Dá sa otehotnieť aj mimo plodných dní?

bibiiana
30. sep 2015

Dobrý deň žienky chcela by som sa opytať či sa da otehotnieť aj mimo plodnych dni ..kedže s priateľom po dlhych 2 rokoch sme sa konečne dočkali že môžeme mať konečne babatko ..tak sa už začiname snažiť ...bola by som Vam vdačna za každu odpoved 🙂

lucka1987
30. sep 2015

@bibiiana na 100 % este na svete ziadna zena neotehotnela mimo svojich plodnych dni .... kedze k otehotenieniu je dolezite uvolenine vajicka a , tento jav sa prave nazyva ovulaciou.. bez toho to nejde...

otazku by som polozila skor inak... vies kedy mas plodne dni ? nie kazda ich ma v strede cyklu

lavinis
30. sep 2015

@bibiiana ako by to bolo fyziologicky mozne? jasne, ze nie.

bibiiana
autor
30. sep 2015

@lucka1987 praveže neviem kedy ich mam koho sa pytam každy vravi inak 🙂

mawka
30. sep 2015

baby ja vam neviem ake mate informacie, ale zena moze otehotniet kedykolvek pocas cyklu. ked mne sa podarilo otehotniet den po skonceni menstruacie a cez HAK, tak ano, zena moze otehotniet KEDYKOLVEK.

lucka1987
30. sep 2015

@bibiiana no mna sa pytat nemozes. ja ti do vaginy nevidim 😅 ono je to velmi individualne . skus si odledovat priznaky, kup si aj tu z kona ovulacne testy, aspon 20 kusov ( vyjde ta to mozno 5 -10 € ) , a testuj kazdy den poobede od cca 12 dna od kedy ti zacne menstruacia.. , + mozes meriat bazalnu teplotu, su zeny, ktore maju aj dve ovulacie v mesiaci a su take co maju ovulku raz za par mesiacov ..

katrin21
30. sep 2015

ANo, da sa.. moja sestra otehotnela 3dni pred MS:. a vela inych zien tiez....
zena ma niekedy ovulaciu dokonca aj 2x za cyklus.... alebo je posunuta o par dni....
a niektore ovuluju dokonca cez menzes.

evittam
30. sep 2015

@bibiiana No mne pomohla jednoduchá matematika - žiadne ovutesty som nemala. Ale záleží od toho či máš pravidelný cyklus. Mne gynekológ povedal, že plodné dni sú 10-16 deň od začatia MS a aj tak mi to vyšlo - mám pravidelný 28-dňový cyklus. 😉

lucka1987
30. sep 2015

@katrin21 co sa da.. otehotniet mimo ovulaciu ? 😅 prepac, ale v tomto nebudem s tebou suhlasit . ak tvoje sestra otehotnela 3 dni pred MS ( ja som pri synovi otehotnela cca 6 dni pred ms ) tak judnoducho mala vtedy ovulku posunutu . ale bez ovulacie neotehotnie 😅
@evittam v dnesnej dobe minimalne polovica zien nema cyklus ako by mala mat a tak matematika moze ist do kuta... :-/ cize ovulka kludne moze prist aj tesne pred ms, alebo tesne po nej

mawka
30. sep 2015

@lucka1987 luci, ty poznas dokonale anatomiu a fyziologiu ludskeho tela, ked tu davas taketo mudrosti?

lucka1987
30. sep 2015

@mawka ale jasne , ze nie.. no biologia nepusti.. pokial sa vajicko neuvolni, jednoducho nemoze byt oplodnene ... co je na tomto zlozite ? mylsim, ze to nie je ziadna velka mudrost ale odveka samozrejmost . a nechcela som sa urcite robit nejako mudrou

bibiiana
autor
30. sep 2015

ženy išla som tu len pre radu a nie preto aby ste sa tu pozabijali ...každy vravi inak každe telo je ine ale verim že sa nam to podari 🙂 ale dakujem

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
black66
30. sep 2015

A ja som nepočítala nič, bolo to spontánne, aby som niečo rátala a zadarilo sa a dnes mám pomaly 4-tyzdnovu dcérku. 😉)))))

piacere
30. sep 2015

áno, žena môže otehotnieť kedykoľvek počas cyklu.... teda aj na 3., 15., či 37. deň cyklu.... ale iba za predpokladu, že práve v tom čase jej telo ovulovalo.
To, že vám nejaká kalkulačka na internete vypočíta, že podľa vašej bežnej dĺžky cyklu máte plodné dni od 11. do 15. dňa cyklu ešte neznamená, že takto musíte ovulovať mesiac čo mesiac.... stačí chrípka, stres a ovulácia sa môže posunúť ako sa jej zachce.... kľudne aj počas mrchy, tesne po nej, či tesne pred ňou...

ale ako píše @lucka1987 .... logika nepustí a príroda už vôbec nie... pokiaľ nie je vajíčko, márne sa vo vás spermia prechádza.... ak nemá čo oplodniť....

dkethe
30. sep 2015

sak @lucka1987 ma pravdu - otehotniet sa da hocikedy ked zrovna vtedy bola ovulacia. bez ovulacie to proste nejde.
inac ja si myslim ze trafit sa do tych 2 dni je sakra zazrak :D ach jaaaj...

lucka1987
30. sep 2015

@dkethe nam sa podarilo trafit po 2 rokoch a to pred 5 rokmi a teraz . a to som sa snazila sledovat aspon rok z toho 😅 no dolezite je , ze vysleodk prisiel 🙂

mawka
30. sep 2015

spermie este nejaky cas plavaju a preziju. to neni tak, ze chlap vystrekne, ze vajicko je niekde v maternici a hned okamzite sa tam zavrta spermia. spermie si krasne plavu a najcastejsie dochadza k oplodneniu vo vajcovode. cize ty nemusis mat vyovulovane vajicko ked sexujete, ale behom troch dni hej... napriklad. niektore zeny otehotneju, ked vajicko je uz v maternici, cize ked ovulacia bola ovela skor. proste tak nejak. neviem ako by som to jednoduchsie... ja mam cyklus 28 dnovy, ale ovulacia mi skace hore dole. raz tak raz inak. trvam na svojom vyjadreni, ze zena nikdy nevie...

katrin21
30. sep 2015

@lucka1987 ved ano, ale zeny to tak volaju, ze je to mimo plodnych dni... lebo za plodne dni sa vseobecne povazuju tie okolo polovice menzesu, teda cca. 14den 28dnoveho cyklu... 😉
Ide len o slovicka.

a existuje domorody kmen v Afrike, ktory ma sex z ritualnych dovodov len pocas MS a rozmnozuju sa normalne.... takze veeela zien ma plodne dni prave pocas menstruacie, len o tom nevie a casto je to pricina neplodnych manzelstiev...

piacere
30. sep 2015

@mawka čas od ovulácie pod ďalšiu mrchu má žena spravidla rovnakú... väčšinou 13 dní napr. .... takže ak by ti ovulácia skákala ako píšeš, automaticky ti skáče dĺžka cyklu, pretože ten počet dní po ovu ostáva stále v každom cykle rovnaký, či je ovu na 10-ty deň alebo na 18-ty.... a aj vďaka tomu si vieš pekne vypočítať (ak si sleduješ ovu - výtok, bazálna teplota, bolesť vaječníka atď.) takmer presne, kedy ti má prísť mrcha a nemusíš chodiť s vložkou týždeň....

lucka1987
30. sep 2015

@katrin21 takze hovorime o tom istom, len inymi slovami 😀 , ved aj tu na mk je vela zien co otehotnelo pocas menstuacie, aj napriklad, ja ked som mala od jonasa vypocty, tak mi raz vyslo akurat na menstruaciu 😅

mawka
30. sep 2015

@katrin21 no 😀 tak nejak. slovicka.... ale ono je to fuk lebo fakt moze v nejakom obdobi zena ovulovat v strede cyklu a zrazu zacne ovulovat uplne inak par dni skor alebo neskor a nemusi mat ziadne vykyvy a zdravotne problemy. preto co? moze otehotniet kedykolvek 🙂 a je uplne jedno ci sa tomu hovori plodne dni ci ovulacia no nie? 🙂

lucka1987
30. sep 2015

@mawka ano ale ved aj to sa nazyva ovulacia.. tesne pred a tesne po uvolneni, je to tych spominanych cca 72 hodin ci?

mawka
30. sep 2015

@piacere hej? no ked myslis..... kedy mam ovu, citim podla vajecnika. a mozes si byt ista, ze sa mi cyklus stale drzi na 28 dnoch. ci ovulujem skor a ci neskor 🙂 to, co ty popisujes, tak to je standardne, ucebnicove. presne ti to opisala katrin s domorodymi kmenmi 🙂

piacere
30. sep 2015

@mawka hej, myslím 🙂

mawka
30. sep 2015

@lucka1987 z toho vyplyva: milujme sa a mnozme sa kedykolvek. nielen ked treba 😉 😀

lucka1987
30. sep 2015

@mawka anoooo .. to je ono.. 😀 😀 lebo clovek nikdy nevie, a aj ked si mylsi ze vie, tak nevie 😀 a ved to nie je taka cinnost, ktora by bola neprijemna a riesila by som ju len cez urcite dni 😀 😀

mawka
30. sep 2015

@lucka1987 hehe no ved toto... moje "neplodne" dni v kombinacii s HAK maju teraz 6 rokov 😀 😀

vydrnik
30. sep 2015

@evittam aj mne toctak u maleho vyslo.Pocali zme na druhy pokus a to som si vypocitala plodne dni.Vyslo to a maly ma 14 ,mesiacou

sibalka21
30. sep 2015

Nie mimo ovulacie zena nemoze otehotniet

babydesire
30. sep 2015

@bibiiana Suhlasim stymi co pisu ze mimo plodnych dni sa neda otehotniet. Plodne dni zacinaju uvolnenim vajicka z vajecniku (ovulacia) a nasledne jeho putovanim vajcovodom,cele to trva (neviem uz presne) par hodin..ak vajicko neni v tomto case oplodnene,zanikne... Ovulacia byva zvycajne v strede cyklu nie vsak vzdy a u kazdej. Ak chcete deti urob to ako my,sex kazdy druhy den,ak nemas anovulacny cyklus,ci nejaky iny zdravotny problem,mala by si otehotniet 🙂 mimochodom,na nete su supis dokumenty na temu vzniku zivota,ja uz som ich zopar videla,a je uzasne co vsetko s odohrava tam vnutri a my to navonok nijako nevnimame 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre