Clostilbegyt - bez folikulometrie a bez Pregnylu

deluxe86
2. feb 2017

Dobry vecer /Ahojte!
Viem, ze tu je milion konverzacii o Clostilu, ale ani jedna neobsahuje to, co by som chcela vediet ja 😀
Takze, predpisali mi Clostil, zajtra je 5 den, teda dobrala som Clostil. Mne doktorka nepovedala, ze mam ist na folikulometriu ani ze mi da este Pregnyl, len aby som brala a uvidime. Ja by som sa chcela spytat tehulky mamicky, priblizne po dobrati clostilu kedy nastala ovulacia? Dobrali ste (od 5. dna do 10 dna) a na 2 dni, alebo na 5 dni, alebo na 7 dni ste mali ovulku?Tusim, ze budem musiet robit ovulacne testy kazdy bozi den, alebo neviem. Viete mi poradit prosim - ak si to pamatate? dakujem velmi pekne!👶

andy57
3. apr 2017

@deluxe86 ahoj tak ako pokracujes? podarilo sa?

deluxe86
autor
4. apr 2017

@andy57 ani som nevidela tvoju predoslu spravu.teraz to citam.no ja teraz cakam na ovulku,zajtra idem do nemocnice na utz a potom uvidime.clostyl som dobrala v nedelu,2.4..ako u teba?😄

andy57
4. apr 2017

@deluxe86 u mna nijako cakam na menzes 😀 a ideme do dalsieho kola potom

deluxe86
autor
4. apr 2017

@andy57 lutujem!!u mna to je posledne kolo...tak uvidime

andy57
4. apr 2017

@deluxe86 co lutujes? ja tiez posledne asi potom neviem co vymysli dr.

deluxe86
autor
4. apr 2017

Vsak ze sa nezadarilo babo.neviem co bude po vysadeni clostylu.teraz pijem alchemilku,mozno to pomoze.duphaston uz ani neberiem,pride mi menst.asi na 32den.

andy57
4. apr 2017

@deluxe86 neboj sa clostil vraj ucinkuje aj dalsie mesiace tak sa zadari potom 🙂 daj vediet ako si dopadla na folikulometrii potom 🙂

lienka737
4. apr 2017

@deluxe86 alchemilka je na rast sliznice.
Duphaston už prečo neberieš?

chuchu86
6. apr 2017

Ahojte Babi,
začínam prvý deň s clostilom, som zvedavá, k tomu pijem inofolic 2 x denne

Aké máte skúsenosti s clostilom ? Nejaké vedľajšie účinky ?

klara333
6. apr 2017

@chuchu86 moj vedlajsi ucinok boli dvojicky 🙂

alilka
6. apr 2017

@chuchu86 ja som pri nom na treti mesiac otehotnela..ale mimomaternicovo..:/ je tam zvysena sanca na mimomaternicove alebo viacpocetne tehu..

chuchu86
6. apr 2017

@klara333 - Gratulujem 🙂

A mali ste v rodine dvojičky ?

Ja mám dvojičky aj z maminej aj z otcovej strany 🙂

chuchu86
6. apr 2017

@alilka - a je to pravda, že ovulácia je bolestivá pri užívaní clostilu ?

alilka
6. apr 2017

@chuchu86 absolutne..ja keby som nechodila na folikumetriu nerobila testy a nemerala teplotu ani by som nevedela ze bola ovu..:D

klara333
6. apr 2017

@deluxe86 mne dal lekar kedysi clostil po hormonalnom profile z krvi, ziadne sono ani nic podobne. Teraz mi ho chcel dat na zaklade jedneho nezmyselneho sona. Takze som zvolila iny postup, sla som do centra na asist. reprodukciu, prisla som tam a lekar, ze aha, krasny 20 mm folikul. Takze sme sa dohodli, ze pichne pregnyl, aby folikul aj naisto dozrel a praskol. A teraz cakame, co z toho. Zaroven mi povedal, ze ak mi dal lekar clostil bez poriadneho vysetrenia, mali sme len velke stastie, ze sa to podarilo. Uz by som teraz vedela, ze ak to chcem cele naistotu, tak mam trvat na vysetreniach a nie tak halabala riesit otehotnenie, ako to moj doktor navrhoval. Lenze to som zistila az pred tyzdnom, ze ten jeho postup bol cudny. A stratili sme uplne zbytocne skoro dva roky :-/

klara333
6. apr 2017

@chuchu86 nemali sme dvojicky v rodine, to sposobil ten clostil.

lienka737
6. apr 2017

@chuchu86 pri clostile dozrieva viac folikulom, preto viacpočetné tehotenstvá,.
Nesúvisí to vobec s tým, či sú v rodine alebo nie.

chuchu86
6. apr 2017

@klara333 - ja som zmenila lekára, minulý rok v apríli som potratila v 16 tt,
od 5. tt som špinila a lekár nerobil žiadne vyšetrenia ani do nemocnice ma neposlal, len pchal do mňa duphaston a ascorutin.

Nový doki v prvom rade mi dal do poriadku menzes, tri mesiace som brala progesteron tabletky.
Doki prišiel nato, že mám pco syndróm, každá mesiac bez ovulácie.
Tak sme sa rozhodli, že teraz skusime clostil s inofolicom.
Clostil mám brať od 3 dc 5 dní a potom ísť ku nemu na ultr. že ako sú natom vajka.

chuchu86
6. apr 2017

@lienka737 - rozumiem, Ďakujem

klara333
6. apr 2017

@chuchu86 mne ten moj pred mesiacom navrhol na upravu cyklu antikoncepciu. A ze hned potom clostil. Aj som mu to odkyvla, aj som to nezacala brat, lebo ked sa mi to cele rozlezalo v hlave, prislo mi to ako riadny nezmysel. Navyse sa na sone potom v centre ukazalo, ze mam pekny velky folikul. A nepravidelny menzes mam pravdepodobne z toho, ze mi nepraskne, preto ten pregnyl. Ak by to nevyslo tento mesiac, v dalsom mi skusia cely cyklus nastimulovat hormonalne a uvidime.

chuchu86
6. apr 2017

@klara333 - ani môj doki nerozumel prečo som nedostala zrazu menzes, po kyrete som mala normálne každý mesiac.
Takže uvidime, to je môj prvý cyklus s clostilom.

sasajanaj
9. aug 2017

Mne dnes nasadil clostil. Keď to tu teraz čítam mám všelijaké pocity. Mne totiž nerobil, žiadne vyšetrenie, iba ma pozrel. Povedal niečo o ovulárnej sterilite a opýtal sa ma kedy chcem otehotnieť. Ja, že teraz. Tak mi predpísal clostil a povedal, že na 6-7 deň od poslednej tabl. by som mala mať ovuláciu. Na žiadnu kontrolu ma nevolal, iba povedal, že ak dostanem men. tak mám začať s 2.dávkov na 5DC a 2xdenne. Ak nedostanem mám počkať 2 mesiace urobiť si test a ak nič tak zase nasadiť tabletky. Menses som nedostala 1 krát. Posledný bol 11.6. Pichol mi vyvolávačku dvojitú dávku a nič. Pýtala som sa ho dnes či sa mi vôbec vytvoril folikul, vravel, že tam nič nevidel. V okt. 2016 som bola na kyrete, pre častú mrchu 2-3 krát do mesiaca alebo 29 dňové krvácanie/špinenie. Po kyrete som ju dostala na 28 deň potom sa mi cyklus natiahol na 37 dni ale pravidlene až kým neprišiel vôbec 😢 Tak teraz rozmýšľam, že sa sama vypýtam na tú folikulmetriu. Viacpočetné tehotenstvo by sme finančne nezvládli.

ms406
19. okt 2017

Ahojte, ja som bola na odber krvi 3 deň MS a 21. deň, kde mi zistil, že u mňa neprebieha ovulácia nakoľko som mala progesteron 25 nmol/l, predpísal mi clostilbegyt, ktorý som začala užívať 3. deň cyklu. Bola som merať folikuly a mala som na 7. deň 1 folikul veľkosti 15 mm...teraz idem znova na meranie v 10. deň tak uvidím čo ďalej...predpokladám, že ak bude folikul dostatočne veľký pichne mi prognyl...len najhoršie je, že som dostala mykózu z toho clostylbegytu (aspon si myslím), tak to neviem ako sa budeme snažiť :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre