Čo robiť, aby folikul praskol?

dafnea
18. júl 2014

Neviem či to sem vôbec patrí, ale počas ovulácie ma stále bolí bud na pravo alebo na ľavo. Každý vieme prečo, ale mňa to veľmi pichá aj niekoľko dní a dosť am to obmedzuje, niekedy neviem ani vzpriamene chodiť. Máte niekto pre mňa rady čo robiť,aby g. folikul praskol? Športujem, pijem aj bylinkové čaje len fakt neviem ako to "urýchliť" lebo ma to bolí. Ďakujem

bar12
18. júl 2014

Myslim, ze to neurychlis ☹ on jednoducho potrebuje dorast do urcitej velkosti, aby praskol a prasknutie je riadene aj hormonalnymi zmenami...mozno ti niektore poradia inofolic, u niektorych vdaka nemu bola ovulacia bezbolestna, ale pri snazeni sa o mimi je zase lepsie, ked vies, kedy ju mas... Ak teda deti planujes, neviem kolko mas rokov..skus pit alchemilkovy caj, aj ten moze pomoct 🙂 ked, tak sa spytaj svojho dr, co na to povie..

jul11
18. júl 2014

ber to pozitivne,bud rada,ze vies kedy mas ovulaciu,aspon si mozes byt ista,ze je vsetko ako ma byt.mnohe baby ani nemaju ovulaciu a nevedia o tom.viem,ze je to neprijemne,uz som tak bola u lekara,ze ma strasne boli podbrusko a tiez to bola ovulacia.tie bylinkove caje pravidelne pit je dobre, svedske kvapky a volakedy som brala prirodne tabletky na zmiernenie PMS,myslim,ze by mohli byt ucinne na cely cyklus,brala som cely mesiac ale nie a nie si spomenut na nazov. ucinkovali hlavne na zmiernenie PMS a tlak v prsiach

lenkaaknel24
19. júl 2014

presne na tento problém by som odporučila ako je vyššie spomenuté Inofolic.Mne vždy na pravom vaječníku folikul nepraskol,ďalej rástol čo bolo samozrejme veľmi bolestivé až sa mi z neho vždy spravila vodová cysta.Po nasadení Inofolicu mi tento problém zmizol a ani ovulácia už nieje taká bolestivá ako doteraz...za vyskúšanie nič nedáš a uvidíš či zaberie 🙂

veriiii
19. júl 2014

ja mavam tiez obdobia,ked mam aj 2-3 cykly za sebou velke bolesti pri ovulacii,ale nikdy ma nenapadlo to urychlovat,popytaj sa dr..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre