vypočítal na 6.10.2014. Keďže sa dcérke von nechcelo (prenášala som ju 12 dní), musela som ísť do nemocky ležať ako potermínová. Po jednom vyšetrení prišiel ku mne na izbu gynekológ s 30. ročnou praxou - pani turčinová, ja som sa s takýmto prípadom ešte nestretol, aby žena otehotnela, tak ako vy...

andy57
14. feb 2017

@deluxe86 ahoj ako pokračuješ?

deluxe86
autor
14. feb 2017

Ahoj!No teraz cakam,ci sa ppdarilo babo.pridavam fotku o ovulacii,ktora podla mna bola 5den od ukoncenia clostylu,teda 8.2..teraz som 6den po nom,tak cakam,kedy mozem testovat.boleli ma vajecniky,raz aj tak viacej,ale len tak ma boliwva niekedy brucho,ako pri menzese,ale len chvilku.neviem,ci sa podarilo babo.pri prvom tehu som na 8.den pocitovala brutalnw bolesti,tak uvidime.duphaston mam este 3 dni,20-21by som mala dostat menzes.

andy57
14. feb 2017

@deluxe86 citala som ze mas tie pco, to si mala teraz prvykrat clostil? Ja som si dala dne sprvu tabletku, tiez mam pco.

deluxe86
autor
14. feb 2017

@andy57 ano,mam pco,dala som sa vysetrit na inzulinovu rezistenciu,ale je negativna,co znamena,ze by som mala zmenit zivotospravu.clostyl som mala teraz prvy krat,trosku sa mi z toho tocila hlava,ale inak vsetko ok.dufam,ze nam to vyjde.Prva dcerka sa podarila na prvy sup,ale teraz neviem preco nemam ovulaciu.tak keby nic,mam este 2 moznozti a potom pauza.

andy57
14. feb 2017

@deluxe86 teba ani nekontrolovala DR? lebo mne kazal prist DR. po dobrati, cize v sobotu doberiem a v pondelok idem, ze ci na to vlastne reagujem naozaj.

deluxe86
autor
14. feb 2017

@andy57 nie a prave kvoli tomu som aj zakladala temu,lebo kazda tam isla na pregnyl a na kuk,ale mne nic nebolo povedane.tak som si kupila ovu testy,a ten,co som robila 5den,tak tam sa ukazala skorej prva ciarka ako kontrolna,takze som to brala na sto pro,ze he to ovu.snazis sa o prvr babo?inzulin si nesla zistovat?

alilka
14. feb 2017

@deluxe86 ahoj .Aj ja beriem clostylbegit 3ti mesiac zatiaľ nič 😁a teraz bude pauza..Tu inzulínovú rezistenciu ja mám,ale musím sa priznať že ani sama poriadne neviem čo to je 😁 a na folikumetriu sa chodí hlavne preto ak by si tam po clostylbegite mala viac vajok 😜 je tam veľká šanca viacpocetneho tehu 😊

deluxe86
autor
14. feb 2017

Ano ano,ja viem na co su tieto ukony,ale mne to nebolo dane.no hej,este to by,trojcata a hned sa mozem premenit na zombi👽😂

andy57
14. feb 2017

@deluxe86 my už synčeka máme, podaril sa po vysadení antikoncepcie. Aj druhý krát som otehotnela po vysadení antikoncepcie ale to druhé tehu nedopadlo dobre odvtedy nemám menzes a bola som na duphastone. Výsledky hormónov mám v.poriadku

deluxe86
autor
14. feb 2017

@andy57 a kvoli comu nemas menzes?to je zvlastne.treba pit na stitnu zlazu bylinne caje.pamajoran obycajny je velmi dobry na upravenie menstruacie.

andy57
14. feb 2017

@deluxe86 netusim vzdy som brala antiku a ked som vysadila tak menzes bol, ale od 13tich s tymmam problem a stitna je tiez kontrolovana, zajtra akurat idem na kontrolu tak spomeniem. a dakujem skusim caje

andy57
19. feb 2017

@deluxe86 ahoj tak ako pokracujes? ja som dobrala uz clostil vcera a zajtra idem na ultrazvuk som zvedava ci sa nieco udialo

deluxe86
autor
20. feb 2017

@andy57 no,ja som si spravila na 10 den od tehu test a bol negativny😢dneska by mala prist aj mrcha,takze sa pripravujem v dusku na marec,azda zadari...potom napis co videli,som zvedava ze priblizne ktory den je u teba ovulacia vyvolana clostilom.drzim palce!

andy57
20. feb 2017

@deluxe86 no ak nejaka bude vlastne 😀 ale napisem vecer ako som dopadla, pocity nemam ziadna ani bolesti

deluxe86
autor
8. mar 2017

@andy57 no ako si,uz tehotna ze?ja som nemala teraz ovulku,neviem preco😢som z toho smutna dost.

andy57
8. mar 2017

@deluxe86 ahoj nie, prva davka nezabrala, v pondelok zacinam dalsiu davku 2x denne 1 tabletku a potom na ultrazvuk.

deluxe86
autor
8. mar 2017

@andy57 zvysena davka? Ovulku si mala,ci nie?len sa nepodarilo babo.preco ti to takto zvysila?

deluxe86
autor
8. mar 2017

@andy57 pozri sa na moju ovulku,tento mesiac dajako nefunguje clostyl...😩

andy57
8. mar 2017

@deluxe86 nemala som ovulaciu a clostilbegyt nezaberie hneď prvý mesiac uzivania. Niekedy nezaberie vôbec a niekedy až tretí štvrtý mesiac takže nečakám hneď že sa podarí.

deluxe86
autor
8. mar 2017

@andy57 aha,ano,to viem,ze nemusi zabrat.a nemas vedlajsie ucinky?vyrazky,naladovost atd?

andy57
8. mar 2017

@deluxe86 trošku som mala vyrážky ale zmizli. Inak nič také.

andy57
20. mar 2017

@deluxe86 ahoj ako pokracujes?

deluxe86
autor
21. mar 2017

@andy57 ahoj,bola som u dr kvoli tomu clostylu,ze dajako sa nedari najst den ,,d,, a ona mi vravela,ze je tam tekutina,takze prasklo vajicko,len este nevieme,ci z toho je babo.o 4dni mam dostat ms,ale tento mesiac som si nedala duphaston,takze to moze byt aj dlhsi proces.potom,3.pokus uz mam tak dojednane ze idem k nej na utz.u teba ako?

lienka737
21. mar 2017

@deluxe86
S clostilom je lepšie robiť ultrazvuk, pretože práve z neho sa môžu robiť cysty.
Keďže je to liek, čo sa nemôže užívať dlhodobo a veľmi veľa negatívnych účinkov, určite by som odporučala skontrolovať, ako a KOLKO folikulov dozrieva a či praskajú.
Ideálne je to s Pregnylom + ultrazvuk aj PRED aj PO.
Tak by sa to malo robiť, ale lekári to podceňujú a len predpíšu a dalej sa nestarajú.

lienka737
21. mar 2017

@deluxe86 A ešte - pozor na počet folikulov.
Ja som pri užívaní 4 tbl. Clostilu mala niekoľko - neviem si predstaviť, koľko by ich bolo ak by som užívala 10 tbl.

Ideálne je len jeden folikul. Aj ked baby si vacsinou prajú dvojčatá, odporúča sa len jeden.

andy57
21. mar 2017

@deluxe86 ja som včera bola po dobrati a mám dva 17mm na každom vajecniku od štvrtka nasadiť duphaston. Tak snáď niečo bude 🙂 držím palce aj tebe.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre