Mám strach z ďalšieho tehotenstva

27. nov 2020

Ahoj, možno potrebujem povzbudit alebo niečo také.. V roku 2019 som mala kyretaz, bola som v 10tt ale v 6tt sa plod prestal vyvíjať.. Presne rok na to som otehotnela znova, od začiatku zistenia tehotestva som ležala v nemocnici s krvácaním kvôli hematomu, no dostala som zápal a na konci 6 mesiaca som musela odrodiť, prestalo mu byť srdiečko, po tom kyretaz znova kvôli placente ktorá ostala.. Môže byť ďalšie tehotenstvo v poriadku? Je tu nejaká mamička ktorá si prešla niečim podobným a cez to všetko aj tak ďalšia tehotnosť dobre dopadla?

mucinka5512
27. nov 2020

Ahoj možno nie presne to iste, takže skus to brat ako nakopnutie a nie radu 🙏. V júni tohto roku som porodila mŕtvu dcérku v 40tt presne na termín mala omotanú šnúru cez ramienko a nedostával sa k nej kyslík udusila sa mi. V septembri tohto roku som prekonala biochemické tehotenstvo. Teraz by som mala byt v 7tt tehotenstva idem až v pondelok k doktorovi. Tiež sa veľmi ale že brutálne veľmi bojím aby bolo všetko ok.. Prosím skus to aj ty 🙏
Aj v tých negatívnych veciech treba myslieť pozitívne... Teda to som sa naučila ja

ivangeline
27. nov 2020

Ja som 2x potratila medzi 3/4m. Teraz mám 2 deti rok po roku. 😶😀😀

janedoe
27. nov 2020

Bratranec s manzelkou prisli 2x o deti v 6tom mesiaci a teraz im robi radost male drobciatko. Maju moj neskonaly obdiv a som nesmierne stastna, ze to napokon dobre dopadlo 😊

olivia1425
27. nov 2020

@mucinka5512 je mi luto velmi tvojej straty a silno drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 💪💪💪💪😘😘😘😘🥰🥰🥰🥰🙏🙏🙏🙏

miadi
27. nov 2020

Mala som v 5tt a potom v 18tt a potom konecne dcerka sa dockala braceka. Jasne ze som sa dost bala skoro cele teho ale neboj sa stoji to za to. Ver ze to do tretice bude mat stastny koniec. Musis byt optimista a dufat verit. Drzim palce🍀

dzulik_
27. nov 2020

Ja som mala v 2019 v 9tt MA s kyretom, po 3.cykle som otehotnela, ale od začiatku krvácanie, udržiavanie, nemocnica, problémy až v 24tt aj tak nastal potrat, tiež s kyretom 😔
Uvidíme ako ďalšie tehotenstvo, ale pozitívne myslenie je veľmi dôležité a aj tvoj dr by mal k tomu pristupovať už inak - ako k rizikovej pacientke, viac kontrolovať a nasadiť liečbu. Máš absolvované aj vyšetrenia? Hematológia, štítna žľaza, vitamín D,...?

luci_ba
1. dec 2020

@mucinka5512 och bože, si veľmi silná žena 🙏 ja bábätko nemám, stale to vždy skoncilo ale dakujem, že to skončilo tak strašne skoro, dokonca som ani len plodik nevidela... držím ti palce, nech máš pri sebw čím skôr bábätko 💗

mucinka5512
1. dec 2020

@luci_ba Ďakujem veľmi 🙏❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre