Dá sa prirodzene a rýchlo otehotnieť pri zlom spermiograme?

vrculla
11. dec 2020

Čaute baby, myslíte, že sa dá prirodzene a rýchlo otehotnieť pri zlom spermiograme? Či je to beh na dlhú trať? 🙄 Dávam tomu ešte tak 2-3-4 mesiace prirodzene 🥺 2% spermií má s normálnou morfológiou čiže 98% je zlých, motilita (rýchlosť spermií) A iba 15% ich celkový počet bol ale až okolo 200 tis. Viem, že stačí jedna rýchla ale už vyše pol roka sa nám nedarí možno aj rok a pozor si nedávame aj rok a pol... 😔 Hneď nám odporučili IVF dokonca aj ICSI. Muž začína brať druhý mesiac bluefertil plus, DAA, florandrol a o 2 mesiace mame ísť na kontrolu a aj na úvodnú konzultáciu do CAR. Zmenili sme stravu, veľa zeleniny a len biele mäso nakoľko ma aj nadváhu + nejaké prechádzky. Čo vy na to? Aké máte skúsenosti? Ďakujem Vám ♥️

lucijalucy
11. dec 2020

Môj mal normálnu morfológiu 1% a po 3 mesiacoch užívania Folandrolu 4% a zadarilo sa nám po roku snaženia. Držím palce 🤞🏼

vrculla
autor
11. dec 2020

@lucijalucy a celý čas bral vitamíny?

lucijalucy
11. dec 2020

@vrculla nie, cca 8 mesiacov nebral nič, potom išiel na vyšetrenie a potom asi 3 mesiace bral Folandrol na odporúčanie a zadarilo sa.

banu01
11. dec 2020

@vrculla moj ma tiez len 1% snazime sa dva roky a nic...mame za sebou 2x ivf isci...nakolko ja mam malo vajicok vzdy len styri po stimulacii tak tych sanci na kvalitne embrio je malo....1x dve vlozene... neuspesne,2x 3embria a na 5 den jedna vcasna blastocysta... cize uplne slabe embrio...odporucili nam darcovsky program nakolko tie embria su vzdy nekvalitne...ja by som bola za lebo to trapenie je strasne hlavne pre mna muz to berie inak ako ja.... a to nehovorim ake je to financne narocne

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
11. dec 2020

Môjmu sa po folandrole práveže spermiogram zhoršil.

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zanajana
11. dec 2020

U nás tiež zlý spermiogram - malý počet, zlá morfológia, takmer žiadna pohyblivosť. Snažili sme sa prirodzene 4 roky, z toho 2 roky sme riešili cez CAR a andrológa, neprišli na dôvod prečo tak zlý spermigram a vitamíny nepomohli žiadne. Ako jediná možnosť sa pre nás javilo IVF (icsi), z 12 kvalitných oplodnených vajíčok po 5dňovej kultivácie zostali len 4 a za tie sme radi. Jedno z nich sme vkladali a podaril sa prvý vklad a zatiaľ to vyzerá veľmi dobre (11tt). Zázraky sa možno dejú, ale my sme sa už nechceli spoliehať na zázrak. Už sme toho mali dosť po tých 4 rokoch. Obaja už tiež máme po 30tke, nechceli sme už čakať. A nádej na prirodzené tehotenstvo nám nikto nedal...

any_soj
12. dec 2020

Skúste plodar.sk Nie je to umelé oplodnenie, oveľa menej invazívne a neporovnateľne lacnejšie, úspešnosť veľmi porovnateľná. Otázkou je čas - do dvoch mesiacov neporiesia. Ale oproti invazivnosti umelého oplodnenia, často množstvu cyklov čo treba podstúpiť, je to rozhodne lepšia varianta. Pointa je, že pri dobrom hormonálnom nastavení ženy (s pomocou lekára) zlý spermiogram nie je problém.

janedoe
12. dec 2020

Moj muz mal tiez morfologiu 1%, motilitu zlu a z toho progresivny pobyt snad len 3%. Ale mal dobru kvantitu 😁 Takze u nas kvantita vyvazila kvalitu. O prve sme sa snazili takmer 3 roky, o druhe rok a pol a tretie prikvitlo na 3ti pokus a vsetko prirodzene.

bibkapipka
12. dec 2020

@vrculla moj mal morfologiu 1%, pohyblivost asi 35% a celkovy pocet naozaj vysoky. 4 mesiace bral vela doplnkov a skusili sme gel conceive. potom sme mali ist na kontrolny spg, no uz nebolo treba, babo je uz na ceste 😉

didi2102
12. dec 2020

@vrculla môj muž detto a plus ja polycysticke cizeeeee .. môj gyn povedal že len ivf a že to vidí dosť čierno .. preskočim .... Skončili sme v centre , bola som na iui len a ostala som tehotná, po roku sme si povedali že skúsime uvidíme a bola som tehotná na prvý šup a prirodzene ... Veľa ale veľa som preplakala že nám sa to nikdy nepodarí a teraz keď na nich pozerám ani neverím ♥️

sasesoe
12. dec 2020

@vrculla ahoj, kamoska to mali podobne, hoci neviem presne cisla, snazili sa vyse roka, skoro dva, im pomohla prave karantena a ze muz vynechal saunu.... tento tyzden uz sli domov z porodnice v trojici 🙂

kundiboo
20. jún 2022

@vrculla ahoj, zlepšil sa vám po niecom spermiogram ? Môj ma tiež taky zlý , 1%pohyblivost, množstvo iba 100tisic :/