Kedy začať snažilkovať?

katkasofi
21. apr 2012

baby poradte prosim Vas. Mam prvý mesiac ovu testy. včera boli na nich slabe druhe čiarky. dneska ma rano hrooozne zabolel lavy vajecnik, tak som si isla spravit dalsi test a druha ciarka bola rovnako silna ako kontrolna...robila som si test teraz poobede a druha ciarka je silnejsia ako kontrolna. snazilkovanie bolo vcera vecer a dnes naobed. staci??? ci to mame este priklincovat zajtra naobed? 😀 😀
díky za odpovede resp. vase skusenosti 😉

jerryjanka
21. apr 2012

ovulacia nastáva približne 24-36 hodín po pozitívnom ovulačnom teste, byť tebou skusim dnes a ešte minimalne aj zajtra idealne aj pozajtra

manamani1
21. apr 2012

@katkasofi stačí,este skúste pozajtra.

katkasofi
autor
21. apr 2012

no mozeme tak zajtra naobed, drahy nebude doma. ani teraz neni, pride rano 😠 a este mam testovat? a ked prejde ovulka tak ta druha ciarka zmizne alebo bude slabsia ako dnes?

irriss
21. apr 2012

@katkasofi
chapu situaci, ale nechapu "verejny intimni kalendar co se tyce sexu"

p.s to bude tim, ze uz jsem starsi.. 😎

katkasofi
autor
21. apr 2012

@irriss a skusenejsi. neviem kedy bude najistejsie na pocatie 😉

kiki6
21. apr 2012

ahojte, pripájam sa a chcem sa spýtať. Lebo ja som sa tiež testovala a v marci som mala OVU, takže sme to robili hneď v prvý deň keď bola palička rovnako silná ako druhá. Potom aj 2 dni po tomto, takže spolu 3 dni po sebe. Takže som myslela, že to vyjde ale dostala som na 18. deň krámy, takže fasa a zrejme sa to vo mne zase neudržalo, lebo takéto problémy mám už v&še 2 rokov . Nie a nie, a potom som si robila zese testy, a od konca marca nemám vôbec ovuláciu ? Môže to byť ? Máte niekto s tým skúsenosti, že žena nemusí mať každý mesiac ovuláciu. Už som si robila asi 10 testov a druhá čiarka ani omylom, ani náznak. Takže už som zúfalá.

barbora21
21. apr 2012

@katkasofi Ak vladzete tak skuste kludne aj zajtra aj pozajtra 🙂 za pokus nic nedas 🙂 Drzim palceky 🙂

katkasofi
autor
21. apr 2012

@kiki6 a testy stale rovnakej znacky si robis? cykly mozu byt aj bez ovulacie...aspon som to niekde citala. ani mne sa minuly mesiac mimco neudrzalo. 6 dni pozit tehotensky test a potom bum...po roku snazenia 😢

katkasofi
autor
21. apr 2012

@barbora21 diky barbi. a nevies mi povedat ked uz prebehne ovulka, aka bude ta druha ciarka?

kiki6
21. apr 2012

No my sa už snažíme 2 roky a 4 mesiace a minulý rok som mala 2 samovoľ. potraty. Ano, stále je to tá istá značka, berem to od jednej baby cez modrý konik. TEraz som si robila a už tam konečne tá druhá čiarka je aj silná, ale nie tak ešte ako tá prvá. Tak radšej ešte počkáme so sexom keď vlastne všade píšu, že keď sú obidve čiarky rovnaké alebo jedna silnejšia tak prebehne ovu do 24-36 hodín. Tak kľudne môžme zajtra, dobre rozmýšlam ? Akú máš ty s tým skúsenosť. Ja som už všeetko možné počítala na nete a ešte bolo aj písané, že nie je dobré každý deň kvôli spermiám, radšej každý druhý. Tak asi bude lepšie zajtra nie ?

barbora21
21. apr 2012

@katkasofi No mne vzdy po ovulke ta ciarka slabla. Takze bola slaba pred ovulkou, pocas ovulky zosilnela a po ovulke zasa slabla. A potom uz len cakat na tehu testik 🙂

katkasofi
autor
21. apr 2012

@barbora21 barbi no uz aby som ho mohla pouzit. minuly mesiac som tyzden lietala od radosti v oblakoch. pozit testy celyy tyzden, od pondelku do soboty. dufam ze sa zadari znova a rýchlo 😉

katkasofi
autor
21. apr 2012

@kiki6 a v ktorom tyzdni si potratila? mudr co hovoria? preco? nie si po sekcii?

barbora21
21. apr 2012

@katkasofi Vsimla som si vyssie, ze si pisala. Ja som sa tiez pred dvomi mesiacmi tiez tesila a neskoncilo to dobre...no bol to mikropotrat a telo si vsetko zariadilo samo bez pomoci lekarov. Teraz mame znovu // ciarky ale ta radost je taka velmi tichucka a opatrna.

kiki6
21. apr 2012

v druhom týždni iba, takže keby som si nespravila test tak ani neviem, vždy to bolo na začiatku. Vždy je všetko v poriadku, u gynekologa, teraz idem na hormonál. profil ešte a potom už na centrum plánov. rodičovstva na ďalšie pokusy atď. Ale tomuto by som sa chcela vyhnúť, nakoľko mám problém dostať muža na vyšetrenie, lebo on ma na to iný názor a jemu druhé dieťa nechýba. Jedno už máme, takže ho musím spracovať.

katkasofi
autor
21. apr 2012

@barbora21 joj tak to sme mali rovnaky osud. ja len dufam ze aj v // budeme 😉 a v ktorom si tt?

katkasofi
autor
21. apr 2012

@kiki6 kiki to je mi luto ze manzel netuzi rovnako. ja mam malu za slobodna, uz v tehotenstve som zostala sama, ale teraz mame tatinka ako ma byt! mala ho zboznuje a aj on ju. lenze moj chce aj dalsie, najlepsie este 2 🙂 nijak to nesilí, ale aj on lietal v oblakoch so mnou minuly mesiac. ale v tomto som optimista. neviem ci ma nakopol ten minuly cyklus do pozitivizmu. myslela som si ze nieco nie je v poriadku, ale po roku sa aspon zadarilo...

kiki6
22. apr 2012

NO a ako s tou ovuláciou ? Je to tak, že keď mi vyšli tie 2 čiarky, tak ovu až na druhý deň bude ? Máš to aj ty tak zmapované ?

jaya47
22. apr 2012

@kiki6 Ahoj. Najpravdepodobnejsie je, ze bude zajtra. Moze byt aj dnes a aj pozajtra. Ak budes mat aj zajtra pozitivny ovu test, tak dokonca moze byt az popozajtra, ale je to uz malo pravdepodobne. Moze sa stat dokonca aj take, ze nezovulujes a casom pridu zase pozitivne testy - znova mala sanca 😉
Ale teda, realne je to tak, ze zajtra bude ovu, pripadne dnes vecer alebo pozajtra rano.

kiki6
22. apr 2012

Ahoj, teraz som si robila a čiarka je už slabšia ako včera. Takže mi to vychádza, že dnes by mohla byť ( podľa tej včerajšej do 24 hod.) Vychádza ti to tiež takto ? Diky za radu.

kiki6
22. apr 2012

@jaya47 Ahoj, teraz som si robila a čiarka je už slabšia ako včera. Takže mi to vychádza, že dnes by mohla byť ( podľa tej včerajšej do 24 hod.) Vychádza ti to tiež takto ? Diky za radu.

jaya47
22. apr 2012

@kiki6 Ano, taka je najvacsia sanca 😉

kiki6
22. apr 2012

@jaya47 o super, diky za podporu, tak dnes večer určite skúšame. PA

9adka9
23. máj 2012

Ahojte baby,no ja som s tymi ovu testikami mimo....hovori sa ,ze najlepsie je ich robit v priebehu dna...lenze u mna su vtedy strasne slabe,aj ked 2 hodiny nepijem, ja si ich robievam s prveho ranneho mocu vtedy sa mi lepsie urcuje

enricka
23. máj 2012

@jerryjanka prípájam sa ku komentárom...z mojej skusenosti ti mozem len tolko povedat, nakolko sa aj my snažíme...pravidelne si robím ovu.testy a tiez aj meriam teplotu a minulý mesiac ma uplne sklamali ovu.testy. Testovala som si testovala a čakala čakala až kým neboli obidve čiarky rovnako silné a prešvihla som ovulku, lebo ovulku som mala este pred tým ako som mala obidve čiarky rovnako silné. Takže tolkoto k ovu testom a žiadne do 24-36 hodín príde ovulka, aspon u mna nie. Ja som ju mala den pred tým ako som mala obidve palicky rovnako silné. Bohužial aj ja som sa sklamala. Zistila som to tým, že teplota mi na druhý den stupla, tak som vedela, ze je uz neskoro. Mne ovu. testy zatial nepomohli. Tolko sa aj my snažíme a nič, ja uz ani neviem čo robit...vždy to celé prešvihneme.

enricka
23. máj 2012

@9adka9 ja som si robila ovu.testy vždy okolo 12.00, nie ráno, to môže byť klamlivé. Lenže treba si dávať pozor a testovať aj dva krát denne aj o 18,00 ak chces ist na istotu. Lebo o 12-tej môžes mať este jednu čiarku slabsiu, o 18-tej rovnako silné a na druhý den o 12-tej môže ist pokles opať jednu slabsiu a prešvihla si to. Potom vlastne nezistís kedy budes mať ovuláciu. Ak chces ist na istotu, tak jednoznacne z vlastnej skusenosti testovať dva krát. Ale každá máme iný organizmus a u každej je to ináč, ja som len prispela s mojiimi skusenostami a ak ti pomôžem budem len rada.

jerryjanka
23. máj 2012

@enricka jedna kočka z mk @soldi dala super članok na použitie ovulačných testov tam je to vysvetlené uplne podrobne

enricka
23. máj 2012

@jerryjanka a kde ten článok najdem...díky

katkaapetko
23. máj 2012

@enricka pozri si toto... http://www.ovulacny-test.sk/kedy-zacat-testovat my tiez zaciname snazilkovat tak sa hrabem v tychto temam lebo som uplny zaciatocnik 😉

enricka
23. máj 2012

@katkaapetko ja som už preštudovala aj nemožné a už som aj všetko vyskusala od baz.teploty, hlienu, ovu testoch, všetko som si značila do tabuliek a predsa nič. A tie články čo si mi aj poslala, to je len teoria, ale to v skutocnosti tak v mojom prípade nie je. Ja som mala minulý cyklus ovulku pred tým ako boli obidve čiarky rovnako silné. Takže nechápem kde to celé zlyhalo. To čo píšu je jedna vec a druhá aké máš šťastie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre