Oneskorená ovulácia

zuzkaakzuz1
30. jan 2019

Ahojte, snazime sa o dietatko, priemerne mavam cyklus tak 29-30 dni a tento mesiac som si robila ovulacne testy a zistila som, ze som mala ovulaciu v cca 19-20. den cyklu. Dovtedy sme sa pokusali okolo 14teho dna klasicky, v ten 19ty uz vôbec, lebo som si vzdy myslela, ze mam po. Nemate s tym niekto skusenost, ze ste otehotneli aj pri takom kratsom poovulacnom obdobi?

Dakujem

29simona29
30. jan 2019

@zuzkaakzuz1 ja som mala vždy nepravidelnú ms, otehotnela som na 21. den cyklu, keď som mala aj ovulaciu...Nevidím v tom žiadny problém, len sa trafiť do plodných dni..

eliska13
30. jan 2019

@zuzkaakzuz1 vôbec to nie je pravda, že ovulácia je cca v prostriedku cyklu

zuzkaakzuz1
autor
30. jan 2019

@29simona29
@eliska13 dakujem, to velmi rada pocujem. Tak mi to vychadza, ze sme sa doteraz asi moc netrafili 🙂

eliska13
30. jan 2019

@zuzkaakzuz1 áno aj ja som otehotnela pri ukážkovom 30 dňovom cykle tesne pred menzesom a možno preto nám to trvalo roky😁, ale ja som si nerobila testy nemerala teplotu...nechala som to na náhodu
Môžeš mať ovu aj viac x za mesiac

zuzkaakzuz1
autor
30. jan 2019

@eliska13 moc ti dakujem 🙂

eva112014
30. jan 2019

@zuzkaakzuz1 Ahoj. Ovulácia máš 1 x do mesiaca a trvá cca 5 dní.

zuzkaakzuz1
autor
30. jan 2019

@eva112014 ano, to viem 🙂 Zaujimalo ma, ci je tu nejaka zena s posunutou ovuláciou, ktorej sa podarilo otehotniet 🙂

podkovickaa
30. jan 2019

Ach jaaj.Niektore by ste mali vratit obcianske.Ovulacia netrva 5 dni.Je to moment kedy sa uvolni vajicko a laicky povedane ked stretne putovanim spermiju,tak sa s nou moze spojit.Co je max.do 12 hodin od uvolnenia vajicka.Skor je pravdepodobnost do 6 hodin.Zena byva plodna najviacej 1-2 dni pred ovulaciou.spermije dokazu pockat vajicko.Viac dni zalezi od cervikalneho hlienu ci ma na to pomienky.Dnom ovulacie sa meni hlien na kremovy a tym padom spermije cez hlien neprejdu.
Pri cykle 30 dni to nie je posunuta ovulacia.
@zuzkaakzuz1

erosmal
30. jan 2019

@zuzkaakzuz1 ja mám ovuláciu 22-25 deň cyklu. nie je pravda, že musíš mať len jednu ovuláciu, lebo je nemožné otehotnieť keď je ovulácia 12.teho a sex je dajme tomu 20teho to neexistuje. vajíčko je možné oplodniť len 24 hodín po tom ako sa uvoľní z vaječníka. luteálna fáza (čiže čas od ovulácie do menzesu) je okolo 12 dní.

zuzkaakzuz1
autor
30. jan 2019

@podkovickaa ja tieto veci viem, ale chapem aj ako to myslela @eva112014 (zrejme tak, ze tych dni kedy sa ti to moze podarit je do mesiaca cca 5 lebo si spermie pockaju vajicka). Mne vysiel pozitivny ovulacny test na 19 DC, snazili sme sa pred, aj v den pozitívneho testu a pre istotu aj den po :D

eva112014
30. jan 2019

@zuzkaakzuz1 Pozri, ako sama vidíš, každá to má asi inak. Ja ti želám, aby to konečne vyšlo! (nech máš ovuláciu už akokoľvek). Mám kamošku, ktorá zostala tehotná tak, že boli každý deň spolu. A toto sa vraj tiež neodporúča. Koľko žien, toľko názorov. A dokonca sa ani študovaní lekári nezhodnú veľakrát. Ale určite by mali potom vrátiť OP za také
rozdielne názory . Či? 😃

eva112014
30. jan 2019

@zuzkaakzuz1 Držím ti palce a veľa šťastia! 👍👍👍

slniecko6789
4. feb 2019

@zuzkaakzuz1 Ja som mala ovuláciu až 26. deň podľa testov, čo som si myslela že nieje možné, ale skúsili sme. Na další mesiac ešte prišla menstruacia ale slabučká , čo som myslela že sa to nepodarilo. A na další mesiac som zistila, že som tehu a za pár dni mám termín pôrodu.😀 Takze je možné otehotnieť aj keď je ovulacia neskoro. Držím palčeky až sa to podari 😘

sash37
4. feb 2019

Ja som tehotna treti, krat a kazdy jeden krat som otehotnela na takuto "neskoru" ovulaciu, dokonca druhe tehotenstvo.som.otehotnela presne v den kedy som uz mala dostat ms,.cize dovod mojho druheho syna je ten ze.som.povedala.muzovi nech kasle na ochranu ved uz mam.aj tak dnes dostat ms :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre