Pozitívny tehotenský test 2 týždne po kyrete

1. apr 2022

ahojte, je normálne ak mi presne 2 tyzdne po kyretazi vysiel pozitivny tehotensky test?
Robila som si ho len nahodou lebo som si chcela overit ci uz vyjde negativne..no nevysiel..
Celkom ma to prekvapilo, lebo ta ciarka bola celkom silna (nie silnejsia ako kontrolna)
Bola som na kontrole po kyrete uz 2x.
Prvy krat mi tam nasli krvnu zrazeninu, dali mi injekciu na stiahnutie maternice.
Potom po 2-3d dnoch som bola druhy krat a to mi povedali ze uz je vsetko Ok, maternica je cista, vsetko vyslo von.
(A nie, tehotna byt znova nemozem...kedze sex sme este ani nemali)
Kedy by uz mal vyjst negatívne? Mate prosim skusenost? Dakujem 🙂

misana84
1. apr 2022

a preco chcete aby vam vysiel negativny test? ved to je jedno, nie? jasne, že tehotna nemožete byt( aj keby ste mali sex)...to je pozostatok zvysenych hormonov

bambulienka25
1. apr 2022

Zvyšný hcg

anjelicek26
1. apr 2022

Ja som este na termin dalsej MS mala lahku ciarku na teste... trva to proste, my sme prislli o babo v 14.tyzdni..

autor
1. apr 2022

tak bolo mi jasne ze v krvi by bolo este zvysene..ale v moci som si myslela ze uz nebude

autor
1. apr 2022

@misana84 preto ze ked bude aj po mesiaci mi ukazovat pozitivny,tak to si uz budem môct mysliet ze som tehotna...Kedze po najblizsie MS uz mozeme mat sex

e1i
1. apr 2022

Väčšinou po kyrete doporucuju pauzu v snazeni 3m aby sa maternica zregenerovala. A musis brat ohlad aj na to, ze si bola hoc len chvilu tehotna. Dala by som si pauzu aj clee sestonedelie. Tiez som mala mmt v 8.tyzdni a po operácii mm ani nepomyslel na to a doprial mi 6 týždňov na zahojenie

Test som mala pozitivny aj po 3t,hoci viem ze babo vybrali aj s vajcovodom. Hcg hodinu pred operaciou bolo 10 000

autor
1. apr 2022

@e1i ja som mala kyret v 10tt. Ano pauzu od snazenia budeme mat minimalne tie 3 mesiace. Skôr to nechcem skusat.

autor
1. apr 2022

@e1i ja som mala problem ten, ze babo sa prestalo vyvijat v 8tt a nebilo uz srdiecko

e1i
1. apr 2022

Mne ho nasli v pravom vajcovode, kde tiez nema prostredie na prezitie, hned v ten den mi robili laparoskopiu

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miamia8
1. apr 2022

Ja som momentalne 2 tyzdne po kyrete kvoli zamlknutemu potratu v 9tt a v krvi mam hcg este okolo 300..myslim ze to este potrva kym klesne na 0

autor
1. apr 2022

@miamia8 no ja to iste v podstate..kyret som mala 18.3. ..kolko som mala a mam v krvi netusim kedze krv mi nebrali na hcg

miamia8
1. apr 2022

Mne moja gynekologicka brala a mam chodit kazdy tyzden na krv kym mi hcg neklesne na 0,skus sa opytat svojej/ho gyn.

autor
1. apr 2022

@miamia8 aj ti povedala preco treba tak casto? no ja som bola na kontrole uz 2x po kyrete..ale ani raz mi nic nehovorili o hcg..a najblizsie mam ist az 4 tyzdne od kyretu bez ohladu na to ci pride alebo nepride MS

kataka10
1. apr 2022

Ja som isla na kontrolu ku gyn. tusim ze 2 tyzdne po kyrete a robila mi sono aj krv brala.
Po prvom potrate mi gyn. vysvetlil, ze sledovanie HCG z krvi je dolezite kvoli tomu, ze ak HCG neklesne na 0 moze to znamenat, ze sa maternica uplne nevycistila. Musi sa potom kyretom docistit, lebo nevyplavene zvysky mozu sposobit dokonca az agresivny typ rakoviny. Ja som po prvom potrate nemala robeny kyret, takze som musela kazdy tyzden chodit na krv, az kym nebola istota, ze HCG je cca 0.

autor
1. apr 2022

@kataka10 jasne,..urcite sa na to spytam ked pojdem tie 4 tyzdne od kyretu. Tak podla sona mi povedali ze to mam ciste..ale aj tak sa na to spytam

autor
1. apr 2022

tiez si myslim ze je dôlezite aby to kleslo na 0...ved tehotna predsa uz niesom

dejna_
4. apr 2022

Mne ukazoval 5 týždňov po potrate pozitívny test ešte

pietrula
1. jan 2023

@dejna_ a bolo vsetko ok?

dejna_
3. jan 2023

@pietrula nie musela som ísť na docistenie, zostal mi tam malý kúsok ktorý robil šarapatu.pri druhom potrate mi kleslo hcg do 7 dní a vtedy všetko odišlo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre