Kedy ste prvýkrát otehotneli?

20. sep 2020

Ahojte baby , mám otázočku kedy ste prvý krát otehotneli ? Podarilo sa to niektorej na prvý šup ? My by sme chceli len ja sa strašne bojím že keď ho veľmi chcem a sa nebude dariť mi to ovplyvní psychiku .

asia83
20. sep 2020

Syn na prvý šup. Keď sme sa začali prvýkrát snažiť (vznikla z toho prvorodená dcéra), tak po tretej menštruácii od začiatku snaženia sa podarila. Deň, dva po menštruácii. Treba si pozitívne myseľ nastaviť. My sme sa začali snažiť s tým, že máme rezervu cca 1,5 roka. Čiže sme boli ochotní snažiť sa aj rok a pol, nesúrilo nás dieťa, nechceli sme ho hneď.

danielahamar
20. sep 2020

Áno, všetky tri. Ci som mala 20 alebo 38r.

evkakozickova
20. sep 2020

Obe deti na prvú šupu,až sa cítim taká nesvoja keď čítam ako iné ženy nemôžu otehotnieť mne je to strašne ľúto.

autor
20. sep 2020

@evkakozickova my sme sa ešte nesnažili a práve preto že tu čítam take ako napríklad 5 rokov snaženia dokonca aj 14 a už len pri pomyslení nato že by to malo toľko trvať aj nám tak ma ide poraziť .

barus26
20. sep 2020

my sme sa snažili 2,5 roka kým sa podarilo

simsalabim
20. sep 2020

Ja oba razy hned. Tiez mi je luto, ked citam ci pocujem, ako sa inym nedari.

smileba
20. sep 2020

My sme sa snažili 2 roky, z toho skoro rok sme behali po lekároch a hľadali príčinu prečo sa nedarí, nakoniec sa nám podarilo 🙂 ale áno bolo to hrozne stresujúce, keď veľmi chceš a nedarí sa 😑 teraz už skúšame druhé cca pol roka a stále nič, trochu som z toho smutná, ale asi mame ešte čas 😊

amelia89
20. sep 2020

Tiez som sa toho velmi bala. Nakoniec sa podarilo na 4.mesiac co je v porovnani s inymi mamickami uplne ze nic a som za to nekonecne vdacna 😍

jaja8_9
20. sep 2020

Po roku a pol som otehotnela ale bohužiaľ MA, teraz sa snažíme 3 mesiace a neviem koľko to bude zase trvať, ak vôbec 😔

aniele
20. sep 2020

Na prvú sme si dali tri dni, vyšlo to. Druhá sa "pritrafila" neplánovane (rozdiel cez dva roky), ale bolo to to najlepšie, čo sa mohlo stať. Potom som mala teliesko a keď sme si povedali, že chceme tretie, dala som si ho vybrať a ďalší mesiac som bola tehotná. Myslím si, že v skutočnosti je veľa dvojíc, ktoré nemajú problém, len o tom nepíšu. V podstate nemajú dôvod.

alikal
20. sep 2020

prva dcerka na piaty mesiac, doktor povedal ze to je uplne normalny cas, druhy krat hned, ale potratila som a potom zas na prvy krat. jedine som si sledovala plodne dni na zaklade hlienu a krcku inak som nerobila nic. mam 29 rokov teraz

autor
20. sep 2020

@alikal ja užívam momentálne antikoncepciu a bojím sa že keď ju vysadím mi nepríde ovulácia ale tak s priateľom spolu spávame fakt asi každý druhý deň čiže ja by som si nemusela sledovať plodne dni nie ? 🙂 ako niekto kto chce babo prvý krát sa v tomto veľmi nevyznám a to mám 24 rokov 😁 nezabite ma

tosomja
20. sep 2020

24 rokov na prvý šup. 35 rokov na prvý šup.

cookie29
20. sep 2020

Nevyberieš si. A bohužiaľ môže Ti x báb povedať že do pol roka, možno Tebe to bude trvať dlhšie. Nie je to len o psychike. A možno prvé sa podarí na prvý sup a druhé nie... to nikto nevie. Normálne je tak do roka-roka a pol pri pravidelnom nechránenom styku.

janka_266
20. sep 2020

My sme celý čas chceli, že keď tak, tak chceme letné dieťa 😂 ale počas korony som z nudy začala sledovať plodné dni prostredníctvom testov. Keďže tiež som tu čítala ako to môže dlho trvať. A reku skúsme..... no, výsledok je, že budeme mat februárové dieťa 😂

extempore
20. sep 2020

Obe deti na prvý šup. Pri dcére hovorim mojmu muzovi že dnes mam ovulaciu. On že: no tak teda poďme na to... neprešli ani dva tyzdne a uz som pribehla s pozitívnym testom 🤣🤣🤣

matenka
20. sep 2020

Prve na prvy sup, druhe na druhy a tretie po 10 rokoch na prvy sup 🤷‍♀️, u nas toto islo vzdy rychlo

vilma7
20. sep 2020

Aj mne sa veľmi ťažko číta, ako sa iné roky trápia, berú všetko možné aj nemožné, relatívne ženy v mladom veku...ja son otehotnela ponerne rýchlo a ľahko 2xpo 40.tke, obe tehotenstva ukážkové, pôrody prirodzené... mať menej, určite idem na tretie...deti obe úžasné, vysmiate, nenáročné...ako fakt sila.

sonalove
20. sep 2020

S exmanželom po 6r antikoncepcie som otehotnela v 26r po pól roku. S priateľom po 5r antiky Som otehotnela teraz v 38r az po 9 mesiacoch - ale nechali sme to na náhodu, žiadne sledovanie plodných/ neplodných dni ( po 3 mesiacoch od vysadenia antiky sa mi zlepšila pleť a vypadalo veľa vlasov ale po mesiaci mi začali rásť nové😊)

janedoe
20. sep 2020

Ked sme sa zacali snazit, tak ma ani nenapadlo, ze sa to nepodari hned. Zial na prve sme cakali 3 roky a na druhe "len" rok a pol. Na tretie zatial cakame pol roka 🤷‍♀️😊

andrejka1974
20. sep 2020

Prvy syn po 3 mesiacoch v 19 druha dcera treti syn po mesiaci stvrty syn neplanovy na jeden sup potom 8 a pol rocna pauza dalsia dcera a po 2 a pol roku dalsia dcera hned

kiki68
20. sep 2020

Otehotnela v 25 a realne donosila az v 35 .

jeanne14
20. sep 2020

Prvý syn 4ty cyklus, dcérka na “prvú šupu “😊 ani vo sne by mi nenapadlo že sa to podari hneď

misana84
21. sep 2020

My na prvykrat a to sme mali obaja 34 rokov a prve dieta

kajka951
22. sep 2020

Ja som otehotnela v 24 a na šupu. Dieťatko sme ešte nechceli ale boli sme spolu 8 rokov tak už bol čas to niekde posunúť. Skúsili sme len raz, muž fajčí hovorila som mu že to na prvýkrát nebude a čuduj sa svete veľmi sme boli zaskočení keď som ostala tehotná. Dnes mám tú najkrajšiu dcéru na svete, ktorú by som nedala za nič.

zuzkastrap
23. sep 2020

My sme mali svadbu a po svadbe o tyzden som bola tehu 🙂 takze sa nam to podarilo hned aj ked som myslela ze to bude dlhsie trvat 🙂 som zvedava ako rychlo sa podari druhe ;)

no_co_uz
30. sep 2020

my sa snazime od februara a nic :( vzdy som si myslela, ze nebudem mat problem otehotniet. nemam uz sice 20, ale ziadne zenske problemy nemam, cyklus pravidelny, manzel je mlady ... a ani kvoli tomu nestresujem, ze si sialene robim testy kazdy mesiac a nejak extra to riesim...ale tak uz mi to zacina byt dost luto, ze sa nedari :(

no_co_uz
30. sep 2020

@janedoe a mali ste nejaky problem, ze sa nedarilo? ci ste lekarov vobec neriesili a samo to prislo po takej dobe?

mariska1989
30. sep 2020

Prvá dcéra a tehu netuším. Fungovali sme bez ochrany rok mala som 20 .druhá dcéra a tehu po 8 mesiacoch 3 tehu hneď prvé plodné čo bol manžel doma ,4 a 5 tehu hneď po potrate a 3 dcéra 6 tehu hneď po 2 ms čo sme mali pauzu a zmena dr . Vedela som kedy mám presne plodné tak som vedela hneď skoro že sa zadarilo

janedoe
30. sep 2020

@no_co_uz my sme nemali ziaden problem, vsetko bolo v poriadku 🤷‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre