Je možné otehotnieť tri dni pred menzesom?

wolfie2210
5. júl 2020

Ahojte. Chcem sa spytat, ci ste niektora otehotneli cca tri dni pred ms. Ovulacia presne viem kedy bola, potvrdil mi ju doktor, nechraneny sex bol 10 dni PO ovulacii. Ale na druhej strane...... To asi nie je sanca otehotniet, vsak? Kedze vajicko je tusim schopne oplodnenia len 24h a potom sa rozpadne...
Dakujem.

janickacrazy
5. júl 2020

@wolfie2210 moja sestra otehotnela 1 den pred očakávanou MS, takže áno, je to možné a sú ženy, ktoré možu otehu len počas MS, príroda je nevyspytateľná

veronikaszabova
5. júl 2020

@wolfie2210 ak.vies, ze uz si ovulaciu mala, tak 10 dni po ovulacii neotehotnies

hundroska
5. júl 2020

@wolfie2210 áno, aj ja som otehotnela pred MS

wolfie2210
autor
5. júl 2020

@janickacrazy
@hundroska a viete kedy ste mali ovulaciu?
@veronikaszabova ano, ovulaciu mam aj od dr potvrdenu, tych 10 dni pred nechranenym sexom... oki, takze nemozne otehotniet. Dakujem

veronikaszabova
5. júl 2020

@wolfie2210 nie, tento mesiac neotehotnies.

janickacrazy
5. júl 2020

@wolfie2210 sestra si ovuláciu vobec nesledovala, ale mali ten mesiac sex iba raz, takže vie na 100%, že otehotnela 1 den pred MS, takže mala asi ovulku nejak posunutú, ale tiež to nedáva veľmi logiku, lebo inak mávala MS pravidelnú

danielinaa
5. júl 2020

Ak mas 100 percent potvrdenu ovu, uz na 4 den od ovu, 100 percentne neotehotnies. A preto sa rata neplodnost az stvrty den lebo vo vynimocnych pripadoch mozu byt dve ovu za sebou, takze pre istotu. 10 den po ovu neotehotnejes na milion percent. A ze niektore otehotneli veaj tesne pred ms. No bohuzial, ked si nesledovali ovu, na vine su si sami, lebo ovu sa aj posuva, ziadne take ze ocakavana ms vtedy a vtedy neplati lebo ludske telo je nevyspytatelne. V skutocnosti neotehotneli cez neplodne dni, ale plodne, lebo ovu sa posunula. 🙂 Krd uz chce niekto riskovat ze tesne pred menzesom sa nechrani, tak si potom treba tu ovu aj riadne slefovat, ci uz cez bazalku, hlien, ovu testy, gynekologa. . .

danielinaa
5. júl 2020

@janickacrazy Ja mam ovu standardne, 11-12 den a raz som mala az 18 den a tiez menzes ako hodinky. Na toto sa spoliehat neda a je to tiez nezodpovedne ked uz dieta naozaj nechces a nechranis sa, si nesledovat ovu.

danielinaa
5. júl 2020

@janickacrazy podla mna to nie je nevyspytatelba priroda ale nezodpovednost.

siska53
5. júl 2020

@wolfie2210 no.. ano.. ale.. mne sa to stalo preto, lebo som mala.cyklus hala-bala a jemu prosto uslo.. a zrovna som mala ovulku.

simsalabim
5. júl 2020

@wolfie2210 ano. Moja prva dcera... 3 dni pred MS.

janickacrazy
5. júl 2020

@danielinaa tak mnohé ženy to ani nevedia sledovať, ja osobne mávam ovulačné bolesti, takže ja vždy viem, kedy mám ovulku, čo robia ostatné ženy to je už ich vec

danielinaa
5. júl 2020

@janickacrazy jasne, prave preto sa maju chranit a nespoliehat sa na kalendar. Aj ortodoxne veriace, ktore neuznavajj ochranu, tak pouzivaju prirodzene metody, cize meraju teplotu, sleduju hlien, zo zaciatku sa to zda zlozite ale po troch cykloch sa do toho dostanes.

janickacrazy
5. júl 2020

@danielinaa no ona mala teliesko, ale akurát vtedy jej ho vybrali a musela nejak mesiac-dva čakať, kým je dajú nové a takto to dopadlo 🙈

danielinaa
5. júl 2020

@janickacrazy To potom mohli radsej aspon kondom. Ale s odstupom casu sa z dietata tesia, ci?

janickacrazy
5. júl 2020

@danielinaa no ako sa to vezme, malý nie je úplne zdravý, narodil sa v 24tt

danielinaa
5. júl 2020
zuzitko74
5. júl 2020

Druhé dieťa mám počaté dva dni pred očakávanou menštruáciou.

hettinka
5. júl 2020

@wolfie2210 moze sa stat, že počas 1 cyklu sú aj 2 ovulácie. Veľmi vynimocne

wolfie2210
autor
5. júl 2020

@danielinaa ano, ovu mam odsledovanu, teda testami no a ako som uz zmienila viac krat tak aj potvrdenu od gynekologa. Plus bolesti mavam ... Kebyze ju odsledovanu nemam, to by bolo samozrejme ine, uz sa mi vela raz stalo ze sa mi ovulacia dost posunula a mala som ju aj dokonca na 25-30DC. Nemam velmi pravidelnu.
@hettinka o tom som pocula uz, ale myslim, ze ta druha ovulacia by neprisla az za tak veeeelmi dlho od prvej ..

83bambulka83
5. júl 2020

@wolfie2210 ja som takto otehotnela. 22. DC mi doktor povedal, že nepraskol folikul, takze nedošlo k ovulácii, že mám čakať ms a kúpiť si inofolic. Cca 3 dni pred ms som mala sex a zjedla nejakých 6 inofolicov a ms nedošla

wolfie2210
autor
6. júl 2020

@83bambulka83 a ako si mala cakat ms ked si nemala ovulaciu? To celkom nechapem. Ms je predsa vzdy az po ovulacii

polodrahokam
7. júl 2020

@wolfie2210 Niektorý cyklus môže byť aj bez ovulácie. Ms aj tak môže prísť.

ajka0207
7. júl 2020

@wolfie2210 kedze mas potvrdenu ovulaciu, tak je to velmi nepravdepodobné (moze dojst k dvom ovulaciam v cykle), ale inak ovulacia moze ktorýkoľvek den cyklu, aj tri dni pre OCAKAVANOU ms a vtedy sa da otehotnieť.

lauritkatesty
7. júl 2020

@wolfie2210 ms pride v anovulacnom.cykle.z hormonalneho spadu-premena endometria /sliznica maternice/

wolfie2210
autor
26. júl 2020

@ajka0207 ano, keby neviem kedy som mala ovuláciu tak je mi jasné, že otehotniet možem lebo ovu moze prist hocikedy 🙂

simi108
31. jan 2022

@simsalabim dobry den, dostali ste aj menzes ci nie? 5 dni pred menstruaciou sa nam to omylom stalo a za 2 dni ju mam dostat

simsalabim
1. feb 2022

@simi108 Nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre