Folikul na vaječníku

17. nov 2022

Ahojte baby mám na pravom vajecniku folikul 2,7cm.. a lekár mi nepocedal či to môže byt zltkove teliesko kvôli tomu ze sa nám podarilo otehotnieť alebo je to cysta. Tvrdil len ze cysta to nie je to by muselo byt väčšie .. ze buď neprislo k ovu alebo nevie ale k ovu prišlo lebo mi to ukázali testy aj bazalka.. je možné ze je to folikul a podarilo sa nám?

ninka99865
17. nov 2022

Nerozumiem si tehotná alebo nie? Lebo píšeš že sa vám podarilo otehotnieť a potom zas ci sa vám mohlo podariť čiže som trošku zmätená
Každopádne lekár by mal vidieť, ci to je žlté teliesko alebo nie. Vajíčko sa uvoľňuje z folikulu pri 22-24 mm cca, nechcem ta strašiť, ale ak to nieje žlté teliesko tak to už bude prezrete. Ja keď som mala 2,5 a folikul nepraskol dr povedala že to je cysta

janetinka27
17. nov 2022

ano, uz je to naozaj vacsie, takze skor cysta vzniknuta z neprasknuteho folikulu. ak nepraskne do konca cyklu, potom sa moze stat, ze tvoj cyklus bude dlhsi a ms pride neskor abo budes mat odlisne krvacanie pri ms. mne folikuly tiez nepraskaju,cize nevznikne zlte teliesko,cize sa neuvolni potrebny progesteron, t.j. nadmerne rastie estradiol a cyklus je naruseny (ale existuje liecba)

trgypadl
17. nov 2022

Kolky den cyklu robik uzv?

autor
17. nov 2022
autor
17. nov 2022

@ninka99865 no povedala že to cysta nie je, tá je až od 3cm

autor
17. nov 2022

@janetinka27 robí mi uzV pravidelne a videla to prvýkrát, povedala že to môže byt ešte onoje nakoľko pred týždňom smw to nemali

trgypadl
17. nov 2022

Hore pises, ze nepovedal ci to je corpus luteum, takze to ani nevylúčil?

autor
17. nov 2022

@trgypadl nie nepovedal ani nevylúčil len mi povedala že al bude meškať menzes viac ako 2 týždne mám prísť a že vidime sa čoskoro keď hostim že som tehotná.. lebo som sa pýtala či sa mám bat lvoli tej cyste a na to mi lwn povedala že cysta to nie ke že tá TP je až keď má vyššiu veľkosť a že minuly mesiac som to na vajecniku nemala takze tak…

ailiba
17. nov 2022

A robila si si tehu test? Stava sa, ze folikul nepraskne, ostane tam a az dalsi cyklus sa vyplavuje. Je pravda, ze na 24.den cyklu nemoze lekar cez ultrazvuk vidiet, ci si tehotna. Tak bud neprasknuty folikul, alebo tehu. To dopredu asi nikto nevie...

adka3321
17. nov 2022

@ninka99865 tak napriklad ja som bola na 17dc na folikulometriu, mala som folikul 29mm, doktor povedal, dnes-zajtra sa snazte a neuveris ale aj z takehoto vajka sa nam podarilo a dnes som v 26tt 🙂 takze stat sa moze naozaj vselico

autor
17. nov 2022

@ailibaa a v tom prípade mi tento cyklus asi nepríde ani menzes ak by to bol neprasknuty folikul či? Ten by prišiel až keď praskne folikul ..

trgypadl
17. nov 2022

Jedine co Ti ostava je pockat do ockavanej menstruacie, a ak nepride spraviť test a

autor
17. nov 2022

@trgypadl tak ale keď nepríde .. a vyjde negatívne tak asi musím čakať kým ten folikul praskne a potom až príde ms.. dobre chápem hej?

trgypadl
17. nov 2022

Vyssie pises, ze ovulka prebehla podla testov a bazalky, takze folikul to nie je, ale je to žlté teliesko, co je prirodzeny jav po ovulacii...

autor
17. nov 2022

@trgypadl tak mala podľa testov ale nikdy nevieš či sa testy nemýlia… ak je to žlté teliesko, môže to byt tehu? .. ak by to bol folikul tak menzes nepríde kým nepraskne? Včera som bola v takom šoku že som sa nestihla opýtať

janetinka27
17. nov 2022

ak folikul nepraskne, bude dalej rast. vacsinou potom praskne pri najblizsom krvacani. krvacanie pride, ale myslim si, ze sa to neda nazvat ms, kedze ms je sucastou funkcneho cyklu, v ktorom folikul praskol. pride proste krvacanie,ked estradiol vystupa na svoje maximum a spusti sa krvacanie.vtedy zvycajne cysta (neprasknuty prerasteny folikul) praskne a vyplavi sa. v novom cykle ti narastie novy folikul.

autor
17. nov 2022

@janetinka27 ale je možnosť že bude ms meškať alebo ao? Ak by folikul neprqskol tento mesiac
@janetinka27

autor
17. nov 2022

@trgypadl nechápem ?

janetinka27
17. nov 2022

ak sa vajicko neoplodni, tak ano, moze krvacanie meskat. anovulacne cykly byvaju dlhsie. ja som zvykla mavat pri prerastenom folikule, z ktoreho vznikla cysta, vela plodneho hlienu. ten trval az do krvacania. aj podlatoho som vedela, ze mam cystu.
ten folikul ti nakoniec praskne, pravdepodobne na prelome tohto a noveho cyklu.

autor
17. nov 2022

@janetinka27 tiež mám veľa výtoku, skúsim možno zajtra tat a uvidim .. a kolko tk trvali tie cykly ak sa môžem opýtať ?

janetinka27
18. nov 2022

rozne, ale nieco vyse 35 dni. ale kazdy to ma inak. ja som to tak mala dlho,lebo cykly som mala, sice dlhsie, ale boli. tak som nevedela, ze to nie je ok. mali roznu dlzku, u mna cca 33-41 dni

ninka99865
18. nov 2022

@adka3321 tak toto fakt počujem prvý krát 😅 ale dobre vedieť 🙂

ninka99865
18. nov 2022

Mne napríklad prišla Ms vždy načas aj keď folik nepraskol. Je to individuálne 🙂

adka3321
18. nov 2022

@ninka99865 mne uz dvaja gynekologovia povedali, ze nevadi ak je folikul aj vacsi, dolezite je aby praskol. ze vajicko je viac dozrete. a teraz som zivym dokazom toho, ze aj z taketo vacsieho folikulu sa da narobit vela parady 😂😂😂

ninka99865
18. nov 2022

@adka3321 len škoda že sa tie názory tak líšia, jeden povie že bude lepšie dozrety, iný zas že bude prezrety a teraz komu veriť 🙄 ale dobre teda ty si dôkazový materiál 😅 keď ja som už pri 25 mm spinila do cervena a Gyn mi povedala že to už nic. Len čakať na ms nech sa vyplaví 🤷‍♀️

esmeronka
20. nov 2022

Ako vidím ty uplne tápaš v otazke ovulacie a čo sa pocas nej deje...zjednodušene žlte teliesko po ovulacii plni svoju funkciu 12-14 dní potom zanika a dojde k menštruácii a počas tehotestva taktiež plní niejake ulohy čo si lahko najdeš na internete....to že doktor videl žlte teliesko na sone automaticky neznamená že si tehotna....to či si tehotna sa dozvieš s testov keď ti bude meškať ms nie s toho či lekar na sone vidí corpus luteum a žlte teliesko a žltkový vak je niečo ine....žltkovy vak sa na sone označuje ako ys a je uloženy v gestačnom vaku tieto dva vaky vznikaju až keď dojde k oplodneniu a uhniezdeniu vajíčka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre