Znížené cytokíny po liečbe Medrolom

zuzzi18
23. mar 2021

Ahojte baby, ktore beriete Medrol kvoli zvysenym cytokinom. Zabrala Vam liecba hned po kontrole po 6 tyzdnoch? Pustili Vas na vklad? Podarilo sa potom otehotniet? Dakujem za vsetky spravy.

luci_ba
23. mar 2021

@zuzzi18 Ahoj, mne liečba zabrala ale mala som prisnu diétu. Otehotniet sa mi nepodarilo

zuzzi18
autor
23. mar 2021

@luci_ba Ahoj aj ti odporucili schudnut? Mne to neodporucali ale aj tak drzim dietu a vaha ide stale dole. Dokopy som schudla 11 kg a dnes som bola po 6 tyzdnoch na kontrolnom odbere cytokinov. Rozdiel vo vahe medzi prvym a druhym odberom cytokinov mam 5 kg. Dost sa tiez na to spolieham, ze aj to pomoze a znizia sa a povolia mi vklad. Mas aj nejake ine problemy preco sa nepodarilo?

luci_ba
23. mar 2021

@zuzzi18 s váhou som problém nemala, aj keď po diete som aj tak dala dole 4 kg aj ked som nemusela. Nemam iný problém len som.chcela prirodzene ale zatiaľ sa nepodarilo

luci_ba
23. mar 2021

@zuzzi18 neboj, bude dobre, znizia sa ti cytokiny, medrol na ne zaberá a ked si ešte schudla isto sa znížia 🙂

zuzzi18
autor
23. mar 2021

@luci_ba dakujem 🙂 vsetky ostatne vysetrenia mam uz za sebou, este cakam na vysledky z hematologie, tam je jeden parameter zvyseny asi budem brat fraxik a uz bude snad vsetko podchytene co sa len da 🙂 drzim aj vam palce v dalsom snazeni 🙂

luci_ba
23. mar 2021

@zuzzi18 ďakujem 😊

lydia86
23. mar 2021

@zuzzi18 snazili sme sa o bábo 11r a absolvovali aj vklady neúspešne. Nakoniec mi zistili cytokiny a nasadili medrol plus na hematológa nasadili fraxi. Vklad s medtolom vyšiel a dnes mám vďaka tomu 3tyzdnovu dcérku... Takže držím palce nech medrol pomôže aj vám k bábätku..✊😉

zuzzi18
autor
23. mar 2021

@lydia86 juuj to je krasna sprava. Mna tiez este caka vysledok z hemato a mozno tiez fraxik, tak pevne verim ze treti vklad vyjde uz 🙂 prajem Vam vela zdravicka

lydia86
23. mar 2021

@zuzzi18 ďakujeme a prajeme úspešnú liečbu..✊🍀

zuzzi18
autor
8. apr 2021

Ahojte baby, prosim Vas mam zvysene cytokiny a uzivam Medrol. Na kontrole po 6 tyzdnoch je zatial zlepsenie len minimalne. Hodnoty klesli ale malinko a Dr. odporucila brat dalej Medrol a dalsiu kontrolu o 6 tyzdnov. Mate prosim taku skusenost a klesali vam dalej cytokiny postupom casu?

luciakovacova1986
5. okt 2021

Čisté dievčatá. Veľmi vás prosím o radu či nádej. V marci som mala odber vajíčok. Osem sa nám oplodnilo a sedem došlo do štádia blastocysty. Mám za sebou 2xKET a neúspešne. Ani sa nechytilo. Poslali ma do imunovitallu. Tam mi dr nasadila medrol. Samozrejme všetky možné vedľajšie účinky. Mám zvýšené cytokiny. Nk bunky mám ok aj zápalovému hodnoty v poriadku. Bola som na krvi po 6tich týždňoch a moje výsledky sa nezlepšili. Doktorka mi navrhla začať znizovat dávky medrolu až do úplného vysadenia. A navrhla mi že mám skúsiť vklad s tým že pôjdem na infúzie intralipidov. Myslite že by mohli pomôcť keď medrol vôbec nezabral ??? Ja neviem čo si myslieť keď medrol vôbec nepomohol. Mám vybrať dve infúzie pred vkladom a jednu po a ak zostanem tehotná ešte pokračovať do 16tt. Samozrejme od menzesu budem brat estrofem a potom progesteron a mam si začať pichat fraxiparin. Ja sa tak bojím že zo zas nevyjde a vôbec to s mojou imunitou nepohne. Ja už neviem čo robiť aby klesla. Som z toho nešťastná 😞

zyxie
5. okt 2021

S odporúčaním na schudnutie som sa pri zvýšených cytokínoch nestretla.
Až keď som brala Medrol (8) a zároveň infúzie intralipidov do 15. týždňa, skončilo tehotenstvo úspešne. Až od 15.týždňa som začala postupne Medrol vysadzovať. Samotné infúzie boli nedostatočné - dostala som medzi dvoma infúziami zimnicu a bolo po tehotenstve.