Psychika a otehotnenie

sarlota1986
6. apr 2014

Ahojte,mozno je to hlupe,ale chcela som sa Vas spytat na toto.
Co to kazdy splieta s psychikou a otehotnenim,ze nesmies na to mysliet a pojde to,mozno je to hlupe,ale ja tomu nerozumiem!
ved ked mam raz ovulaciu,mam styk,tak co s tym ma psychika.Akoze moje chcenie zabrani spermii,aby sla k vajicku?
Mozete mi to niekto prosim objasnit?🙂 Vdaka.

sono2
6. apr 2014

@sarlota1986 no že sa ako na to sústredime, že Koľké nevedia ani, kedy majú ovu. A že potom hľadáme každý príznak, meriame teplotu a proste tak. Len mne to tiež nedá nemyslieť, keď sa snažíme už vyše roka a jasné že hlavne cez ovu.to robíme. Mne by trebalo zase objasniť, ako môže niekto otehotnieť mimo ovu. Takže približne takto to vidím ja.

hennyinnsbruck
6. apr 2014

@sarlota1986 ahoj....ono je to tak, ked sa na to velmi upinas ked velmi myslis na to telo sa akoby,, zablokuje,, ..ked pri kazdom, sexe myslis na to dnes to musi vyjst, mozno napisem volovinu, ale mozno telo vylucuje stres hormon a jednoducho to nejde...
Zober si kolko bab ma sex cez ovulaciu a neklapne to...
Teta mojho mm sa s manzelom snazila 10rokov.suseda takisto.a ked na to prestali mysliet, stalo sa to...
Proste psychika blokuje, to upinanie sa na dieta a castokrat sex na povel lebo dnes je ovulka, to vestko neprospieva psychike.

Ine baby to hadam lepsie vysvetlia 😀

hennyinnsbruck
6. apr 2014

@sono2 ja neverim moc otehotneniu mimo ovu...tiez by som to chcela mat vysvetlene 😀 logika mi neda..
Zena vie otehotniet ked ma ovulaciu resp plodne dni. Podla mna nejaka spermijka prezije dlhsie a zena si mysli ze otehotnela mimo ovu ci? 😅 alebo ovu je posunuta.
Moja mama nevedela prvy krat ostat tehotna lekar odporucil sex na konci ms a podarilo sa. Pri mladsej si zle vyratala plodne dni a zase sa podarilo... 😀

sono2
6. apr 2014

Idem urobiť kokosovú roládu, nech máme sladké ku káve. A večer robím test...

sono2
6. apr 2014

@hennyinnsbruck veď to. Jedna tu písala, že tie podľa toho astrológa, nebola si aj ty pri tom v tej diskusii. Češka myslím to bola. Že otehotnela týždeň pred ovu a že stály 28dňový cyklus a že schválne to nechali na ten deň že či to funguje, Že predtým nemali styk. No tak mi to vysvetli. Tým pádom by som mohla včera otehotnieť. Bol sex. A doktor, bola som na sone mi praskol folikul už minulý týždeň. Takže neviem čo by manžel včera oplodnil...

hennyinnsbruck
6. apr 2014

@sono2 necitala som tu diskusiu..ja nemam sajnu ako je to mozne, hadam nam to niekto vysvetli 😉....ale naj je mat pravidelny sex a ozaj na to nemylsiet....ale pravidelny sex u nas nehrozi kedze obaja sme v praci a nemame rovnaku pracovnu dobu, a chut nie je stale...my to nechavame na nahodu.

sarlota1986
autor
6. apr 2014

ved toto,asi je najlepsie nic nepocitat a nechat to na nahodu,lebo ja len pocitam plodne dni,cakam a ovulaciu,sex mame v rozmezi 7dni pred ovu a 7 dni po ovu,a dnes mi prisla mrcha:(...tak neviem,aj ked je Pravda,ze pri 1.babe som mala spinenie na zaciatku,ale tak uvidime.ale testy boli neg.
asi sa fakt na vsetko vykaslem a budeme si sa s manzelom len uzivat a uvidime🙂
je to len trosku frustrujuce,pretoze mi robili konizaciu a mala som zle vysledky,tak doki povedal,ze je dobre ak otehotniem cim skor,lebo je mozne ,ze mi neskor zoberu maternicu:(
takze ani to tomu velmi neprida.ale som rada,ze mame aspon modreho konika na vyzalovanie sa🙂

hennyinnsbruck
6. apr 2014

@sarlota1986 veru cloveku sa aspon ulavi ked sa,, vypise,,
To mi je luto, ale velmi sa snazit nie kazdemu vyjde...co znamena ze ti neskor zoberu maternicu? Kedy je to neskor?lebo ak ste v casovom strese ta plne chapem, ak nie mozno by si sa mala trosku uvolnit...

Ja som k narodkam dostala druheho psa.mal 8tyzdnov takze mam stresov dost.stale som tuzila mat dvoch chlpacov,i ked pri dietati to nebude lahke ked sa raz zadari ale verim ze to zvladneme...ja som optimistka 😀

sarlota1986
autor
6. apr 2014

@hennyinnsbruck To bolo takto,ja som sla na uplne obycajnu rocnu kontrolu ku gyn.a zobral mi vytery atd,a potom mi o tyzden volal,ze mam prist,nieco sa mu nezdalo,tak ma poslal na konizaciu,vyrezali mi koniec krcka maternice a potom tam nasli par rakov.buniek,vsetko vybral,ale povedal,ze kebyze som 45rocna zena,tak mi maternicu berie von hned,aby si bol isty,ze sa nic nevrati...ale kedze mam len 27 rokov a chcem este 2.dietatko(ja by som aj 3🙂) ,tak este pockame a bude ma sledovat.no ale povedal,ze najlepsie je cim skor..takze tak..ale ako si aj ty..aj ja som optimistka,a napriklad teraz ked mi prisla MS ,tak som si povedala,tak mam este cas na zhodenie nejakeho toho kilecka:D

purplelife
6. apr 2014

ODPOVED na tvoju otazku 🙂. Ked zena stale mysli na to ze by chcela babo, trapi sa ci to teraz vyde, alebo nie, tak je v kontinualnom strese. A STRES BLOKUJE OVULACIU. Je to podla mna aj logicke, vsak ked ma vase telo pocit ze nie su dobre podmienky pre babo, tak logicky zablokuje ovulaciu. Telo nevie, z coho je zena v strese. Predstavte si, ze ste vo velmi zlej rodinnej alebo pracovnej situacii, vase telo produkuje rozne stresove hormony a tie by automaticky vplyvali aj na plod. Netusim, ci to plati na uplne vsetky zeny, vsak kazde telo je ine. Ale na vacsinu asi ano. Ja ked som bola v poslednom rocniku na vyske (statnice), tak som mala ovulaciu len 3x. Treba si ovulaciu aj zistovat (meranie bazalnej teploty, sledovanie hlienov...), nie len vyratat si stred cyklu a hotovo. Lebo predpokladany cas ovulacie a realne prebehnuta ovulacia je rozdiel. A este k tomu stresu, mam na mysli naozaj kontinualne prebiehany, aj ked nie uplne extremny stres. Podla mna to je ten dolezity faktor. Nie take, ze vcera ma vytocil sef... Lebo to je normalne, to je zivot, ze obcas sa nieco zomelie.

purplelife
6. apr 2014

Preto prave vela parov otehotnie na dovolenke, alebo po dovolenke. Zena je mimo svojho bezneho prostredia, ma vela novych podnetov, moznost relaxovat, stres povoluje, takze telo ma dojem ze nastavaju priaznive podmienky 🙂 .

hennyinnsbruck
6. apr 2014

@sarlota1986 😢

Veru lepsie byt optimistom...ja by som zase dve -tri kilecka chcela pribrat ale nejak to nejde..alebo sa v robote nabeham alebo v sukromi ked idem so starsim von do lesa...(psom)

sakura77
6. apr 2014

🙂🙂 my sne sa dva roky snazili, stále som aa sledovala, myslela na to..potom uz som fakt mala nervy' v kybli" tak sme si povedali ze si dame pauzu, vybavovala som si pracu v anglicku, všetko sa tocilo okolo toho a ked sme mali zajednavat letenky len tam mi preblesklo hlavou ze nejak dlho mrcha nechodi a urobila si test aj ked teda absolutne som s tym neratala..a dve ciarky 🙂🙂 takze ano, urcite ma vplyv aj psychika🙂🙂😉

lulu369
6. apr 2014

@sarlota1986 aj keď sa ti zdá, že psychika s tým nemá nič, no niečo asi má... 😒 Pre 3 rokmi sme sa aj my s manželom pokúšali o bábo, no nedokázala som na to myslieť a každý mesiac prichádzalo sklamanie...Až keď som si povedala, že to nechám tak, že keď to bude mať prísť, tak to príde a zamestnala som sa naplno hľadaním novej práce, absolvovala som pár pohovorov a keď som už takmer jednu prácu mala takmer istú, tak som zistila, že čakáme bábo...Ono niekedy možno stačí prestať sa tak sledovať (plodné dni, bazálnu teplotu a pod.), pretože aj keď si to možno neuvedomujeme aj toto može spôsobovať stres a tým nám to bráni k otehotneniu

30tnicka
6. apr 2014

@sarlota1986 Ahoj. Ako ti tu napisali viacere kocky, psychika je v tomto velmi mocna. Az je to neuveritelne. Clovek sa neskutocne snazi o splodenie, a nejde to. A nechape preco. Pritom uskutocni vsetky kroky, ktore su potrebne a aj napriek tomu nic. Nastava zufalstvo, a to je to najhorsie. Poznam to tiez. Nedarilo sa, odisla som z prace kvoli neskutocnemu stresu, a hups... zadarilo sa 🙂 Stacilo len zvolnit, mysliet na ine veci, venovat sa sama sebe a brat to tak, ze co ma prist, pride 🙂 Ale to, ze nevies aky ma na to psychika vplyv, je len dobra sprava ! Najlepsie bude, ked sa na to ani pytat nebudes, a nebudes si o tom zistovat ziadne info, lebo vtedy ta to ani trapit nebude a bude to pre teba lepsie. Takze uz necitaj take veci a snas sa o to, o co sa pravdebodobne uz snazis 🙂 a uzivaj si to 🙂

nair
7. apr 2014

Podľa mňa psychika otehotneniu bráni, lebo ja verím, že u nás je už pol roka jediný problém psychika a inak sme zdraví 😉 A dúfam, že psychika nám k tehu aj pomôže, lebo začínam muža strašiť spermiogramom a viem, že po ňom veľmi netúži 😝 😀

zuzicek88
7. apr 2014

@nair prepac som sa naozaj musela zasmiat,ako si napisala,ze zacinas muza strasit spermiogramom,my sme na tom rovnako,aj ja uz toho mojho nato pripravujem

sono2
7. apr 2014

@nair
@zuzicek88 môj nemá problém absolvovať aj každý deň, len aby sa podarilo. Už išiel aj sám a pôjde opäť. Lebo môj gynekológ nechápe, že nemám žiadny problém.

nair
7. apr 2014

@zuzicek88 Môjho chcel lekár poslať už po pár mesiacoch snaženia, a keď som to doma spomenula, skoro ozelenel 😀 Akoby nás bavilo vysedávať na koze.. 😉
Zatiaľ to neriešime, keď prejde rok a náhodou spomínaná psychika nezaberie, snáď sa na vyšetrenie nejak odhodlá 😉

nair
7. apr 2014

@sono2 Doktori.. Mne povedal môj Dr., že sa máme snažiť celý mesiac každý druhý deň.. a že to mám brať ako každú inú prácu.. 🙂 🙂 To nebol útok na psychiku??
Celé je to pomýlené, spontánnosť a prirodzenosť ide preč, človek si naplánuje v živote všetko a zrazu chce dieťa a ono to nejde ako by sme chceli.. Prečo je s počatím čoraz viac problémov? Predošlé generácie vedeli z teórie veľkú figu, ale prax im išla akosi lepšie 😉

zuzicek88
8. apr 2014

@nair sme na tom presne rovnako,my pockame do juna a ked nic drahy bude musiet ist,kedze uz nie sme najmladsi na mimi

sono2
8. apr 2014

@nair neviem. Mali menej starostí. Nebolo toľko zhonu, možno, príroda zdravšia... Predsa, za tridsať rokov sa isto niečo zmenilo a ženy rodili skôr aj to je podľa mňa veľký rozdiel. Ostávalo sa bývať u rodičov alebo boli iné ľahšie možnosti. Môj svokor mal v dvadsiatke novú škodu 😕 ako 27ročný stavali dom. Bez úveru.. Dokáže to v dnešnej dobe. Aj keby si nejedla, na dom normálne nenašetríš. Ja to vidím takto.

nair
8. apr 2014

@zuzicek88 Držím prsty, aby žiadnych lekárov nebolo treba! 😉

nair
8. apr 2014

@sono2 Naši rodičia tiež postavili domy svojpomocne a bez pôžičiek. Aj vtedy bolo ťažko, ale dnes je to celkom iné.. Ktovie ako sa bude dariť o 30 rokov našim deťom.. Žiť.. a aj počať život..

zuzicek88
8. apr 2014

@nair to mas cistu pravdu,moj ocino chodil na tyzdnovky a mamina nas mala troch,vzdy po roku,medzi bratom a sestrou je rozdiel presne rok aj mesiac ,kupili dom,po vikendoch stale nieco prerabali a budovali a nepol problem ani pocat dieta

sono2
8. apr 2014

Napríklad mojej svokre sa skoro dva roky tiež nedarilo a to mala 25. Mama ma mala s 32 a pokúšala sa od 30. Takže som stale v tolerancii. A vy ste ako na tom? Ja som mala na sone krásnu ovu.užívam duphaston a cítim prsia. Klasika pred mrchou. Som si istá že opäť niesom... 😢

nair
8. apr 2014

@sono2 No, my sme v našej rodine už za neplodných 🙂 Mama porodila presne 9 mesiacov po svadbe, svokra 6 či 7 😉 A segra je s mužom pár krát ročne (pracuje vonku) a počali za necelých päť rokov tri deti 😀
Ja som pred ovu, pred MS som začala brať Inofolic, takže uvidíme.. Ale my to nejak nesilíme, teraz boli dva také mesiace, že sme ovu minuli, sme pracovne dosť vyťažení, takže záleží, čo ovu vyjde na víkend.. 🙂 Teraz vyjde na ten budúci 😉

sono2
8. apr 2014

Všetko je to nejaké také zvláštne ako napr.s hľadaním. Keď hľadáš za pána nenájdeš. Ale keď nehľadáš, zrazu nájdeš alebo pri hľadaní inej veci, nájdeš veci ktoré si už ani nedúfala, že ešte nájdeš. Ja si myslím, že to máme každý predurčené a jedno, čo budeme robiť, nejako sa to už vyrieši.

flora2511
24. mar 2019

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre