Medrol na otehotnenie - skúsenosti

vazka1
9. jan 2021

Ahojte, na imunologii mi predpisali Medrol kvoli zvysenym cytokinom. Mate tu prosim niektora skusenost s uspesnym otehotnenim po uzivani Medrolu? Ako dlho ste ho uzivali kym sa vam podarilo otehotniet?

lydia86
9. jan 2021

@vazka1 hej mám skúsenosť po 10 rokoch snaženia a viacerých IVF nám pravdepodobne medrol pomohol k otehotneniu.

vazka1
autor
9. jan 2021

@lydia86 a ako dlho si ho brala, kym sa vam podarilo?

lydia86
9. jan 2021

@vazka1 skúšali sme injekcie Igampliu no tie nepomohli. Potom sme nasadili medrol a cca po 3 mesiacoch nám vyšiel vklad a embryo sa uchytilo. Brala som ho celkovo pol roka. No poznám tu na MK baby ktorým to s medrolom vyšlo ako mňe no sú tu aj tie ktoré ho berú dlhšie a stále nič...😔

vazka1
autor
11. jan 2021

Podarilo sa niektorej otehotniet aj prirodzene pocas uzivania Medrolu?

michaelaj174
1. feb 2021

Ja mám medrol už asi 4 mesiace a zatial sa nám nepodarilo prirodzene otehotniet. Práve som sa rozhodla ho vysadiť.

cilimata
10. feb 2021

@vazka1 ja beriem medrol už rok, a nič .. ani Ket nevyšlo ani poriadne neklesli cytokiny .. chcem ho začať vysádzať .. lebo mi už nerobi dobre

vazka1
autor
10. feb 2021

Tak rozmyslam podla toho co som sa docitala, ze ci ten Medrol nie je skor urceny pre IVF nez pre prirodene otehotnenie..

cilimata
11. feb 2021

@michaelaj174
@vazka1 dávate aj nolpazu k medrolu ? lebo ja dávam stále a dočítala som sa že ona sa neba brat dolhodobo a mne ju dr ordinuje už skoro rok v kuse.. 2x1 tbl

vazka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helec
18. feb 2021

@vazka1 aj keď nemáš problém s kyselinou, pri užívaní kortikoidov sa nolpaza vždy musí užívať, počas celej liečby (inak áno, normálne sa nemá brat dlhodobo), kortikoidy spôsobujú žalúdočné vredy, takze to je ochrana

zuzzi18
8. apr 2021

Ahojte baby, prosim Vas mam zvysene cytokiny a uzivam Medrol. Na kontrole po 6 tyzdnoch je zatial zlepsenie len minimalne. Hodnoty klesli ale malinko a Dr. odporucila brat dalej Medrol a dalsiu kontrolu o 6 tyzdnov. Mate prosim taku skusenost a klesali vam dalej cytokiny postupom casu?

cilimata
8. apr 2021

@zuzzi18 tak ja beriem medrol rok a nic z toho ..trosku klesli ale úplne zanedbatelne hodnoty ....

cilimata
8. apr 2021

@vazka1 a určite aspoň 1 tbl nolpaza dávaj .. lebo ja kvôli tomu už aj vysadzam lebo mám asi žalúdočné vredy ... ono tu strašne rozožiera .. a kyselinu a bolesť brucha po aj pred každým jedlom .. stále som to s dr riešila .. a beriem 2x1tbl nolpaza denne

zuzzi18
8. apr 2021

@cilimata a aj ste skusili IVF popri tom aj ked neklesalo?

cilimata
9. apr 2021

@zuzzi18 áno vždy mi tvrdila že mám ísť na ket keď to beriem

zuzzi18
9. apr 2021

@cilimata mne zatial povedala ze mam pockat, ze spravime este jeden kontrolny odber o 4-6 tyzdnov a nasledne sa dohodneme co dalej..tak pojdem znova o dva tyzdne na krv. Je tam potom este nejaka alternativa ked nezabera medrol, nevies?

cilimata
9. apr 2021

@zuzzi18 no ja som mala aj intrqlipidi k tomu a nič .. teraz mi dávali už imunoglobulin infuzky k tomu .. a stále nič .. tiež čakám na výsledky bola som včera ba krv odbere tak uvidím že čo po roku kde som a ako na tom .. chcem ísť do iného centra .. 🤷‍♀️

zuzzi18
13. máj 2021

Baby ktoré beriete alebo ste brali Medrol, rozhádzal Vám cyklus? Ja prvé tri mesiace ok a teraz keď najviac potrebujem aby som dostala, lebo ideme na vklad, tak mi mešká. A ja mám cyklus ako hodinky 28dňový, takže ja si hneď všimnem zmenu🙉

cilimata
13. máj 2021

@zuzzi18 tiež riešim ten problém .. mešká mi .. a neviem ako dostať 🤷‍♀️asi budem musieť na vyvolávačku 😭😭

zuzzi18
13. máj 2021

@cilimata koľko ti mešká? A ty teraz berieš Medrol?

cilimata
13. máj 2021

@zuzzi18 vysadzam .. už 4 deň mešká

zuzzi18
14. máj 2021

@cilimata a ako ti dopadol posledný odber na ktorý si sa chystala?

cilimata
15. máj 2021

@zuzzi18 výsledky cytokinov z krvy ? myslíš ?
katastrofa .. nešlo mi nič dole .. tak má odpísala dr . že už inú niečbu dať nemôže ..
začala som chodiť do NR .. úplne iné cafe 👏🏻👏🏻tak uvidíme .. poslala má na rôzne vyšetrenia tqk musím sa poobjednavat .. a pak prisniest .. ( dokonca aj muža chce otestovať krv )

helec
15. máj 2021

@cilimata a do NR kam si teraz začala chodiť?

zuzzi18
16. máj 2021

@cilimata a aké vyšetrenia navrhla ešte? A co teda povedala na to, že Medrol ti nezaberá?
Mne už po druhej kontrole všetko pekne kleslo, ideme na vklad no ale čakám ten menzes ktorý zrovna teraz musí meškať.

cilimata
16. máj 2021

@helec dzurilovej

cilimata
16. máj 2021

@zuzzi18 muža - vyšetriť tiež, plus štítnu, plus gastro - lebo mi je veľmi zle od žalúdka z toho medrolu .. tak asi mi narobil riadnu zlobu 🤦‍♀️

helec
17. máj 2021

@cilimata spokojná si? My tam ideme v júni.

cilimata
17. máj 2021

@helec jej totálne .. iné cafe ..
dr skvela všetko vysvetli .. zaujíma sa .. a chce má liečiť to je hlavne

mischel123
29. sep 2021

@lydia86 ahoj, prosim ta mala si nejake nežiadúce účinky po vysadení medrolu? Ja som ho brala do cca 14tt kazdy den a od 14tt do 19tt som ho postupne podla plánu imunologicky vysadzala, teda od 19tt som bez medrolu. Momentalne som v 23tt, ale uz asi dva tri tyzdne ma bolia nohy (svaly v nohach) akoby som mala silnu svalovicu, neviem sa ani zo zeme postavit ked si sadnem na zem, aj ked si sama na stolicku tak sa musim podoprieť lebo ma to bolí, neviem ci to neni z toho… nemala si nieco podobne? Dufam, ze to babatku nemohlo uškodiť to vysadenie medrolu… 🙏 Dakujem ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre