Dlhoročné čakanie so šťastným koncom

simis105
11. dec 2013

Ahojte baby!
Zakladám túto diskusiu aby ste ma troška povzbudili 😉 . Má z Vás niektorá taký príbeh, že po dlhom čakaní sa vám nakoniec podarilo splodiť vytúžene babätko???
My sa snažíme už 6,5 roka, sme zdraví, že musíme len čakať.....
teším sa na vaše príspevky 🙂

bayuska
17. jan 2014

ahojte 🙂 velmi pozitivne ma naladila tato tema 🙂 aj my sa snazime... sice este "len" rok s mm (aj ked uz aj s predchadzajucim sme si nedavali pozor, takze ja uz vpodstate dva roky) ale je to uz na nevydrzanie... v july sme prisli o babatko... a je to tazke... vpodstate sme sa uz aj vzdali.. jeden liecitel nam povedal, ze mm spg je katastrofalny... ja na tom tiez nie som najlepsie aa o umelom mm nechce ani pocut...takze nam zostava adopcia... a s tym raz som a raz nie som zmierena :-/ stale dufam, ze to raz pride samo

seraa
17. jan 2014

@bayuska

liecitel vam povedal?
myslis lekar? lebo liecitel to naozaj nemoze vediet a ak si otehotnela tak asi pravdepododbne ma spg v poriadku
vidim ze si mlada a nemas problem otehotniet , neboj sa to chce asi len klud
mozno by som isla na hormonalny profil moze to byt len nejaky hormonalny problem
prajem vela stastia

bayuska
17. jan 2014

@seraa ahoj, noo ja ho volam liecitel.. neviem presne ako inak ho pomenovat... aa ano, mam problem otehotniet uz takmer 2 roky... hormonalny profil mam sledovany koli stitnej zlaze, takkze asi tolko... aa "liecitel" nam povedal "Este stastie ze sa vam nepodarilo otehotniet, lebo by bolo postihnute resp by ste aj tak potratili..." Nevedel o tom, ze uz mame jeden potrat za sebou. Takze asi tolko 🙂

mariankamk
20. jan 2014

@seraa k spg len tolko, ak zena otehotnie, nie je zaruka, ze spg je dobry, otehotniet sa da aj so zlym spg, aj s velmi zlym...

eriksonka1234
10. feb 2014

tento príspevok som dala aj k do rubriky o Dr. Jonášovi, ale myslím si, že tu by bol na správnejšom mieste, možno povzbudí niektoré snažilky
Ja by som tiež rada pridala svoj príbeh-dúfam, že nebudem moc zdĺhavá, S manželom som začala chodiť, keď som mala necelých 15 rokov. Vedela som od prvej chvíle, že je ten pravý, aj napriek tomu som pekne dokončila strednú, potom vysokú (počas nej sme sa vzali), no a potom sme už len čakali na ten zázrak. Žiaľ nechodil, tak som navštívila môjho inak super gynekológa. Jemne mi naznačil, že tehotenstvo v mojom prípade nie je možné, lebo mi nedorastajú folikuly . A tak sa začal nekonečný kolotoč, merania, stimulovania, prefukovania vaječníkov, navštívili sme poradňu, resp. ambulanciu, kde manželovi urobili spermiogram( ten bol super- našťastie ). Tu som sa vo februári 2005 dozvedela dosť surovo, že som neplodná a kým mi nebudú dorastať folikuly (menzes som mala vždy iba s vyvolávačkou), ani stimulovať ma nemá zmysel. Nebudem písať o tom, ako sa mi zrútil svet a po večeroch revala do vankúša. V marci som bola u veštca, ktorý nechápem ako,ale predpovedal pravdu, zatiaľ o všetkom , že veľmi túžime po bábätku, ale ak ho tak veľmi chceme, musím začať zmýšľať iným smerom....Nemala som čo stratiť, zdvihla telefón, kde sa mi ozval Dr. Jonáš- veľmi milý-môj záchranca. Upokojil moju psychiku a povedal citujem: ,,pani, to čo máte vy, má každá druhá žena, ak chcete veriť mne, nemusíte užívať Clostilbegit, pošlite mi váš dátum narodenia. V priebehu 2 týždňov som mala brožúrky a výpočty doma, kde svietilo 15 apríl.Nikdy na ten deň nezabudnem, aj keď (poviem pravdu, neverila som sama tomu), 15.apríla sa ten zázrak naozaj dostal po mnohých bolestiach do môjho bruška. Dozvedela som sa to až 2.júna, lebo s manželom sme sa dohodli, že už na vyvolávačku nepôjdem, že raz ten menzes musí prísť sám, a keďže ešte 18.apríla som bola merať folikuly-tam ma zase Dr. ubezpečil, že tehotenstvo v mojom prípade nehrozí (a to som bola už 3 dni tehotná!), test som si samozrejme nekúpila, lebo by ma ani vo sne nenapadlo, že to mohlo vyjsť. Nebudem opisovať reakciu Dr. 2 júna, a už vôbec nie moju. Bol tam môj 7 týždňový chlapček, krásne mu bilo srdiečko a ja som odvtedy najšťastnejším človekom, Môj vytúžený drobček sa narodil o čosi skôr 27.12.2005, ale bol úplne zdravučký, krásny. Aj keď má už teraz 8 rokov, je to môj zázrak, neskutočne inteligentný a dobrý synček. Ja Dr. Jonáša považujem za môjho záchrancu, bol to prvý človek, ktorému som zavolala, keď som sa dozvedela o tehotenstve,je toho kopec, čo by som sem mohla ešte napísať, ale na čo....Mne on dal naozaj najväčší zmysel života. Možno stačila iba tá veta, že som zdravá a nie neplodná...Neviem...Ale isté je, že ja som naozaj presne na jeho deň otehotnela...Po 5rokoch pribudla k synovi aj krásna princeznička, to sme však už Dr. Jonáša k tomu nepotrebovali

simis105
autor
11. feb 2014

@eriksonka1234
krásny príbeh!!!
aj ja som mala vypočítané dni od Dr. Jonáša na celý rok ale nám to bohužial nepomohlo.
No po prečítaní tvojho príspevku rozmýšľam že sa na to zasa dám 😉

lenka_21
11. feb 2014

Caute baby a @simis105 ...mozem ta potesit, ze zazraky sa deju, nam sa syncek narodil po 10 rokoch 🙂 Je pravda, ze s ludovym liecitelstvom sme nemali skusenost, jedine ako ty som mala vypocitaneho Jonasa, ale to nefungovalo.
Presli sme centrami asistovanej reprodukcie, vysetreniami, IUI a IVF ... Zjavnu pricinu nevedeli najst a IUI a IVF boli neuspesne. Nakoniec som po jednej stimulke mala vele zdravotne problemy (skoro rok som sa z toho zbierala) a tak sme si s mm povedali dost a zacali sme riesit co vlastne chceme - za kazdu cenu biologogicke dietatko, alebo rodinu s dietatkom. Vysla nam ta druha alternativa a tak sme sa dali na adopciu. Vybavili papiere (nic komplikovane aspon podla mna), presli sme psychologickou pripravou (kde sme sa s mm este viac spoznali 😎 , zapisali nas do poradovnika a s kludom sme cakali co sa bude diat. Cca po 2 rokoch som zistila, ze som tehotna, nebudem opisovat ten sok a od stastia sme tusim obidvaja lietali a ani kridla sme nepotrebovali 😀 😀 😀 Avsak v 13tt prisiel sok a o babatko sme prisli 😢 Kedze moju gynekologicku to velmi zobralo a bola strasne nestastna, patrala po tom co sa mohlo stat (nechcem tu detailnejne opisovat co to bolo), ale dozvedeli sme sa, ze sa dietatko zadusilo a preto som este absolvovala geneticke testy s trombofilnymi markermi. Tie potvrdili Leidensku a MTHFR mutaciu. Samozrejme kazdy nas utesoval, ze ked sa to raz podarilo tak sa to podari opat. 😉
Cca 7-8 mesiacov od kyretu sme s malou dusickou zbehli do CAR a dali sme si spravit vsetky dostupne testy (aj tie nove co pred par rokmi ked sme behali po CAR este nerobili). Okrem tych trombofilnych markerov mne zistili, ze mam nizke AMH a DR.nam hned oznamil, ze s takymto vysledkom biologicke dieta mat nebudeme. Doporucil zapisat sa do zoznamu darcovskych vajicok. To sme aj spravili, ved budeme vegetit v dalsom zozname a cakat co sa bude diat 😀 , avsak sme si vynutili, ze by sme predsa este jedno mini IVF chceli absolvovat, lekar bol skepticky, ale dal nam termin na september. Zbehli sme si s mm na 2 dovolenky (nech to cakanie ma styl 😝 a zaciatkom septembra som zistila, ze som tehu 😀 Stalo sa to skoro do roka a dna 😎 od prveho tehu. No a teraz nas zazrak ma uz 20 mesiacov 🙂 😉 😀
A aby tych zazrakov naraz nebolo malo, ked mal ten nas poklad 5 mesiacov tak nam zavolali z uradu, ze vraj maju pre nas dietatko...sok rovnaky ako pri prvom tehu...chvilku sme nevedeli co robit, ale nakoniec sme sa rozhodli a zazrak cislo 2 ma 15 mesiacov 😅 😀 😅 Obcas je to sice psycho, ale to poznaju rodicia dvojiciek, no nikdy by sme nemenili a sme nesmierne stastni, ze nam to zivot zariadil takto 🙂 A ako sa hovori, na dobre veci sa musi v zivote obcas pockat 😀 😀 😀 ... a to v nasom pripade urcite platilo 😅

simis105
autor
11. feb 2014

@lenka_21
krasneeeeeeeeeee!!!! tak ti gratulujem dufam ze sa nam to tiez podari 🙂
ale ja uz nemam sil chodit po vsetkych tych vysetreniach, uz ma to zacina strasne unavovat, stale nieco pocitat a ved to poznas...

ika_ba
11. feb 2014

ahojte
rok po miernom snazeni som isla k lekarovi a zacali sme "liecenie", najprv iba podporu, hned na prvy raz som otehotnela, ale hned na zaciatku som aj potratila, potom ma zase stimulovali niekolko rokov liekmi, potom nejake IUI a IVF, jedno uspesne, ale zase potrat, potom som to vzdala, nemala som sil, nastastie sme to ako manzelia ustali, po nejakom case sme sa rozhodli prestahovat, trocha sme zmenili zivotny styl, ja som zacala cvicit a zrazu som zistila ze som tehotna, teraz mam doma 15 mesacnu zdravu dceru
asi je to dost o psychike
inak aj ja som kontaktovala dr. jonasa, ale u mna to nevyslo, bola som z toho sklamana

emilocka
31. júl 2016

Ahoj @simis105 veľa z nás tu na MK prešlo dlhoročným čakaním. Chcem sa spýtať ako ste na tom vy?
Nám sa podarilo až po diagnostike manžela a užívaní prednisonu, po 3 rokoch čakania.
Veľmi ti držím palce.

simis105
autor
24. aug 2016

@emilocka
Ahoj, no my stále nič, prestala som to riešiť.... Ale tebe gratulujem 🙂

emilocka
24. aug 2016

@simis105 To ma mrzí ☹ . Ďakujem, že si napísala, držím palce, nech sa zadarí aj Vám, pa pa 😉 .

dziacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dziacka
10. sep 2016

@simis105 Jasné, aj ja mám príbeh so šťastným koncom. Viac si môžete prečítať tu:

http://zuzanadziacka.sk/ebook-zadarmo/

kristy33
15. apr 2019

Nám sa zadarilo po 11 rokoch a máme chlapčeka 🙂😇

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre