Po akej dobe ste otehotneli?

aduszia
30. aug 2021

Ahojte maminy, po akej dobe ste otehotnela? Koľko to trvalo týždňov, mesiacov alebo rokov?. Ja pri prvom som otehotnela na prvý krát, lenže som spontánne potratila. Po troch rokoch sa pokúšame ale už na prvý krát to žiaľ nejde, pokúšame sa 3 mesiace a pre mňa je strašné dlhá doba😔

bolarazjedna
30. aug 2021

My sa snažíme už od minulého marca, a iba jeden missed ab... Akurát sa mi za rozbieha ms..... Je mi do plaču... Som sa dnes normálne opila.. Sme na dovolenke, nezvyknem sa opit, práveže som konzervatívna žena, ale dnes som na celý svet nahnevaná, všetko mi vadí.... Zas to nevyšlo, mam strašný hnev v sebe.. Ešteže mam milujúceho manžela, ktorý má ukludni a objíme....

joannita
30. aug 2021

@aduszia si robis srandu dufam? Kolko mi to trvalo? 10 rokov. A tebe 3 mesiace? 🤦‍♀️

adelka2020
30. aug 2021

@joannita mne 14rokov

aduszia
autor
30. aug 2021

@bolarazjedna je to strašne😭 som strašne netrpezliva, už som tak na tom ze rozmýšľala ze sa vykašlem nato.

aduszia
autor
30. aug 2021

@joannita tak keďže som potratila, tak ta túžba je väčšia a aj 2 mesiace sú pre mňa dosť dlho. Keďže ste to nezažili tak asi nepochopite. A to prvé sa podarilo na jeden jediný krát.

aduszia
autor
30. aug 2021
klejkaez
30. aug 2021

@aduszia mne sa za darilo po mesiacoch a potratila som v 2 mesiaci.
A po roku presne skoro sa mi zadarilo horko ťažko a bum som v 25tyzdni

aduszia
autor
30. aug 2021

@klejkaez gratulujem prajem veľa zdravia❤️

joannita
30. aug 2021

@aduszia bola som 8x na IVF a 3x som potratila. Raz dokonca dvojicky. Takze velmi dobre viem ake to je ver mi. Otehotnela som prvy x po asi 10 rokoch, alebo po 9 uz ani neviem a po 12 rokoch sme sa prestali snazit (IVF) a adoptovali sme si chlapceka 2 mesacneho.
Preto ked sa niekto snazi 3 mesiace a vyplakava.... prepac, ale pride mi to ako zly vtip.

aduszia
autor
30. aug 2021

@joannita to mi je ľúto, no aj taky ľudia sa nájdu ktorí vyplakavaju po3 mesiacoch sa snaženia.

klejkaez
30. aug 2021

@aduszia ďakujem pekne 😊
A mimochodom nam sa zadarilo v marci ked som si otvorila flasu vina, povedala, ze s.rem nato uvolnili sme sa par večerov a bum..
Skoro som az na konci 2 mesiaca zistila ze som tehotna 😄😂😂
Takze ventil vypúst. Drzim palce ♥️🥳

aduszia
autor
30. aug 2021

@klejkaez to tak býva príde to úplne nečakane čím viac nad tým budem rozmýšľať tým menej to pôjde. Ako píšete musím vypustiť ventil

kri_stin
30. aug 2021

@aduszia ahoj, presne aj my sa snažíme presne 3 mesiace, tiež som sklamaná a mam pocit že je to strašné dlhá doba no vždy mám pocit ako pri MS že sa už niečo deje a aj tak tá potvora príde, začala som brať aj Femibion 1.

kri_stin
30. aug 2021

Tiež je to predsa dlhá doba no neviem si predstaviť že niekto sa snaží 10 rokov alebo podobne 🙈🙈 samozrejme držím palce a hádam budeme čoskoro v klube tehuliek🕊🙏

aduszia
autor
30. aug 2021

@kri_stin ani mi nevrav, mne meškajú už pomaly 2 mesiace stále sa testujem a nie a nie druhá čiarka zachviľu budem na prášky

aduszia
autor
30. aug 2021

@kri_stin pevné verím ze áno❤️❤️❤️

aduszia
autor
30. aug 2021

@kri_stin čítala som v skupine snaziliek, jednej pomohol aj Nosifol Forte po 2 mesiacoch otehotnela tak asi aj ja pôjdem na takéto nejaké vitamíny.

zenazaba
30. aug 2021

Pol roka. Svokra otehotnela po 13 rokoch, svagrina po 8.

joannita
30. aug 2021

@kri_stin v zaciatkoch snazenia som si ani ja nevedela predstavit ze sa niekto snazi 5, 8, 10 rokov. Je mega mega tazke. Zrataj si kolko mesiacov je 10 rokov a tolko x som bola sklamana. V robote sa niektre kokegyne vystriadali na 3 materskych a ja som doma plakala ked otehotnela dalsia. Nelutujem sa, uz je to za mnou, mam uz po 40tke, vyplakala som asi vsetky slzy, hlavne ked som tolkox prisla o dieta. Do IVF sme za tie roky dali as 10 000 eur, kazdy tyzden gynekolog, hematokolov, reproimunolog, vkuse nejaki lekari, kopec hormonov, kortikoidov, zakrokov.... Vlastne dieta uz mat nebudem, ale mam svojho adoptovaneho mucinka a to je najviac ❤️ niektorym sa zial nepodari ani to... Preto 3 mesiace... Joj. Aj 3 roky snazenia su luxus 😆
Baby neblaznite, ved 1 rok je normal doba, nieto ze 3 mesiace, co budete robit ked sa naozaj budete snazit roky? Hlavu hore, nelutujte sa!

kkovacovak
30. aug 2021

@aduszia treba prestať veriť ilúzií že otehotnieť je jednoduché. Neviem odkiaľ to všetky beriete že to má ísť hneď keď si zmyslíte. 3 mesiace sú absolútne nič a ak sa už teraz ideš zblázniť tak neviem čo chceš robiť neskôr. Ak budeš takto okolo toho stresovať tak sa ti to naozaj len tak ľahko nepodarí. Stres tvojmu cyklu škodí a môže ho rozhádzať takže preto tie meškania a sklamania....robíš si ich sama. Uvoľniť sa, ukľudniť sa, myslieť na iné veci a užívať si s partnerom. Potrat alebo iný podobný problém tu zažila každá druhá. Netreba tomu podľahnúť a ľutovať sa. Nie si bohužiaľ jediná.

lucijalucy
31. aug 2021

Rok

bienennest
31. aug 2021

Ahoj, vsetko do 1 roka je uplne normalne. Malokdo otehotnie na prvykrat. Urcite neber nejake lieky len tak naslepo bez toho aby bol dovod, ak sa ti po roku nezadari tak potom ta lekar posle na vysetrenia a urci liecbu. Co mozes urobit uz teraz su prirodne lieky na podporu plodnosti- pit denne caj z alchemiky a potom z malinnika (pred a po ovulacii), uzivat vitex jahnaci extrakt atd (mam o tom clanok na blogu). Okrem toho je dobre sledovat si bazalnu teplotu. A na tvoju otazku, ja som potrebovala vzdy viacero rokov, pri poslednom tehu 3,5 roka. Deti vyzaduju celozivotne trpezlivost a to uz od pocatia az do dospelosti, trpezlivosti sa treba proste ucit.

thereisabear
31. aug 2021

@aduszia ak ti meškajú dva mesiace, tak choď k dr., to nie je celkom bežné

ivangeline
31. aug 2021

? ...dieta nie je tovar.. nesnaz sa a uzivajte si sex?

sandra151
31. aug 2021

Podarilo sa až po druhom IVF po 4 rokoch snaženia

bubinko1506
31. aug 2021

Po 3 rokoch po ivf sa podarili dvojicky - bohuzial sme o ne prisli. Presne do roka po dalsom ivf sa podarili opat dvojicky - tentokrat sme to dobojovali uspesne, uz budu mat 5 rokov.

queen_el
31. aug 2021

vyse roka, a to si myslim ze patrim k tym stastnejsim. nesmies to brat tak, ze ja chcem a hned teraz a rychlo...to tak nefunguje, trosku trpezlivosti to chce

luci_ba
31. aug 2021

@aduszia nam sa podarilo po roku a pol. Medzi tym ale jeden skorý potrat v 6tt, o 3 mesiace na to sme mali biochemické. No a keď som si už vybavila aj ďalšie vyšetrenia, (niečo som už mala vyšetrene a brala som liečbu) a čakala som len na menzes nech môžem obehat doktorov, vtedy sme si našli //. Drzim vam palce

luci_ba
31. aug 2021

@joannita si silná žena 🤎

hederamonstera
31. aug 2021

Po potrate som otehotnela po 2,5 roku pomocou centra asist.reprodukcie. Aj ja som bola zo zaciatku netrpezliva, ten pocit casom zoslabne. Potom nastupuje skor smutok a nadej a dokola

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre