Prezrievanie folikulov

okm221
30. aug 2020

Ahojte, mala som problémy s MS cyklom, postupne sa mi to dava akosi dokopy. Po niekoľkých návštevách u lekára a sledovaniach sa mi folikuli krásne vacsovali. S tým, že už keď mali prasknúť cca pri 20mm, stále rástli, 21,22,23mm. Lekár mi povedal, ze je možné že moje folikuly prezrievaju, a možno práve preto sa nedarí otehotnieť. Stretli ste sa s niečím takýmto? Neviem si k tomu dohliadať info. Akým spôsobom prebieha liečba? Existuje vôbec niečo také? Podarilo sa vám otehotnieť?

eleanor13
31. aug 2020

@okm221 ahoj, mozno by ti mohol gyn pichnut pregnyl na prasknutie folikuly?

veronikaa006
31. aug 2020

@okm221 tak ako píše eleanor13 treba pichnúť pregnyl a folikul praskne 🙂

beruska1108
31. aug 2020

To je zaujímavé pri prvej dcérke som chodila na folikometriu no a bol piatok a mala som 20mm Dr povedať ze cez víkend bud e ovulka mame sa snažiť pondelok som išla na kontrolu ci ovulka prebehla a povedal ze áno že buď dnes ráno alebo v nedeľu noci takže ten folik musel mať viac ako 20mm neviem koľko síce narástol za dva dni

bebotka
31. aug 2020

@okm221 toto isté som mala aj ja presne, podla folikulometrie folikul rástol, ale nepraskol a postupne sa z neho stala podla gynekologa cysta, k ovulácii nedošlo. takto to bolo viac cyklov po sebe, pichal mi aj pregnyl a nepomohlo. Ja mám pco syndrom a pri nom sa môže stávať, že folikul nepraskne a zacystí sa. Mne pomohla laparoskopia a drilling vaječníkov po ňom cyklus nabehol pravidelný a folikuly praskali bez problemov

okm221
autor
31. aug 2020

Ďakujem za info, o vyvolani ovulácie sme sa rozprávali, ale ešte nechcel hormonálne zasahovať do tela.

okm221
autor
31. aug 2020

@bebotka po tom ako sa vajíčko stalo cystou si dostala v ten mesiac menzes alebo nie?

okm221
autor
31. aug 2020

@beruska1108 ja som bola takto vo štvrtok kedy mal cca 19mm povedal ze ovulacia nastane cez víkend, prišla som v utorok a folikul mal 23mm...

extempore
31. aug 2020

@okm221 normálny folikul môže mať okolo 24 mm.. zásada je, že narastie cca o 2 mm každý deň

nini1010
31. aug 2020

Ak mas tento problem daj si pichnut injekciu.To je najjednoduchsi sposob ak mas tento problem a cgces otehotniet.Ak je uz folikul primerane velky len ti pichne a od vecera do cca rana mozes otehotniet.Nepredstavuj si to ako nejaku tragediu ktora ti rozhadze organizmus.Absolutne nie.Mne to robili 2x a hned som raz otehotnela a raz mi normalne pokracovala MS,cyklus to nenarusilo.Velmi jednoduche riesenie.

bebotka
31. aug 2020

@okm221 menzes som dostala, ale neskôr a nepravidelne čo bol môj hlavný problem. nakoniec bolo z toho pco ako vyšité.

beruska1108
31. aug 2020

@okm221 no a praskol nakoniec? Potom jedine ako baby píšu pichnúť pregnyl on praskne a príde ovulka. Držím palce 🙂

okm221
autor
9. nov 2020

@beruska1108 neviem nebola som sledovaná, naposledy som bola u lekára na preventívke, riešili sme to ze menzes prišiel 10 dní skôr ako mal. Od budúceho menzes beriem duphaston od 15 dňa cyklu aby som nekrvacala, nasadila som si aj vitamíny Macu a kyselinu listovú +kotvicnik. Na 10 deň cyklu idem na folikulometriu, uvidíme co to bude a chcela by som si už nechať pichnúť pregnyl. Predpokladám ale, že mi bud vôbec nepraskaju folikuly, alebo praskaju no oplodnenie je nemožné keďže v strede cyklu zakrvacam a odíde mi celé endometrium.

okm221
autor
9. nov 2020

@beruska1108 ps:aj priateľovi som nasadila vitamíny. V každom prípade ďakujem za každú odozvu, určite sa ozvem po vyšetrení ako co. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre