Prvosnažilky po 35-ke

dada7701
11. apr 2012

Ahojte, nájdu sa tu nejaké prvosnažilky po 35.- ke, ktoré sa pokúšajú o prvé bábo ? A ako dlho ?

stanka810
5. jún 2012

@azzura ahoj, pozeram okres trnava, inak ja pochadzam od trnavy a aj gynekologa mam v TT, ale tu mam skalicu, lebo na zahori staviame domcek, to preto.....ja budem mat 8. oktobra 36 a snazime sa od maja 2011 a nic tiez, beriem clostil zatial nic a cez CAR to zatial neriesime, v pondelok ide priatel na spg tak uvidime....inak ja sa v tomto este moc nevyznam, co je to IUI🙂

zvolsiinylogin
5. jún 2012

@stanka810 ahoj, vitaj, tak ja mam od marca 36..mozem sa spytat, z coho si dostala PCO, ci to samo prislo?

azzura
5. jún 2012

@zvolsiinylogin aku mas skolu??? Ja by som na tvojom mieste pokracovala v skole? Coho by si bola Ing? Skoncis s titulom ako uradnicka...ako ja 😀 😀 😀

stanka810
5. jún 2012

@zvolsiinylogin ahoj, tak pocuj sem to PCO, to prislo samo z nicoho nic🙂 len mi zacal miznut menzes a chodil mi tak kazdy druhy treti mesiac a uplne slabunky az zmizol, dokonca ani po vyvolavacke nedosiel a isla som lekarovi a ze mam nejaky syndrom PCO....vysvetlil ze je to geneticky dane, ze sa to neda vyliecit, uz to zene ostane ale da sa s tym zit a dal mi ATK aby som menzes dostavala kazdy mesiac a povedal, ze ak budem chciet byt tehotna tak nasadime inu liecbu a tak som mu v maji 2011 povedala, chcem byt tehotna a vysadili sme ATK, ktoru som vlastne mala aby som menstruovala a dal mi clostil, inak syndrom mam 4 roky a som pribrala 10 kil, mam akne, zvysene ochlpenie, vsetky priznaky co udavaju

azzura
5. jún 2012

@stanka810 ja 23.10 🙂 ozaj koho mas doktora v TT?
IUI je inseminacia, to je to že ti striekackou vstreknu priamo do maternice spermije. My sme doteraz tiež len skusali prirodzene a s clostilom, ale kedze sa furt nedari a výsledky mame obaja ok aj laparka vo februari dopadla dobre, tak od marca doki navrhol IUI a ak sa nam nepodari do pol roka od laparky tak nas posle na umele

zvolsiinylogin
5. jún 2012

@azzura mam FCHPT v Bratislave, ak ti to nieco hovori, studovala som chemiu, tak mam Bc....chcela by som dalej studovat polymery...inac, ja by som brala aj uradnicku, radsej do prace ako do skoly, uz mam svoje roky, na studium uz sa citim stara, ale nevyberem si..

azzura
5. jún 2012

@zvolsiinylogin a čo s polymermi, to by si kde mohla byt zamestnana??? ako vyskumnik, ci??? Ani robit ako uradnicka nie je bohvie co, ale som rada že 15.30 padne a idem domov a terz ked nam znizili plat, vraj motivacne, tak to mam uplne na haku

stanka810
5. jún 2012

@azzura ja mam eliasa gynekologa a ty? no my skusame rok s tym clostilom a raz mi dal injekciu pregnyl a v pondelok ide priatel na ten spg, uz aj o umeleom sme sa bavili, to ma uplne zdeprimovalo, lebo ze uz mam dost rokov, kym to preplaca poistovna, uvidime co povie v pondelok

zvolsiinylogin
5. jún 2012

@stanka810 pytam sa preto, lebo ked som bola na gyn.operacii minuly mesiac, tak tam jedna kocka a z kyretaze dostala PCO...idem 12 - teho na kontrolu, neviem, co mne doki oznami, ci tiez to nemam, ak bola zle urobena...trochu ma to strasi

azzura
5. jún 2012

@stanka810 jeej, aj ja mam Eliasa 🙂. smg mu bude robit on alebo ho poslal urologovy na rozsireny?? My sme už oboch absolvovali 🙂. Nestresuj, na umele mame este cas a ked povie že treba ist, tak sa toho neboj....ked to inak nejde a treba vyskusat vsetko aby sme raz nelutovali....raz sa na tom budeme cudovať co vsetko sme preskakali 🙂hlavne nech sa vydari 🙂

zvolsiinylogin
5. jún 2012

@azzura tu v okoli je dost firiem, co sa zaoberaju polymermi...ved uvidim, ak si zozeniem poriadne zamestnanie, tak do skoly ma nedotiahne nikto

azzura
5. jún 2012

@zvolsiinylogin a teraz kde robis ked robis na smeny??? Hladas si intenzivne pracu??

zvolsiinylogin
5. jún 2012

@azzura za pokladnou v hypermarkete..

azzura
5. jún 2012

@zvolsiinylogin super a na to si chodila do skoly??, ci ine nic nebolo???

stanka810
5. jún 2012

@zvolsiinylogin ja neviem z coho som to dostala, je to hormonalna nerovnovaha, priberanie, striedanie nalad, prevysuje muzsky hormon testosteron v tele a to brani vraj spravnej velkosti sliznice maternice, ja ju mam preto malu a aj folikul vzdy maly a kazdy mesiac vzdy na 14 den od menzesu chodim na meranie sliznice a folikulu

stanka810
5. jún 2012

@azzura jeeeeeej to vazne? a si s nim spokojna, ja ani nie, pride mi taky divny, moc mi veci nevysvetli a stale mi dava uz rok ten clostil a spg bude robit asi on, ja netusim, kazal mi doniest vzorku v pondelok, tak ja neviem ako sa to robi, som sama zvedava, ale uz mi vravel ze aby sme sa pohli tak ze urobi ten spg lebo rok s clostilom sme sa nikde nepohli

azzura
5. jún 2012

@stanka810 on sa od toho urazu co mal nejak zmenil, ale som s nim spokojna. Predty, som chodila inemu doktorovi a ten mam po hormonalmom profile zrusil, že som stara a mam si vybavit umele aby som to stihla, proste ma nijak neriesil. Elias mi porobil vselijake vysetrenia a stale hovori, že na vsetko je cas, niekto potrebuje katrsí a niekto dlhsi....co ine mi ostava, len verit. Mne vysvetli vsetko, ja sa pytam a zistil že so mnou sa da o vsetkom pokecat 🙂.
Tak to budete vediet vysledky v ten den, ale on robi len zakladny...mnozstvo a pohyblivost...nie som si ista, to bolo pred rokom 🙂

stanka810
5. jún 2012

@azzura ja k nemu chodim 4 roky a mne pride taky ze ked sa pytam mi nic dobre nevysvetli, viem ze je odbornik, ale mne ziadne vysetrenia nerobil, len tam chodim kazdy mesiac ako na klavir a meria mi sliznicu a folikul a to je cele

azzura
5. jún 2012

@stanka810 fakt? ja tiež chodim na folikulimetriu, ale mne robil aj poskoitalny test....to je ci moje tekutinu nenicia spermije a už si nepamatam co vsetko este.
Mne tiez moc nedorastaju foliky, ale mne clostil moc nezabera...teraz som ho brala len 3 mesiace a 1x nic, 2x som bola na IUI a terz som mala cystu a museli sme IUI zrustit. Tento cyklus som bez liekov atk som zvedava ci mi nieco narastlo. Raz sa vsetky stretneme v CARe

stanka810
5. jún 2012

@azzura Mne dava clostil s pauzami, od maja 2011 sa snazime a 3 mesiace povedal nech skusame prirodzene ale neslo to a tak mi dal v septembri clostil a brala som ho 3 mesiace sept, okt, novem, potom bola pauza a zase som ho brala vo febr a maji tohto roku...a ten folikul si rastie ako chce sa mi zda, v aprili som ho mala 22, teraz v maji len 13mm, takze ja sa v tom nevyznam vobec, v maji bol slaby a preto mi dal clostil zase

mona32
5. jún 2012

@mates777 jaaaj, tak dobre, ale doky mi tak vysvetlil...ale nemysli si je to kanagon 😀 😀 😀

azzura
5. jún 2012

@stanka810 tych 13mm je malo. Ja by som sla už do CAR, nech uz s tebou daco spravia. Neboj sa umeleho, je to zatazujúce na organizmus, ale treba skusit, lebo dokym ziadost schvalia to trva

stanka810
5. jún 2012

@azzura mozes mi dat nejake info o tom CAR? co to kde to?? ja som uplny laik totiz🙂

azzura
5. jún 2012

@stanka810 ja do Caru nechodim, iba teraz som bola na IUI, lebo to Elias nerobi. Si vygoogli, v okoli Ba je ich viac. Zavolas na recepciu, že chces prist na konzultaciu a oni ti daju termin, a potom už to ide 🙂. Gelinka75 si od nedele picha achysta sa na umele, tak sa jej spytaj co a ako, a dalsia si tu už podala žiadosť. Vsak sa popytaj Eliasa, možno ti odporuci nejake CAR...

stanka810
5. jún 2012

@azzura diky za info, poznam ten gynfiv a iscare, byvam v bratislave, takze sa popytam eliasa, inak je mily, vzdy povzbudi to ano, ale ked sa ho opytam viac je skupy na slovo, len tak strucne ma informuje

azzura
5. jún 2012

@stanka810 mna odporučil na IUI do GF, ma s nimi zmluvu. Nenechaj sa a pytaj sa dokym nebudes spokojna 🙂. Teraz kedy ides na foliky? Ja idem 14.6

stanka810
5. jún 2012

@azzura hehe🙂 ja idem 13.6. a aj so vzorkou🙂

stanka810
5. jún 2012

@azzura pardon 11.6. to som mala februar pretoceny🙂

azzura
5. jún 2012

@stanka810 ahaa, tak možno sa raz stretneme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre