Mimomaternicové tehotenstvo a následná snaha otehotnieť

sima260196
20. feb 2024

Ahojte prosím vás je tu niekto kto mal mimomaternicove tehotenstvo?

Ide o to že sme sa vyše roka snažili o dieťatko a nakoniec sa mi podarilo otehotnieť a bolo to mimomaternicove ale vajcovod mi nechali. Odvtedy prešlo 5 mesiacov a znova sa mi nedarí otehotnieť.
Začala som chodiť na folikulometriu kde doktorka zistila že ta zdrava strana resp strana kde nebolo mimomaternicove stojí za 0 bodov ale že mám ovulaciu vždy na strane kde mimomaternicove bolo.
Ma niekto skúsenosť že sa podarilo znova otehotnieť z tej istej strany?

e1i
20. feb 2024

@sima260196 mala som mimomaternicove po ivf. Vzali mi pravy vajcovod a dalsi vklad doporucili o 3m,ten nam vysiel. Tolko moja skusenost. Prirodzene to neslo u nas ani predtym,resp asi by sme sa dlho nacakali,takze sme riesili ivf.

ssizk
20. feb 2024

@e1i takyto isty priebeh sme mali aj my.
MMT 5/2023 zobrali lavy vajcovod. 9/2023 uspesny vklad.

mimicka2013
20. feb 2024

@sima260196 ved ti nezobrali vajcovod tak co znamena "mám ovulaciu vždy na strane kde mimomaternicove bolo". Ak mas obe vajcovody zdrave tak je uplne jedno z ktoreho vajecnika ovulujes. Ono je to jedno aj ked mas len jeden vajcovod, pretoze ten zdravy vajcovod si vie pritiahnut uvolnene vajicko aj z druheho vajecnika

sima260196
autor
22. feb 2024

@mimicka2013 no podľa mojej doktorky ta strana je už poškodená a je minimálna šanca že môžem otehotnieť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre