Môžeme sa snažiť o bábätko, keď mal manžel Covid-19?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

s mužom sa snažíme o bábätko, ale 19.11. mal pozitívny PCR test na Covid-19. 4 dni teplotoval (striedal Paralen a Acylpirin). Zvyšné dni mal len nádchu a stratu čuchu a chuti. Mierna nádcha ho drží do teraz. Ja som negatívna.

Môžeme sa snažiť o bábätko?

Má Covid-19 vplyv na kvalitu spermií?

Ďakujem

Dobrý deň,

či má priamo Covid-19 vplyv na kvalitu spermií Vám neviem povedať. Určitý negatívny vplyv má napríklad teplota.

Ja osobne si myslím, že sa snažiť o dieťatko môžete.

Treba si však uvedomiť, že v prvom trimestri je všeobecne najvyššia incidencia potratov. Vyvíjajú sa orgány plodu a pokiaľ sa v niektorom kroku niečo pokazí, príroda si to zariadi po svojom a plod sa prestane ďalej vyvíjať. Bohužiaľ každá tretia žena má v anamnéze potrat.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník