Ovulačné testy

12. feb 2022

Ahoj baby,
snažilkujeme už nejaký čas a tento cyklus som sa rozhodla testnúť ovulku a zatiaľ som z toho mimo. Je normálne že mi ovu testy vychádzajú takto? (mávam 30 - 31 dňové cykly) 20DC som mala slabé hnedé špinenie skôr len pri utretí a 21DC trošku krvi taktiež len pri utieraní. Od vtedy miestami pociťujem pichanie v podbrušku a skôr také pnutie prsníkov.

e1i
12. feb 2022

Ja mam pco a tiez mi tak vychadzali. Dokonca podla nich som ovu mala a podla sona nie. A ak by som chcela porovnavat tak isto robit iba jednu znacku aby si vedela zhodnotit objektivne. Tu mas minimalne 3 rozne znacky

nevenka
12. feb 2022

@e1i ale ovulaciu pozitivny test nedokazuje, to je to. Iba zachyti ten vyrazny vzostup LH hormonu, ale ci sa vajicko naozaj uvolni, vies spoznat podla zvysenia bazalnej teploty alebo podla sona. A niekedy testujes v blbom case, ze nemusis ani zachytit ten najvyssi vrchol LH...je to cele komplikovane.

lenkamatkova
12. feb 2022

Tak ako píšu vyššie, zameraj sa na jednu značku testov. Ja si kupujem také kde mám 20ks v jednom balené aby som ich mala čo najviac. Ten teplomer tiež odporúčam, testom to nemusíš zachytiť.

autor
12. feb 2022

Samozrejme že sa zameram na jednu značku, keďže ide o moje prvé testovanie chcela som spotrebovať testy ktoré dom dal 😁 skôr sa mi jedna o to zosilnenie na 23DC pretože všetky príznaky ovulácie od hlienu po pichanie v podbrušku som mala ten 14DC

e1i
12. feb 2022

@nevenka nemaj strach, mam dost preskakane. Ved pisem ze ukazali ale podla sona nebolo.

rebeccasara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
12. feb 2022

ovulacny test reaguje aj na hcg, urob si tehotensky. ale celkovo ovulacne testy u mna nefunguju, netestujem, takze aj u teba to moze byt tak, ze sa na ne nemozes spoliehat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre