Máme sa snažiť o dieťa počas korony?

ladybug6
29. okt 2020

Ahojte baby, blíži sa čas kedy by sme sa chceli začať snažiť o druhé dieťa, no teraz mám strach čo bude s celou touto covid situáciou 😏 je tu niekto kto rieši podobnú dilemu? Ísť do toho?

janinah
29. okt 2020

Počkala by som

mackove
29. okt 2020

Aj my čakáme

hederamonstera
29. okt 2020

kedze my sa snazime uz 2 roky, urcite to nebudem presuvat. Ako preco chces cakat? Nemusi sa vam to podarit hned, aj keby, o 9 mesiacov moze byt uplne ina situacia, resp. nikdy nevies co bude.

deti95060810
29. okt 2020

neriešim, ale...o 9 mesiacov nemusí byť takáto zlá situácia... O 9 mesiacov bude leto a všetko môže byť Ok.... Deti sa rodili vždy - aj za vojny.

ivca88
29. okt 2020

Má to výhody aj nevýhody.
Ak to vezmeš čisto len z pohľadu korony, tak bábätko by sa narodilo v lete - leto bývalo kľudne. Takže nemusíš sa tak báť nákazy a pod .

Avšak môže sa stať, že táto zima bude náročná pre zdravotníctvo a tak sa niektoré veci môžu zanedbať - návšteva lekára, poprípade dostať sa na pohotovosť v prípade núdze.
Tak isto aj nečakaná strata zamestnania a podobne..

Osobne by som asi počkala. I keď, korona tu určite bude dlhé roky - síce zoslabne, ale bude tu ..
Tak ako to bolo aj pri Španielskej chrípke.

laila18
29. okt 2020

@ladybug6 čakáme tiež ešte čo sa všetko udeje, mňa až tak nestraší korona samotná ale že muž to má v práci také všelijaké

kayyaa
29. okt 2020

Jasne, aj ja som tehotna v 8tt...keby som mala cakat, ktovie, kedy by som sa dockala...toto moze byt este dlho...a to som max zodpovedna, koronu som nikdy nepodcenovala...a podarit sa vam nemusi hned, mozno to bude dlho trvat...alebo budes cakat do jari, kym bude korona ok, a potom budes rodit v zime, ked zas moze korona vrcholit ?
Nikto nevie co bude, cakat nema zmysel...

lenka2710
29. okt 2020

@ladybug6 ja som porodila v júni, deti sa rodili aj za oveľa horších podmienok a stavov! Nikde nieje napísané, že hneď otehotnies 🤷‍♀️ ja by som nečakala, kamoška stále druhé tehu posúvala, najprv bol malý náročný, potom kvôli práci, potom kvôli tomu, že muž prišiel o prácu, a teraz sa snažia už vyše roka a nič 🙄

basska_b
29. okt 2020

Akože ja by som toto vôbec neriešila... kým otehotnies a kým vynosís, prejde kľudne aj rok a situácia bude úplne niekde inde.

pribinak
29. okt 2020

Korona tu bude ešte dlho. Zalezi koľko si ochotná ešte čakať? Rok, dva, päť, ...

alex666
29. okt 2020

@ladybug6 Necakala by som...

euie
29. okt 2020

ja som otehotnela vo februari, teda v case ked sme este koronu u nas nejak neriesili. koncom februara/zaciatkom marca ked som este ani nevedela ze som tehu som mala vsetky vsetky priznaky, takze bud to bol covid alebo tazsia chripka. Babo sa ma narodit o par tyzdnov. Moja jedina obava by bola ani nie ked sa babo narodi a prve mesiace po, ale prave cez tehotenstvo, aby vsetko dobre dopadlo, aby babo bolo a narodilo sa zdrave. Dnes nikto nevie, ani sa nezaruci, ci prekonanie covidu pocas tehu nemoze mat nejake nasledky, aj ked uz treti trimester by mal byt ok. Mozno preto by som pri planovani pockala... ale ako pisu baby, veru nevieme ako dlho to este potrva, moze to byt na niekolko mesiacov az rokov.

jaskolka
29. okt 2020

Veľa z nás už bolo tehotných aj za prvej vlny, aj sme porodili. Normálne sme chodili na kontroly aj do poradne aj nás od rodili. Rodila som bez manžela, návštevy zakázané. A šlo to... Čoho sa obávas? Deti sa rodili aj vo vojne, plus neznamená to, že okamžite otehotnies, a možno situácia bude úplne iná o pár mesiacov. Na druhej strane môžeš čakať a čakať a bude horšie... Čize môj názor, ak chcete dieťa, normálne sa začnite snažiť, korona nekorona

ivkaap
29. okt 2020

Pokial mate stabilnu situaciu v zivote (praca, byvanie...) a tuzite po babatku tak nemate preco cakat. Ja som tiez teraz tehotna a co sa tyka zdravotnej starostlivosti tak je vsetko ok.

4stanka4
29. okt 2020

Ja by som nečakala. Ako píšu baby môže to trvať dlhšie... Ja som si myslela tiež že to bude hneď a nakoniec nám to trvalo vyše roka 😟 malička sa narodila v auguste takže cez prvú vlnu sme si "užili". Dr. Robil poradne vyslovene na objednanie takže som čakárni s nikým nebola, keď všetko zatvorili tak som bola vo 4 mesiaci tak som prešla na homeoffice (hovorím ze aspoň na niečo bola korona dobrá) kde som bola do konca mája. V júni som bola po dohode s Dr. Na PN a od júla na MD. Keď sme odchadzali z pôrodnice vydali zákaz návštev takže som to ešte vychytala. Inak chodil za mnou len manžel a raz boli naši.

iamfruity
29. okt 2020

@ladybug6 My sme to tiež riešili na začiatku.... ale maličký sa rozhodol prísť korona-nekorona ! 🙂 teraz som už v 9.mesiaci a neľutujem ani sekundu, aj keď som v podstate stále doma , je to dar! 🙂 Človek nevie čo bude zajtra a nemôžeš si všetko naplánovať a kontrolovať! Nemyslím si že je to nejaké ,,nezodpovedné" , detičky sa rodili aj počas vojny ... želám veľa šťastia ! 🙂

miriam11
29. okt 2020

@ladybug6 ale Covid tu už bude stále.

monik1505
29. okt 2020

Bola som na tom podobne... Mam uz jedneho syna, ktory ma o par dni 3 roky. Vidim, ze potrebuje k sebe partaka. Manzel by uz tiez uvital druhe dieta. Ja som bola taka, ze som sa nevedela rozhodnut, z pohladu zeny na to vsetko okolo tehu potom korona financie praca a pod. Vzdy nad vswtkym dlho rozmyslam, vaham, som nerozhodna. No nakoniec sa nejako stalo, podarilo sa a ja som otehotnela. Bola som v 7. Tyzzdni a nakoniec sme o babo aj tak prisli. Čo sa týka lekarskej starostlivosťi alebo pohotovosti bolo všetko v poriadku. Len teda musela som byt vsade bez manzela ale to sa moze stat aj v chripkovom obdobi alebo korona opatrenia mozu trvat velmi dlho este... Mozno by som uvazovala nad samou sebou ci sa na dietatko citim a mozem mu po financnej stranke vsetko zabezpecit😊

katka281
29. okt 2020

@ladybug6 ja byt vami, tak sa snazim...ako pisu dievcata, nikdy nevies ci sa zadari hned, alebo to bude trvat aj rok. Nevidim dovod cakat, o pracu moze prist clovek kedykolvek, aj keby korona nebola. Moj muz stratil pracu cez koronu (niekedy v lete) a nasiel si lepsie platenu takmer hned 😄 ale to je skor vynimka. Ak je chlap sikovny a chce, najde si pracu kedykolvek. Momentalne som v 7.mesiaci a mavam klasicke pravidelne poradne, nepocitujem ze je nieco inak, co sa tyka zdravotnej starostlivosti o tehotne...

danielahamar
30. okt 2020

My sme počali v 1vlne a rodit budem v 2😆, ak to už nebude tretia

misa11111
31. okt 2020

Ani náhodou nečakam, snažíme sa ďalej 😊

mirxa
7. nov 2020

Keďže my sa snažíme uz skoro Rok ,tak nemáme naco čakať. Človek si nemôže byt istý co bude o o ďalšie mesiace alebo roky .... my ideme na plno. Aj keď manžel chodi na turnusy do zahraničia co je dost kompliovane ... ale vždy je tu nejaká ta snaha . 👌😁 Držím ti palce ✌

sandra811
10. jan 2021

Keďže sa pomaly rok snažíme tak v tom budeme pokračovať. Nechcem to odkladať.

misa11111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre