Snažilky s antifosfolipidovým syndrómom

karinluna
29. nov 2018

zvysene Lipoproteiny (a) a embryotoxicke cytokiny. Mate niektora skusenosti?

ikonica
29. nov 2018

@karinluna ja mam antifosfolipidovy syndrom... Beriem anopyrin, v tehu fraxik... A mam mierne zvysene tnf alfa...

lety17
30. nov 2018

Brala som medrol a fraxik,po nasadeni liecby sa zadarilo,hned v prvy mesiac

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica ahoj, no ja som snad uz presla vsetky vysetrenia, aby som zistila pricinu vysokych cytokinov a nakoniec mi chybaju vysetrenia na antifosfolipidove protilatky (to mi povedali na hematologii v Bratislavem takze tam musim ist).....

karinluna
autor
1. dec 2018

@lety17 medrol mi nezabral :( budem musiet asi brat imunoglobuliny......mam smolu, ze byvam v Nemecku a tu bohuzial su doktory, co sa tyka imunologie a hematologie, na nizkej urovni.....takze vsetko musim riesit na Slovensku

ikonica
1. dec 2018

@karinluna tak mne to zistili hned na prvom vyseteni na hematke... A potvrdilo to aj vysetrenie na reproimunologii...

ikonica
1. dec 2018

@lety17 ten medrol si brala aj pocas snazenia ci az po zisteni //?

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica ahoj no ja som bola na hematologiu tu v Nemecku, zial nevysetrili to tu kompletne a teraz si musim doplnit vysetrenia a idem v januari do Bratoslavy...su tu fakt blbi doktory.... a na reprodukcnej imunologii ti to ako zistili?????

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica medrol som zacala brat, ked mi zistili vysoke cytokiny.....brala som ho pocas snazenia....ale nepomohol mi

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica vlastne som stratila skoro 5 rokov casu, tvrdenim doktorov v Nemecku, ze sa neda nic robit pri mojej neplodnosti, ze je to tak jak je a hotovo.....ked som ziadala gynekologicku, aby ma poslala na nejake vysetrenia, tak mi povedala, ze na co su mi vysetrenia, ked som este nikdy nebola tehotna.....myslela som, ze ju prerazim.....Nasla som si s pomocou kamaratky imunologiu ma Slovensku, tak to bol uplne iny pristup, potom som bola aj na genetike a imunologiu v Nemecku, no tu imunologiu na cytokiny vobec nevysetrovali a to mi tvrdila geneticka, ze nevidi nijake problemy.....no proste lahostajny pristup, obvodna zastupujuca, tiez nechapala preco som brala Medrol, ze preco robia take divadlo s mojou imunitou ....no proste mi to pripada, akokeby vobe nestudovali medicinu....

ikonica
1. dec 2018

@karinluna no z krvi... Tam mi robili komplet bunkovu imunitu, vysetrovali aj dcko, amh, a cytokiny a mam akurat zvysene tnf alfa.. Tusim 47 a norma je do 44...

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica Nk bunky mi vysli v norme, decko velmi nizke, cytokiny ten alfa ma okolo 70....nepomohol ani medrol, pri prvom vsetreni tam boli aj protilatky proti ovariam tie klesli, ANA mi vysla na hranici teraz na vysetreni na reumatologii.... kedze ja som samoplatca, tak na Slovensku som si nemohla spravit kompletnu hematologiu, stalo by to okolo 1500 eur, tak som myslela, ze tu to vysetria poriadne......

karinluna
autor
1. dec 2018

@lety17 🙂 jej tak to sa tesim, super

ikonica
1. dec 2018

@karinluna inac aj mne cosi na reumatologii vyslo hranicne ale povedala ze to tak ma kazdy druhy clovek, ze to nemam riesit :/

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica ja som skusala hladat pricinu, preco ta imunita nefunguje, vsetky mozne aj nemozne vysetrenia......neviem mozno to fakt suvisi s tymi antifosfolipidovymi protilatkymi, vraj byvaju pri tom zvysene tie cytokiny aj lipoproteiny, velmi si prajem najst uz konecne pricinu problemu.....cely tento rok to riesim, uz som pomaly presla vsetko.....

ikonica
1. dec 2018

@karinluna robili ti aj vysetrenie na celiakiu, histaminovu intoleranciu? Stitnu mas ok? Vraj tento syndrom byva spojeny s autoimunitnym ochorenim...

ikonica
1. dec 2018

@karinluna cize ty si este nebola tehotna?

karinluna
autor
1. dec 2018

nie nikdy a to sa snazime uz 6 rok.....mozem sa opytat, pocitovala si nejake zdravotne problemy v suvislosti s APS, trebars unavu alebo zvysenu tvorbu modrin, unavene svaly?????
@ikonica

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica celiakia mi vysla negativna, ale celkovo mi biele pecivo nerobi dobre, citim s po no tazko..., histaminovu intoleranciu, to ani neviem, ci robili, musim sa opytat. Stitna zlaza je v poriadku.....

ikonica
1. dec 2018

@karinluna mozno aj hej ale nepripisovala som to tomu... Beriem denne anopyrin 100 a po nom mozu byt horsie modriny... Ja som bola tehotna 3 x ale stale bola ina pricina potratu... Inac partner ma vysetrenia? Ty vies kedy ovulujes? Ake mas amh? Skusala si uz nejaku stimulaciu? Umele hormony ci byliny?

karinluna
autor
1. dec 2018

:( och jej, to mi je luto ❤ skusala som vitex jahnaci, cinske bylinky....manzel je zdravy, bol teiz na opakovanych vysetreniach. Ovulaciu by som mala mat v poriadku, bola som parkrat na folikulometrii. Amh je super, vraj mam dobru rezervu

ikonica
1. dec 2018

@karinluna ten vitex si brala dlhodobejsie? Mne s gynexom dopomohol k druhemu tehu... Mala som uz aj fraxiparin a progesteron ale islo o anembryomolu... Tam je na pricine genetika, imunita, slabe vajicko ci spermina... Tretie tehu bolo vdaka clostilu ( uz som poskusala vsetko mozne prirodne a uz som pristupila aj na umele hormony) ale tam zda sa porieiil zapal mocaku po ovule alebo nizka hladina progesteronu po ovulacii.. Asi zlyhanie zlteho telieska po clostile... Odislo v 5 tt... Skus sa informovat na stimulaciu clistilom alebo letrozolom... Mozno ovulujes a foliky nepraskaju... Kto vie..mozno treba pouzit len pregnyl...

A pricinou prvej straty bola najpravdepodobnejsie krv... V 12tt mi povedali, ze sa od 9 tt nevyvija, nema srdcovu akciu...

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica 😢 ❤🍀 prezila si toho teda dost.....ja mam genetiku spravenu a tam su tiez nejake odchylky ,c o sa tyka zrazania krvi, vitex som brala asi 4 mediace, asi ho zacnem znova, uskodit nemoze dufam. Bude to v novom roku dost napinave, mame tam planovane na polovicku roka umele oplodnenie, skor sa nedalo, lebo ten doktor ku ktoremu chcem ist je vraj velmi uznvany....teraz si musim hladat aj novu doktorku na gyndu...Ono ten hormonalny profil vysetrovali uz viackrat a nejak nenasli nijake chyby v hormonoch, to znamena, ze mi ani nic nedali (bola som dvoch centrach, ale z oboch som odisla, nebola som spokojna), geneticka cosi spominala, ze by som mohla pred IVF brat progesteron, to bude asi ten pregnyl..... ten clistilon a letrozolom si zapisem....

ikonica
1. dec 2018

@karinluna clostil a letrozol je na podporu ovulacie, lepsi rast vajok... Pregnyl alebo ovitrelle je vlastne hcg a ma napomoct prasknutiu folikulu a uvolneniu vaja... Progesteron sa dava az po ovule aby sa podporilo zlte teliesko, pre vytvorenue priazniveho prostredia pre uhniezdenie... Neskusite pred ivf este aspon stimulaciu, planovany styk alebo iui?

ikonica
1. dec 2018

@karinluna inac mne robili horm profil 2 x a nikdy som tam nemala problem s progesteronom... Ale po clostile moze nastat zlyhanie zlteho telieska... Preto by ho mali preventivne po ovule davat... No mne ho nedali... A asi preto to tretie tehu skoncilo... Robili mi hp po clostile a pregnyle a vysiel mi hranicny progesteron, ze aj keby sa zadarilo, neudrzi sa.. Pytala som sa ci ho nemam hned zacat brat duphaston a lekar ze nie... Mozno keby som ho v ten den zacala brat, dopadlo by to inac... O par dni boli dve ciarky, ktore ale nesilneli...

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica hm, ked videli, ze je nizky progesteron mali hned dat progesteron, niekedy je ta lahostajnost fakt uz na nevydrzanie. Presne taky pocit mam z lekarov, vsetko hodia za hlavu, pokial nejde o ich zdravie (cest vynimkam). My sme mali jednu IUI, nevyslo to....po kontrolnych odberoch na imunlogii mi dr. povdal, ze nevidi uz sancu na prirodzene otehotnenie. Dovtedy som akosi stale dufala, ze to predsa este moze vyjst. Napokon dobre, ze to povedal, utapala by som sa v nadeji mozno este dlho, ze sa predsa len podri prirodzene. Tak som dala za tym bodku a rozhodla som sa ist na IVF, aj ked musim povedat, najprv som to odmietala a nevedela si to predstavit.....

ikonica
1. dec 2018

@karinluna ja sa ivf bojim najma kvoli mnozstvu hormonov co so seba treba napichat a ake to moze mat v buducnosti nasledky.. A tiez mi je trosku proti srsti, ze pri tvorbe nasho mimi bol niekto treti... Ale zaroven som rada, ze tu taka moznost vobec je.... Ufff pol roka cakat... Nechceli ste skusit centrum v cechach? Sr?

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica pri tej stimulacii je riziko trombozy, cize pri APS je asi (velka) hormonalna stimulacia neuskutocnitelna. Ono tu robia aj soft cyklus, to znamena, ze sa davaju len mierne davky hormonov a tych vajicok je sice menej, ale nehrozi hyperstimulacny syndrom....takze si mslim, ze tato varianta je celko ok. Myslim si ze ked sa ide na tu velku stimulaciu a vajicok je 20 nemusia byt vsetky dozrete a funkne.....niekedy je menej viac si myslim. Pred injekciami mam teda tiez respekt, no budem musiet zatat zuby .....

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica moze tiez byt, ze ziadne IVF nebude, ak sa neupravi imunita, tak do toho nejdem
iba ak sa cytokiny znizia

karinluna
autor
1. dec 2018

@ikonica rozmysala som aj nad centrom v Cechach alebo na Slovensku, no manzel nema tolko dovolenky, bolo by to zase aj zlozite koli ubyovaniu. Napokon som nasla tu jedenho velmi uznavaneho doktora, ktory je znamy, ze sa nevzdava ani pri najtazsich pripadoch, co sa tyka imunity....Ten cas dovtedy beriem ako boj s imunitou, cim skor ju upravit

karinluna
autor
1. dec 2018

@karinluna si tiez v nejakom centre???? Mozem sa opytat, kam chodis na hematologiu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre