O bábätko sa snažíme dva roky a nič

28. dec 2021

Ahojte, s priateľom sa snažíme o bábätko už dva roky a stále nič. Bola som u gynekológa a vraj je všetko v poriadku. Priateľ odmieta lekára. Myslite, že tam je nejaký problém alebo je to normálne ? Viem, že 2 roky nie je extrémne veľa. Mám 21, mám čas ale veľmi by som už chcela.

es2021
28. dec 2021

Prečo odmieta? Žena môžu podstupovať vyšetrenia a muž nie? Môže byť chyba na jeho strane,toho sa bojí? To je také sebecké.

petamich
28. dec 2021

prosim co sa skryva za vyjadrenim "vraj je vsetko v poriadku" - gynekologovia to totiz casto tvrdia ale ziadne poriadne vysetrenie nespravia a ano asi by som zacala obycajnym spermiogramom pred tym nez zacnes riesit napr. seba

a teda chlapske ego je niekedy na facku - tak ked to dieta chce, asi by mu nemalo robit problem ist k lekarovi, zrejme ho az tak velmi nechce

pribinak
28. dec 2021

Nooo, ak je u teba všetko v poriadku, tak potom treba aby priateľ bol chlap a nabral odvahu ísť k lekárovi.
Aj u muža môže byt problém

autor
28. dec 2021

@petamich bola som na krvi, hormonálny profil a taktiež ešte nejaké vyšetrenie ale nepamätám si ako sa to volá. Povedal, že je to v poriadku a môžem mat deti.

autor
28. dec 2021

@es2021 snažila som sa ho presvedčiť stále odmieta. Našla som aj v lekárni aspoň samotest ale aj ten si odmieta spraviť 😞

mmoonna
28. dec 2021

V dnešnej dobe býva častejšie chýba na strane partnera.

petamich
28. dec 2021

chapem, tak potom rozhodne je najvyssi cas, aby partner siel na spermiogram 🤷‍♀️ dva roky su relativne dlha doba, predpokladam, ze cyklus mas odsledovany a teda sa snazite v spravny cas, mozno stoji za pokus skusit si sledovat ovulaciu, ci neovulujes nejako nestandardne a potom uz to bez jeho navstevy u lekara fakt nepojde, je to zakladne vysetrenie pred tym nez vas poslu do dalsieho levelu typu genetika paru atd.

aj si sa ho pytala preco nechce? moj manzel bol chudak tusim 3x za dva tyzdne a prezil to 😁

ingush616
28. dec 2021

Možno priliz tlačiš na pílu. Priateľ nemal nejaké vážne ochorenie v minulosti? Skus sa uvoľniť, času máš naozaj ešte dosť.

petamich
28. dec 2021

@mmoonna to nie je tak uplne pravda, podla poslednych statistik, ktore publikovali viacere CAR je to tak 50/50 zena alebo muz, pripadne par ako taky

mmoonna
28. dec 2021

@petamich mne gynekológ vravel,že častejšie je na vine muž. Že ak sa nedarí dlhšie,tak v prvom rade ide na spermiogram partner a až keď ten má všetko v poriadku,tak ide na vyšetrenia žena.

elizabet173
28. dec 2021

máš ešte kopu času na dieťatko, ale chápem tvoju túžbu. No ak by mal partner naďalej takýto postoj, tak by som zvážila, či je ten pravý. Je to od neho sebecké.

autor
28. dec 2021

@petamich cyklus mám pravidelný a viem presne kedy mám ovuláciu, vždy ma pobolieva v podbrusku. Krv to potvrdila. Pýtala som sa ho veľa krát a vždy mi povie, že on žiadny problém nemá a nepotrebuje ísť k lekárovi a že pôjde neskôr. Už som z toho na nervy a viem že ani to neprispieva. Sme spolu 3 roky a babo prvý spomenul on, že by už chcel. Je starší, bude mat 26 a odkedy ho poznám, vraví že by už veľmi chcel. Neviem prečo odmieta lekára

autor
28. dec 2021

@ingush616 neviem o ničom, nič mi nespomínal. Viem, že času mám dosť len veľmi by som si to priala🙂

ingush616
28. dec 2021

Nebuď z toho na nervy. Áno ako píšeš to nepomôže, daj tomu čas.
Ja byť na tvojom mieste, ešte by som si užívala voľnosť, cestovala s priateľom, uvoľnila sa, to ti skôr pomôže aby sa za darilo keď to až tak chceš 🙂

autor
28. dec 2021

@mmoonna ja som išla lebo som brala od 15 do 18 antikoncepciu tak som sa bála či tam nemôže byt náhodou problém

autor
28. dec 2021

@ingush616 tak je to ťažké keď všetky kamarátky z detstva sú tehotné alebo už majú babo a ja stále nič 😞

ingush616
28. dec 2021

Nehnevaj sa, ale toto je dosť detinské zmýšľanie. Nie preto chci babo lebo všetky kamarátky sú tehotné 🤦‍♀️
Alebo som to zle pochopila?

petamich
28. dec 2021

ono ti chlapi niekedy fakt maju strach alebo naozaj je to ego, ze sa zisti, ze problem je na ich strane, nechcu si pripustit, ze by to mohlo byt tak a pritom je to skutocne dnes casty problem, problem s otehotnenim ma cca. 20% parov co je dost - a ano svojim sposobom mas cas, na druhej strane ale tie vysetrenia aj par mesiacov trvaju, aj nieco stoja aj nasledne zistenie a liecba mozu chvilu trvat

antikoncepciou to urcite nebude, kratkodobo mozno kym sa hormony daju do normalu ale vela zien ma praveze opacnu skusenost, ze otehotneli hned po vysadeni

kazdopadne, kedze som vo veku, kedy vela mojich znamych (vratane mna a manzelom) sme nejake problemy riesili a ano niektori aj museli absolvovat napr. umele oplodnenie, tak vek je relativny pojem, ty mas cas ale netreba to ani zacat riesit v 30tke a zamysli sa nad dovodmi preco ho chces - lebo kamaratky maju, to asi nebude ten spravny 🙂

autor
28. dec 2021

@ingush616 nie, ide o to že veľmi chcem babo. Vždy som taká bola. Už od 15 som snívala, že nájdem niekoho s kým budem mat rodinu. Milujem deti a veľmi by som už chcela svoje. A som len smutná z toho, ze nám sa nedarí..

autor
28. dec 2021

@petamich asi som to zle napísala. Nejde o to, že chcem preto, že majú kamarátky. Vždy som chcela. Je to pre mna asi to najdôležitejšie v živote. Bolo to myslené, že mi to je ľúto, keď vidím, aké sú šťastne alebo niektoré aj nešťastne a nám sa nedarí.

elizabet173
28. dec 2021

neupínaj sa tak na dieťa, väčšina žien si dieťa veľmi želá, ale využi tento čas, tieto roky, ktoré sa ti už nikdy nevrátia na cestovanie, zvýšenie si kvalifikácie, neviem, či máte vlastné bývanie, ak nie, tak investovanie do toho.

bejba18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
28. dec 2021

jasne chapem 🙂 kiezby som ti vedela poradit ale ja sama to neviem pochopit, kde je u chlapov ten dovod, pre ktory tam nechcu ist 🤷‍♀️ drzim paste, aby to tvoj partner pochopil alebo este lepsie nech sa vam to proste podari

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thereisabear
28. dec 2021

Ešte ďalšia vec, ktovie čo si pod tou návštevou lekára predstavuje. Vie vôbec, ako to prebieha? Možno sa bojí, že si ho nahého bude prezerať 🙂

elizabet173
28. dec 2021

@thereisabear ženu si už nahú gynekológ prezerať môže? A tú. čo sa roky snaží o dieťa. tisíc krát? Žiadnej to nie je dva krát príjemné, robí to s určitým cieľom, ten by mal mať na zreteli hádam aj muž

anne_mary2
28. dec 2021

mila autorka, pred tym nez budes dalsi rok zacnes behat po endokrynologii, imunologii a kade tade… posli toho svojho partnera na spermiogram alebo si najdi druheho… 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️.
Ja toto nepochopim, pride mi to maximalne sebecke!! Necaka ho 8 hodinovy zakrok, urobit sa ako hociktore rano len do kelimka a je to….. nie je to normalne 🙄🙄.
Stoji to 20-30 eur, a par ma hned jasnejsie. Niektore centra maju aj moznost priniedt vzorku z domu (‘ale neviem ake su tam teplotne podmienky a asi sa to da len ked zijes v ke, ba, nr a pod kde tie centra su…).
Ale ja v tom nevidim ziaden problem. Poznam c zien ktore roky behali s ovulacnymi testami, teplomermi, appkami; chodili na zakroky ako prefuk vajecnikov, hysteroskopiu atd, prehadzovali si ich lekari, lebo pan velkomozny ma problem sa za 5
min bezbolestne urobit do poharika, vie snad ako to funguje. Nikoho nezaujima preco tam muz ide, proste chce vediet ako na tom je a hotovo.
Ano 2 roky su uz dlha doba bez ohladu na vek, niet jednoduchsieho riesenia ako poslat partnera na spermiogram teraz…
A zeny prepacte, nevidim dovod muzov ospravedlnovat tym ze “ neradi chodia k lekarom, boja sa, je im to neprijemne”… Zene je kolko veci neprijemnych a koho to zaujima.
V tej celej torture ked sa paru nedari je 95% na zene, jej psychike a jej tele ktore absolvuje x veci , prve aj posledne… u chlapa to tym spermiogramom, max krvou konci vacsinou…
Neposiela ho na rizikovu operaciu mozgu 🙈🙈🙈

mulm
28. dec 2021

Ahoj ja som na tom rovnako mam tiež 21 a tiež sa snažíme už 1,5 roka ale môj išiel na spermio bez problémov vôbec sa ne bal keď sme zistili ze príčina je v ňom tak ne bolo mu to jedno bol zničení trápil sa a uplne ho to položilo ani sa vôbec ne smial a v tedy som oľutovala že som ho na ten spermiogram poslala a aj mňa to položilo ale zas vedieť ze nikdy ne splodite prirodzene lebo aj keď mal spermie ale pomalé a malo co možno ne bude stačiť ani na umele aspoň vieme ze na com sme a je to lepšie než sa snažiť a nič ne vedieť teras sa chistame v januári na IVF no dúfam že aspon to vide ak môžem poprosit keď je tu niekto kto postúpil ivf a ma to zasebov a bude mi vedieť povedať o tom bližšie co sa postupuje koľko sa čaká TK poprosiť dobre duše nech mi napsiu do spraví

anne_mary2
28. dec 2021

@mulm ahoj najdi si skupiny kde IVF riesia je to tuho pozehnane, je kde diskutovat aj hladst odpovede 🙂.
Ja by som skor lutovala kebyze 10 rokov o pricine nevieme, ako ked by som sa ju dozvedela na zaciatku. Ano aj toto je skuska vztahu, a nie je to pre kazdeho.Niekto to da, niekto nie. Prajem vela stastia.
Ak by som chcela byt “sprosta” tak poviem radsej vediet o tomto probleme u frajera v 21 po roku vztahu ako v 38ke po 12 r manzelstva, lebo cas je potom uz neuprosny.