Laparoskopia a prefuky u dr. Jankovského v Gyneka Trenčín

lienka_9
7. jan 2021

Robil niekomu pan dr. Jankovský z Trenčína (gyneka) prefuky a laparoskopiu?

mims_03
24. jan 2021

@wctry pri odbere som neplatila nič

wctry
25. jan 2021

@mims_03 hej aj ja som bola dnes na testoch čakam na vysledky 🙂

lienka_9
autor
25. jan 2021

@mims_03
@wctry baby môžem sa spýtať prečo vám idu robit laparu?

mims_03
25. jan 2021

@lienka_9 ja mam čokoládovú cystu a mam bolesti plus by som tam tuším mala mat nejaké endometriozne loziska ci co, neviem ako sa to presne vola

wctry
26. jan 2021

@lienka_9 u mňa má gynekolog taktiež podozrenie na endo.. strašné bolesti pri sexe už niekoľko mesiacov a celkovo aj hocikedy také kŕče

wctry
28. jan 2021

@mims_03 ahoj no čo ako si dopadla? 🙂

mims_03
28. jan 2021

@wctry Ahoj, podľa mňa dobre 🙂 o 17:30 ma pustili, bolesti brucha nejak necítim ale dávam si dva krát tabletku od bolesti, horšie cítim tie tlaky do ramien a trochu ako keby aj do pľúc a zle sa mi potom dýcha, ale to len keď sa postavím, keď ležím mi nič nie je. Ale od utorka sa to už len zlepšuje, stehy resp. jazvyčky sú úplne maličké a nie je sa vôbec čoho báť. Veľmi dobrú náladovku pichajú, z tej operačnej sály ako som tam išla si skoro vôbec nič nepamätám.

lienka_9
autor
28. jan 2021

@mims_03 a tu cystu ti odstránil? A tie ložiská endometriózi sa mu potvrdili? Co ti nato povedal?

mims_03
29. jan 2021

@lienka_9 no ze ju roztrhli tuším a vytieklo to a teraz by sa to malo zahojit, ano potvrdili, povedal ze tam toho bolo viacej, mne to uz gynekologicka predtým povedala ze tam mam loziska endometriozy, a mam prísť po menstruacii na kontrolu a predpíše mi na polroka nejake lieky na to.

lienka_9
autor
29. jan 2021

@mims_03 môžem vedieť aký je tvoj vek ked máš už väčšie ložiská endometriózi?

mims_03
29. jan 2021

@lienka_9 ja mám 26, ale ja zas celkovo som na tom aj s imunitou zle, takže na mňa sa už lepí všetko

lienka_9
autor
29. jan 2021

@mims_03 ja budem mat onedlho 28, ked som isla na prefuk tak len preto ze sa nám nedarí bábätko, a nakoniec aj mne zistil endometriózu ale len nejaké malé ložisko ktoré aj odstranil

wctry
30. jan 2021

@mims_03 no super že to máš za sebou, ja som tam bola vo štvrtok a deň predtým som dostala nádchu.. čo som vôbec netušila že tým pádom nemôžem ísť.. tak už tesne pred keď už si ma zavolala anesteziologička ma poslali domov 🤦🏻‍♀️ A teraz mám náhradný termín v stredu len musím sa dať dovtedy dokopy tak uvidíme🤔 som zvedavá či sa tá endometrióza potvrdí aj mne, alebo či vôbec niečo nájdu a keď aj áno dúfam že nič vážne. Ale nejako neskoro ťa púšťali či? Nám povedali že medzi 14:30 a 15:00

mims_03
30. jan 2021

@wctry no hej, nemôžeš byt chorá vtedy vôbec. No mne to tak vraveli uz vtedy ked som sa tam bola objednať, ja som mala aj cystu plus tie ložiská a co mi tam spoluležiace vraveli, tak ze vraj ma hodinu operovali. A keď som sa pýtala sestričky že či idem prvá tak povedala ze ano lebo mam najkomplikovanejsi zákrok, inak ostatné pustili uz okolo 15:00.

wctry
30. jan 2021

@mims_03 fuha, no so mnou čo tam bola baba išla prvá a tá bola za 20min už naspäť na izbe a behom 10tich minút aj hore 😄 ja som mala ísť druhá, uvidíme teraz.. hodinu je ozaj dosť

lienka_9
autor
30. jan 2021

@wctry môj zákrok trval 45 minut a to mi robili len čisto prefuk a odstranili male lozisko endometriózi

lienka_9
autor
8. feb 2021

@wctry ahoj tak ako? Uz to mas za sebou?

wctry
8. feb 2021

@lienka_9 ahoj stále nie, stále sa dávam dokopy.. myslím že to skôr bude nejaká alergia alebo niečo iné keďže dvoje antibiotiká mi nezabrali.. ale už to začína byť lepšie tak uvidím najneskôr budúci týždeň by som chcela ísť 😶

petruska3331
26. máj 2022

Ahojte na laparku potrebujem od gynekológa papier? Alebo aj na vlastnú žiadosť? Mám veľmi bolestivé dní kym sa mi rozbehne ms a môj gynekológ mi na to predpisal aulin 🤦‍♀️🤷

lienka_9
autor
26. máj 2022

@petruska3331 ahooj ja tak isto ako ty som mavala hlavne ten prvý deň najhorší, bolesti také že som až vracala a mne nato najviac zaberali kvapky algifen, aj viem ze ich nato predpisuju ☺️ co sa týka laparky tak ja som išla na nu po roku snaženia a len som to spomenula dr a nemal problem s tým.

petruska3331
26. máj 2022

@lienka_9 no skúsim mu to navrhnúť pretože by som chcela ísť ja som nikdy nemala také bolesti ako posledný pol rok že až vraciam tiež a nehovoriac o bolestiach na wc 🙊🤦‍♀️

lienka_9
autor
26. máj 2022

@petruska3331 nemáš endometriózu, vtedy je strasne bolestiva menštruácia. Aj mne zistili pri laparke ale nastastie len malý náznak ktorý hneď ak vypálili

petruska3331
26. máj 2022

@lienka_9 no veď to že neviem ale ja som to nikdy nemala 2 dní pred ms až ma skruca od bolesti, napína a točí sa mi hlava....a v neposlednom rade už vyše roka a pol neviem otehotnieť ani s ovitrelle môj ma síce pomalšie ale ani raz som nebola tehu že by som aj napr potratila..tak nwm ovulujem bez hormónov len či aj náhodu nemam hrubú stenu vaječníkov alebo čo..sono na bežnej priehliadke nepovie viac...

kundiboo
18. okt 2022

@lienka_9
@wctry
@mims_03 ahojte žienky, aj mňa čaká laparo a premýšľam nad DR.Jankovskym... koľko ste čakali na termin ? Veľmi sa bojím, nikdy som nebola uspata ani v nemocnici. V CAR mi pri hyfosy zistili nepriechodné oba vajcovody, nad čím môj gynekológ vyjadril znepokojenie, že jemu sa to nezdá lebo som nikdy nemala ani najmenší gyn problém. Je pán DR. Jankovsky taky ze sa snaží ozaj pomôcť a odstrániť problém ? Nechcem ísť na laparku k niekomu kto sa na to len pozrie a bez snahy o odstránenie ma pošle domov. Je táto operácia jednodnodnova záležitosť alebo by sa mohlo stat ze si ma tam nechajú aj dva dni ? Je predtym možnosť konzultacie s dr ?

nicol_1
11. nov 2023

@wctry robili laparoskopiu cez pupok alebo robili dva zárezy v podbrušku? 🤔 čaká ma to budúci týždeň 😳

lienka_9
autor
14. nov 2023

@nicol_1 mne dve malé dierky. Jedna v pupku a druhá o trošku nižšie...nie je to nic hrozne, mam po 3r a už sú neni ani vidieť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre