Snažilkujeme 15 mesiacov a stále sa nedarí

siska266
28. feb 2018

Ahojte, s manželom sa usilujeme o bábätko asi 15 mesiacov a stále sa nám nedarí. Doktori nám urobili všetky vyšetrenia čo mohli už potom ďalšie robia len v centre a podľa nich je všetko v poriadku a sme zdraví. Nikdy som nemala anitikoncepciu a manžel je a bol môj prvý, menštruáciu mám síce bolestivú v prvý deň ale presnú. Skúšali sme už všetky možné polohy, a aj skúšali sme cez plodné dni, pred nimi aj po, zmeniť živ. štýl, nefajčíme, ja už pijem len príležitostne a manžel teraz sľúbil, že aj on s tým prestane. Ja beriem už asi rok femibion 1-tku, manžel 3 mesiace folandrol a pol roka zinkosel na podporu spermií a stále nič. Teraz mi gynekológ predpísal Clostilbergyt, po ňom mi povedal, že môžem mať 2-3 ičky, mám ho brať 3 mesiace a potom po pol roku mám prísť na kontrolu a keď dovtedy neotehotniem, tak nás pošle do centra. My by sme najradšej chceli splodiť však dieťatko prirodzene, lenže na druhej strane už nás to skúšanie prestáva baviť. Moje sesternice akurát všetky teraz sú tehotné a aj v mojom okolí a aj v televízii sa to zaguľacuje. Už mi to začína mierne vadiť. Zajtra mám si dať 1 tabletku toho Clostibergitu, ale asi ešte jeden mesiac by som ešte počkala, bojím sa brať tieto hormóny, majú aj nežiadúce účinky. Má niekto skúsenosti s týmto liekom, alebo mi vie ešte niečo iné poradiť a vyskúšať ako otehotnieť?

katharines
28. feb 2018

@siska266 nerob si iluzie s centrami. Casto sa stava, ze pary natlacia do umeleho oplodnenia, a ked sa nepodari, az potom sa venuju dalsim vysetreniam. Jednoducho ludsky zivot tam ma malu cenu.
Sice starsi clanok, ale pravdivy
http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2017-0...
A 15 mesiacov snazenia je nic. Sledujes si plodne dni cez hlien a bazalnu teplotu? Obcas byva aj anovulacny cyklus.
Tiez zarad do stravy omega-3, D3vit, orechy..

katharines
28. feb 2018

@ivankaberrynka super, tieto bylinky su velmi dobre.

katharines
28. feb 2018

@siska266 a pri tejto vyske by si mala mat o 10kg viac, avsak zavisi to i od svalovej hmoty. Ak zvyknes jedavat nizkotucne produkty a produkty, kde je fruktoza tak vsetko zahod, pretoze tieto produkty vyznamne znizuju plodnost. Plodnost sak zvysuje napr. Aj mrkva.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre