Dlhá folikulárna fáza

frida1990
4. mar 2022

Ahojte. Už vyše 2 rokov si sledujem cyklus a ovuláciu pomocou bazalnej teploty, ovulačných testov a viackrát aj pomocou folikulometrie ultrazvukom. Každý mesiac mám pravidelne ovuláciu, všetko je v poriadku. Zvláštne však je, že hoci väčšina žien má folikulárna fázu max 14 dní a teda ovulácia nastáva cca na ten 14sty den cyklu, u mňa to trvá 19 až 21 dní. Občas sa mi stane že ovulácia príde skôr, už 15 DC, ale vo väčšine prípadov si na ňu počkám tých 19-20 dní, niekedy dokonca príde ovulácia až na 23 DC. Lutealna fáza následne trvá cca 13 dní, a tým pádom mávam dlhšie cykly. Hormonálny profil mi robili v rôznych fázach cyklu a výsledky boli vždy v poriadku, lekárka sa nad tým nijako nepozastavila, vraj je to v poriadku, tak ani ja to nejako príliš neriešim. Skúšala som len rôzne prírodné preparáty na úpravu hormonov, ale cyklus sa mi nejako výrazne nezmenil. Umelé hormóny nechcem a našťastie mi ich podľa lekárov ani netreba. Máte to niektorá tiež takto? Otehotneli ste bez problémov?

nevenka
4. mar 2022

@frida1990 ja to mam tak isto, cykly 36-38 dni, niekedy 30, ked vynimocne pride ovu na 14-15ty den. Mam 3 deti. Ono to nie je nejaka vada, ale za mna je to otravne, tie dlhe cykly.

anjelicek26
4. mar 2022

Ja mam cely zivot ovu 16-19.DC...vzdy sme otehotneli rychlo, mame styri deti... neviem o tom, ze by to bolo "vacsina zien" na strnasty den, je to len priemer okolo 14ho dna, tym padom je velmi vela skor - a aj neskor ovulujucich zien...

motylik21
4. mar 2022

@frida1990 folikulárna fáza môže byť aj dlhšia ako 14 dní, práveže máloktorá žena má presne 14.... to je v poriadku, ak máš ovu neskôr, dôležitá je luteálna fáza bola dostatočne dlhá (min. 10, ideálne 12-16 dní), aby v prípade oplodnenia stihlo prísť k správnemu uhniezdeniu.

x_mery_x
4. mar 2022

Ja mam 30-50dnove cykly, prve sa nam podarilo na prvy sup a teraz sa chceme pokusit o druhe, ked vies kedy mas ovu, tak nie je problem

frida1990
autor
4. mar 2022

Žienky ďakujem, nebudem si teda nad tým lámať hlavu 🙂 ja mam cely život dlhšie cykly cca 32 dní, takže verím že je to OK. Pekný deň 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre