Môžem otehotnieť po ovulácii?

snazilka_bio_mamka
23. dec 2020

Ahojte.. mala som odsledovanú ovuláciu ovulačným testom, mala som ju 18.12. ale bohužiaľ to nevydalo, kedze partner bol odcestovaný a styk sme mali 22. 12. čo sú 4 dní od ovulácie.. Asi tento mesiac nebude šanca však? ďakujem vopred

denuss
23. dec 2020

@snazilka_bio_mamka Ahoj, da sa, my mame tak najmladsieho synceka, pocateho asi 3dni po ovulacii..u nas neplanovane😁nebola som dostatocne informovana(vdaka Bohu za to😊), ze sa da otehotniet do 3 dni po ovulacii.. No 4 dni je uz asi za hranicou, jedine, ze by tie pocty celkom nesedeli. Drzim palce, nech sa podari cim skor!

snazilka_bio_mamka
autor
23. dec 2020

@denuss práveze ovulaciu som mala potvrdenú testom,, a v den ked sme mali styk podla testu som uz mala po ovulaciu.. nuž, dalsi mesiac je tu zachvílku 🙂))

miky25117
23. dec 2020

@snazilka_bio_mamka ovulacia nastava do 48 hodin od pozitivneho testu a vajíčko je oplodnenia schopné 12-24 hodin tak myslím že šanca už neni po 4 dňoch

snazilka_bio_mamka
autor
23. dec 2020

@miky25117 ooo dakujem, toto som ani nevedela 🙂)))

queen_el
23. dec 2020

@miky25117 presne tak...ak vieš presne, kedy máš ovuláciu, potom max. 12-24 hod...viac nie je možné...tie, ktoré píšu, že otehotneli 4 dni po ovu nevedia, kedy ju presne mali lebo to je biologicky nemožné

pink_lady
23. dec 2020

ovulacia nastava do 12-36h po pozitivnom teste + vajicko este 24h moze byt oplodnenia schopne...ALE: na ovulacne testy sa nespoliehaj, ja som mala negativne ale ze uplne negativne, robene opakovane, a som v 13.tt 🙂

pink_lady
23. dec 2020

a testy ti ukazu len predpokladanu ovulaciu, ktora nastat nemusi, istejsie je meranie BT - ta ti ukaze ze ovulacia bola

zuzana111984
23. dec 2020

@snazilka_bio_mamka myslim, že 4 dni je už moc, radšej si nerob falošné nádeje, aby si nebola znova sklamaná. Ja si od + ovu testu sledujem bolesť vaječníkov a vychadza mi to tak okolo 18h., tych 48 už je u mna po. Skús si aj to nabuduce odsledovať.

lauritkatesty
23. dec 2020

4 dni po ovulke ziadne vajko nevydrzi,to je blud. Zije maximalne 24 hodin,ked sa dovtedy neoplodni,tak potom uz zanika.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre