Otehotneli ste niektorá prirodzene iba s jedným vajcovodom?

iwuskapoh
27. sep 2019

Ahojte baby mám taký problém bola som na laparaskopii a zistili že mám iba jeden vajcovod priechodný bola som u gynekológa a ten povedal že sa dá ale je tam malá šanca na otehotnenie odporučil má na umelé ale ja nechcem, chcem otehotnieť prirodzenou cestou, otehotneniela už niektorá s jedným vajcovodom ? Ďakujem

2helka20
27. sep 2019

@iwuskapoh ja mám jeden vajcovod, druhý mi odstránili pri mimomaternicovom tehotenstve. Po jeho odstránení som otehotnela, máme 2 krásne zdravé deti 😊

tina5959
27. sep 2019

@iwuskapoh Ahoj.Bola som na laparoskopii, mala som cysty, bol mi odstránený pravý vajcovod.Po nejakom čase: Otehotnela som hneď prvý mesiac po vybratí vnútrom.telieska. Ale to je asi iny prípad.Zaleží aj na tom,či nemáš čiastočne nepriechodny aj ten druhy, zrasty atď. Ak máš ten druhy zdravy, ani nevieš- že jeden nemáš.Všetko funguje ako má.

uzanka16
27. sep 2019

Moja kamoška teraz ostala tehotná, 1 úplne nefunkčný s druhým tiež volaco a zrazu bim tehotná, lekár ostal až v šoku, lebo jej povedali ze asi nikdy mat deti nebude.

iwuskapoh
autor
27. sep 2019

@uzanka16 to aj mne dr povedal že je malá šanca otehotnieť s jedným vajcovodom

uzanka16
27. sep 2019

@iwuskapoh ale vidíš dá sa to, ona si nasla druhého partnera, jej bývalemu manželovi robili komplet testy v centre ci je zdravý a bol 100%, potom sa už nato vykaslalala, zmierila, nasla druhého a s ním čaká babo. Asi to tak malo byt, takže šanca tam je. Držím palce

dadkapo
27. sep 2019

Ja mam tiez jeden vyoperovany. Otehotnela som ani neviem ako a druhe ani nebolo planovane. Takze hlavu hore mozno zalezi aj na veku partnerovi a co ja viem na com.

veronikaa006
27. sep 2019

@iwuskapoh ja mám tiež iba jeden priechodný (v pravom som mala mimomaternicové a teraz je nepriechodný) Otehotnieť po mimomaternicovom sa snažíme už 10 mesiacov a stále nič :( Tiež sa bojím či nebudem musieť isť na umelé :(

elly23
27. sep 2019

@iwuskapoh To je čistá psychika. Keď si povieš, že otehotnrjes tak sa to stane, všetko je v hlave ;). Mne lekárka povedala, že s takým hormonálny profilom mat deti nikdy nebudem. Mam dve 🙂 Vraj zázrak 🤣

marci77
27. sep 2019

tiez mam kamosku, na jeden vajcovod vzdy mala mimomaternicove (teda stalo sa to 2krat), potom jej ho vybrali a s tym jednym funkcnym maju teraz uz 2 deticky, ze sanca na otehotnenie nie je kazdy mesiac, ale kazdy druhy spominala, a ze chodila predtym na sono, aby lekar videl a povedal jej, kedy sa maju snazit.
Drzim palce❤

adulikka
27. sep 2019

@2helka20 ja to iste co ty ,mimomaternicove ,plus tri deti

denda_em
27. sep 2019

@iwuskapoh
Ja mám len pravý vajcovod (ľavý mi vyoperovali, mala som mimomaternicove v Marci /presne na moje a manželove narodky má operovali/ 🙁
V sanatóriu Helios (v KE) som sa objednala na úvodnú konzultáciu -
Absolvovala som vyšetrenie HyFoSy aj Folikometriu (meranie folikulu + či je ovulacia a ak áno tak na ktorej strane prebehne + vyšetrili aj manžela.
U môjho gyn sa vyššie uvedené vyšetrenia nerobia
Momentálne som v 20tt. 🙂
Každopádne - držím prsty ✌🏼A všetko dobre 👏🏼

iwuskapoh
autor
27. sep 2019

@denda_em ja tiež chodím do Košíc v heliise a beriem aj lieky duphaston aj clostilbegyt ale zatiaľ nijaká zmena :(

denda_em
27. sep 2019

@iwuskapoh
V čase snaženia a neúspechu som čítala, že je dobre zmeniť zmýšľanie (psychiku) aj sa zdravo stravovať a nemyslieť na to, že chcete babo. Skúšala som cviky, pila čaje (Alchemilka, čaj od Moziskovej, miešala som si bylinky), jedla som vitamíny - Vitex, tinktury, hore nohy “po tom” ....Neviem povedať, či tieto rady sú účinne, nakoľko ja sama som na to nevedela prestať myslieť a posledné mesiace (pred MMT som išla “do toho” len s tým že to MUSÍ byt! Po laparke sme spomalili - vyčistili hlavu - a išli sme od začiatku (začali sme vyšetreniami) a vyšlo nám to na prvý pokus.
Pamätám, ako som ja tak zháňala a čítala rady na internete a ver mi, že veľmi rada by som ti pomohla a poradila.
Budem na Teba myslieť a veriť, že sa to podarí - či už prirodzene alebo s pomocou lekárov ❤️

lula313
28. sep 2019

@iwuskapoh sesternica mala po endometrioze len jeden a má dve dcerky, aj keď si mysleli, že deti mat nikdy nebudu

topasitta
28. sep 2019

@iwuskapoh to este nemusi byt problem. Ak mas v poriadku vysledky z endokrinologie, hematologie, genetiky, reprodukcnej imunologie a stastie na aspon jednu kvalitnu spermiu, moze to vyjst aj na 1x 😉

monika0001
28. sep 2019

@iwuskapoh ja som v roku 2015 mala mimoaternicove tehu..zobrali mi vajcovod..
Mam len jeden.. a prave idem do 8tt 😉

renimac
28. sep 2019

Ja mám len 1 vajcovod kvôli mimomaternicovemu tehotenstvu a po 3 rokoch snaženia som už nedokázala veriť na zázrak, takže sme nakoniec boli na natívnom IVF. Ale poznám ženy, čo otehotneli prirodzene napriek tvrdeniu lekárov, že nikdy neotehotneju. Držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre