Plodné dni a plodnosť

mili22
2. okt 2012

Ahojte,aj my planujeme babo ale zatial sa nam nedari a preto som sa zacala viac venovat informaciam o otehotneni.Potrebovala by som ujasnit par veci.Plodne dni poznam podla vytoku.Vtedy sa aj viac snazime ale aj napriek tomu to zatial nevislo.Chcela by som vediet ci priesvitny vytok ktory znaci ze je ovulacia je aj znakom ze je zena plodna.Proste ak ma zena nejaky problem a neovuluje tak nema ani ten priesvitny vytok?Alebo moze mat aj vytok a napriek tomu neprebehla ovulacia a ma anovulacny cyklus.Budem rada ak mi niekto odpovie ak ma s tym skusenosti.Dik 🙂

niikoletka
2. okt 2012

Ahoj nie všetky ženy majú hlien ktorý vyzerá ako bielko a predsa ovulujú. Výtok neovplyvňuje vajíčko to je chyba myslieť si to akurát že v plodnom hliene spermie môžu prežiť niekoľko dní a počkať na vajíčko 🙂 A

soldi
2. okt 2012

@mili22 plodny hlien je hlien, ktory produkuje krcok maternice a v nom dokazu spermie prezit. moze sa vsak nachadzat len v krcku, takze ho zena vobec nemusi vidiet.

avsak, plodny vytok sa moze vyskytovat aj v anovulacnych cykloch a aj v pripade, ze je zena neplodna.

takze zaver: nie, podla plodneho hlienu sa v ziadnom pripade neda urcovat ne/plodnost.

ja som napr. pred otehotnenim viditelny plodny hlien nemala a aj tak som otehotnela prirodzene 🙂

puhinka
2. okt 2012

Ahoj,my sme sa snažili od februára do augusta (neúspešne) všetko som si sledovala,aj hlien,merala som si teplotu,kupovala ovulačné testy a nič...a pritom som úplne zdravá,takže aj ty môžeš byť úplne v pohode,len sa to proste nepodarilo,nič to...príde to a ani nebudeš vedieť kedy
no a u mňa platí pravidlo,že keď nie je ovulka,dole je sucho,ale zase od ovulky až po MS mám stále výtok

andulka13
2. okt 2012

ahoj, ani u mna sa neda podla hlienu s istotou povedat ci bola ovulacia, no pouzivame symptotermalnu metodu (meranie bazalnej teploty+sledovanie hlienu) a podla zvysenej teploty uz viem ci ovulacia prebehla alebo nie. my sme ju tiez skusali pouzit na pocatie, cakali sme takmer 3 roky a po 1.dcerke skoro 4 roky, no a po tej druhej nam to vyslo na prvy krat ako sme si povedali, ze si pre predosle dlhe cakanie nebudeme davat pozor. to mala mala 4 mesiace a plne som ju dojcila. takze moja skusenost je ze to vyslo vzdy vtedy, ked to bolo menej pravdepodobne a hlavne ked som na to nemyslela, paradoxne vzdy v strese a pocas choroby (az na to posledne) 😉 . neboj drzim palce aby to prislo. naozaj plati, ze na to netreba mysliet ale to sa lahko hovori a tazsie kona, poznam to z vlastnej skusenosti.

katulka1141
3. okt 2012

ahoj mili 22.ja som si kupila ovulacne testy a robila som si test od 6 dna cyklu.kedze moje cykly su velmi nepravidelne ani by som nevedela kedy mam mat ovulaciu.nakoniec mi vysiel pozitivny test
na nejaky 37 den cyklu a podarilo sa mi otehotniet.tak vrelo odporucam tie testy.este jedna vec skus si ich robit priblizne v tom istom case kazdy den.vela stastia.🙂

danielacool
11. okt 2012

Ahojte baby, aj napriek tomu, ze mame uz jedno babo, momentalne sa snazime o druhe a cim viac citam, studujem, zistujem, tym viac mam v tom hokej. Doteraz som nejak bola v tom, ze ovulka je 8-12 den cyklu, pokial je napr. 28-32 dnovy (samozrejme rata sa od prveho dna menstruacie). Ale ako sledujem diskusie, tak baby bezne uvadzaju napr. pri fotkach ovulacnych testov 19DC s //. Tak ma to totalne matie... Ja som pravidelna co sa tyka cyklu, 28 dni, a ako sa sledujem a vyskusala som aj ovu test, tak by mali byt plodne dni 11-12 den. Este ma ale zaujima jedna vec - ked podla ovu testu zistim, ze mam plodne dni, napr. rano spravim test a ukaze //, kolko hodin mam na ten pokus o splodenie potomka? 24? Poradte prosim. Dakujem :-*

bleble
16. okt 2012

Ahojte, chcem sa poradit, v strede cyklu som si robila 5 dni po sebe ovu test, vsetky vysli negativne, chcem ale zistit kedy mam ovulaciu, mam si ich robit nadalej kazdy den? alebo by stacilo obden? Co myslite? Dakujem

pepina001
5. nov 2012

@katulka1141 ovulacia 37DC??? To ozaj?

katulka1141
5. nov 2012

pepina001 tri mesiace nic a na ten 4 som mala ovulaciu na 37 den a podarilo sa 🙂

katulka1141
5. nov 2012

@bleble kazdy den v tom istom case az pokial nedostanes mrchu.tak mi to poradila lekarka.🙂

ralka
29. dec 2012

Ahojte baby tak pokusame s manzelom o druhe dieta mame jedno dievcatko.Chcela by som sa poradit kedy mam ovulaciu plodne dni?Posledna menstruaciu som mala 19.12 a co som si ciatala na nete tak vraj od 28-6.1 by som mala mat plodne s manzelom stale skusame len neviem ktory den mam najplodnejsi kedy je to najlepsie a este by som potrebovala radu ci mozem nadalej pit kavicku pokial som nezistila ze som tehu alebo to niejako skodi?

misha1986
29. dec 2012

@ralka najlepšie ovu zistíš podla ovu testov, ktoré ti ukážu presne kedy prebehne ovulka a v ten den ked je test pozitívny tak sa treba snažiť 😉 tak šup do lekárne po ovu testy

ralka
29. dec 2012

@misha1986 aha no tak to skusim teda s testom no ja ked sme sa snazili o malu tak som si len vypocitala plodne dni a podla toho sme sa snazili dakujem za radu a stou kavickou nevies ci to ma vplyv niejaky na snazenie pokial esre pijem kavu

misha1986
29. dec 2012

@danielacool ahoj ja myslím že pred tým ako vyjde ovu test pozitívny sa treba tiež snažiť cca 2 dni pred, lebo spermijky si na vajíčko počkajú aj 3 dni. napr. u mna bol ovu test pozit. na 19DC ale to som neverila, lebo vyšiel celý rozpitý a až na druhý den som zistila že bol pozitívny a nesnažili sme sa až na ten druhý den ako som to zistila teda, potom na 22DC ráno ma začal bolieť strašne lavý vaječník, tak ma napadlo urobiť si pobede ovu test a boli tam // čiaročky a na 23DC čiaročka ešte silnejšia , tak sme sa snažili na 23DC večer, takže neviem podla mna si tie spermijky počkali zo sexu na 20DC do toho 22DC ked ma bolel vaječník a vajíčko sa vtedy uvolnilo

misha1986
29. dec 2012

@ralka kávička vobec nemá vpylv na snaženie

mamartinka
29. dec 2012

Ahojte baby.Prepacte ze sem idem ale chcem sa spitat ci neviete niektora vypocitat kedy som mohla mat plodne dni.Snazime sa uz 6 rok a nic.Ani IVF v Iscare nam nevyslo.Nevedela by mi niektora vypocitat kedy mam mat plodne dni a kedy boli.Vdaka.

anika1122
24. dec 2014

Ahojte baby viete ja mám taký problém už asi pol roka som si nespozorovala ten číry tahajuci vytok skôr by som povedala že som skoro stále suchá iba niekedy mám taký biely vytok a deti môžem mať mám dobré výsledky a snažíme sa z priateľom osobné bábätko 👶 môžete my niektorá zvas ktorá už mala ten problém poradiť?sú aj nieake liečivé čaje?ďakujem vopred za odpoveď 🙂

33354
17. feb 2015

JEDNO SOM ZROBYL A US DRUHE NIE MOZE MI NIEKTO POVEDAT ZE COJETO

33354
17. feb 2015

AHOJTE BABY POTREBUJEM POMOC POCTIVU ABY MITO POVEDALA PRAVDU

mamartinka
18. feb 2015

@33354 to je co tu za blba. 😀 😀

ajka103
22. aug 2015

Ahojte baby .snažíme sa s priatelom o bábo . Lenže tento mesiac mi začal aký ťahavý hlien asi na 14 DC a dnes mám už 18 DC a ten hlien je stále ťahavy ,ale už nie priesvitný ale taký biely . Už včera som ho mala taký ako biela želatina a teraz zase toto. Je to normállne ?

betka28
21. sep 2015

Ahoj, ja by som ti odporúčala radšej sledovať tvojho cyklu pomocou ovulačných testov. Ja konkrétne používam cyclotest a som veľmi spokojná. Môžem iba odporúčať, nakoľko viem, že údaje sú spoľahlivé a jej používanie je veľmi jednoduché. Nehovoriac o tom, že ten prístroj v budúcnosti potom môžeš používať aj ako antikoncepciu. Teda tá cena sa naozaj to vyplatí...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre