Sójové isoflanovoidy ako náhrada Clostilbegytu

soldi
1. dec 2010

rozhodla som sa zalozit tuto temu, aj ked neviem, ci najdem odozvu 🙂 , na pomoc vsetkym snazilkam, ktore do seba nechcu pchat umele hormony. na to, ze soja sa da pouzivat ako prirodny clostil prisla @elllla na zahranicnych forach. mnohym dievcatam pomohla otehotniet, su to vlastne prirodne estrogeny. tak ak niekto chcete, napiste a ja a mozno pride aj elka, sa s vami podelime o nase skusenosti 😵

andrejta
14. dec 2010

@elllla no na clostil som reagovala zakazdym inak 😒 , prvykrat boli vlavo 3 a vpravo 1 vacsi, druhykrat skoro vobec IUI mi robili az na 19 den a tretikrat to zas bolo tak, ze na 10 DC bol folik velky 27, ale ze to asi bude cysticka - povedala zdravotna sestra na ultrazvuku, tak neviem. zatial cakam ci dojde mrcha. a dakujem za odpoved

lucka_0906
17. dec 2010

@andrejta Ahoj Andy, tak ja som prave vcera mrchu. Na 5ty den zacinam brat druhy krat Clostil. Ty ako?

lucka_0906
17. dec 2010

@elllla kocky, co si myslite o kombinacii clostilu a soji sucasne? je to uz prilis? 🙂

elllla
17. dec 2010

@lucka_0906 ano, to by som nekombinovala... takze bud clostil alebo soju... ak mas iste, ze si pod dohladom lekarky, tak by som isla na clostil a zistila, ako moje telo reaguje - ak ti spravi folikumetriu - zisti, ci foliky rastu, aku maju velkost, kedy asi prasknu a ci je sliznica dostatocne pripravena...
ak by si vsak mala clostil a len cakala, ze co sa stane, tak to by som asi isla do soje..
dalsia vec - ak planujes clostil druhy cyklus a dobre na neho reagujes, tak by som dokoncila tu 3-mesacnu kuru s clostilom, potom si dala mesiac pauzu a potom presla na soju, ak by si dovtedy nebola tehu...
drzim palce

erickaa
17. dec 2010

ahojte, dnes som si kúpila Phyto Soya od firmy Arkopharma, obsah 35 mg izoflavonoidov v jednej kapsule. Teraz som 4 DC a zajtra to chcem začať brať. Koľko si mám dať tých kapsulí? Predtým som brala Clostil 2 denne od 6-10 dňa a mala som vždy dva folíky. Ale samozrejme sliznicu nízku ☹ Ďakujem za radu. 😉

andrejta
17. dec 2010

@lucka_0906 ahoj, aj ocakavam na vianoce (asi dojde mam taky silny pocit) a clostil uz nebudem brat a ani uz nepojdem do gynfiv. vyskusam tu soju a potom pojdem na skusy do CAR na Antolskej. Uz sa mi to nechce teraz pred vianocami riesit. ale tebe drzim palce, dufam, ze na tie tablety zareagujes tak, aby sa zadarili dve vytuzene ciarocky 🙂

elllla
17. dec 2010

@erickaa na tvojom mieste by som zacala od zajtra.. skus CD5-6-7 po 4 kapsule denne a potom CD 8-9 po 5 kapsul. daj si ich naraz rano a pi vela vody, aby ta nebolela hlava 🙂

nemko
17. dec 2010
erickaa
18. dec 2010

@elllla Tak ja som to nakoniec urobila tak, že idem si to dávať večer, aby som prespala prípadné nežiaduce účinky 🙂 Začala som už včera 4 DC, dala som si 4 kapsule, dnes si dám tiež 4, potom dva dni po 5 a posledný deň si dám 6. Tak a od pondelka idem merať bazálku, tak som zvedavá, či niečo bude. A ďakujem veľmi pekne za radu. Pekný dník 😉

soldi
autor
23. dec 2010

@erickaa potom nam prid ukazat grafik, som zvedava 😵

amarena
27. dec 2010

Ahojte,
citala som tuto temu od zaciatku, no a samozrejme, ze som to chcela vyskusat, tak som si tu soju kupila. 😵

@elllla
@soldi , mohli by ste mi prosim napisat ako ju mam brat? Uzivala som clostil 2 mesiace. Prvy mesiac 1x1 tabletku, druhy mesiac 2x1 tabletku. Bolo to vzdy od 5 DC do 10 DC. Kupila som si Fytosoja forte, 1 kapsula - izoflavony 25 mg, 60 cps. Dakujem.

soldi
autor
27. dec 2010

@amarena ahoj 🙂
a ako si reagovala na clostil? a asi si myslela 5-9 dc, lebo clostil sa berie 5 dni, nie 6 🙂
teraz si kolko dc?

amarena
27. dec 2010

@soldi, ahoj,
na clostil som reagovala dobre, hlavne ten druhy mesiac ked som brala 2x1. 🙂 Mas pravdu, bolo to od 5 do 9 dc, uz si to moc ani nepamatam.(hlava dreava) 🤐 Teraz cakam na mrchu, preto som chcela vediet kedy mam zacat so sojou a kolko tabletiek. Ty by si mi vedela poradit, alebo skor @soldi? 😉

soldi
autor
27. dec 2010

@elllla eli, kde sa flakas, vsak tu Ta treba 🙂

@amarena co znamena moc dobre? ze si mala aj viac folikov? a v ktory den mas cca ovulku? so sliznicou si problem nemala? spermiogram mate dobry?

sorry za tolko otazok 🙂

amarena
27. dec 2010

chcela som napisat...alebo skor @elllla.. 😀

elllla
27. dec 2010

@soldi tu som, citam, len som cakala, kym @amarena odpise, ako reagovala na clostil 🙂))

takze moj navrh na soju pre anamor:
CD3-4 150mg/den (vzdy naraz rano) - to je 6 kapsul
CD5-6 175mg/den - 7 kapsul
CD7 200mg/den - 8 kapsul

neviem, ci merias BT alebo robis ovu testiky, rada by som videla, ako reagujes na soju... ak by si mala problem s bolestou hlavy, tak pi vela tekutin...

amarena
27. dec 2010

@soldi, myslela som, ze si to moc dobre nepamatam, lebo uz je to skoro 1/2 roka dozadu, takze kolko bolo presne folikov...fakt neviem. S tou mojou ovulkou je to tazke, mrcha je nepravidelna...So sliznicou som problem nemala a na spermio sme este neboli.

amarena
27. dec 2010

@elllla, dakujem.
Na zistenie ovu som si teraz kupila ten mikroskop, lebo k meraniu teplomerom sa neviem dokopat. 😔

soldi
autor
27. dec 2010

@elllla som sa Ti snazila vyzistit info, Ty sa v tom davkovani lepsie vyznas nez ja 😵

@amarena fuuu, ale to je chyba ze ste neboli na spg. to co za nezodpovedneho doktora do Teba pchal clostil bez spg?! berie mm aspon preventivne nejake vitaminy? co ak je problem tam?

amarena
27. dec 2010

@soldi, no mne ten clostil dal kvoli pco. V oktobri som bola kvoli tomu aj na na laparke. Robili mi driling, vajcovody som mala priechodne.

elllla
27. dec 2010

@amarena a este dolezita vec je, ci ti doky robil hormonalny profil...
podla mna kym zacne lekar s clostilom, zena by uz mala mat za sebou hormonalny profil (spolu s hormonmi stitnej zlazy) a partner by mal mat za sebou spermiogram... potom sa moze riesit ovulacia a podpora rastu folikov, sledovanie folikov a tak..,.

amarena
27. dec 2010

@elllla, HP mi robila gyndoska, od ktorej som odisla potom k tomuto dr. Mala som mierne zvyseny testosteron. Stitna zlaza bola ok.

elllla
27. dec 2010

@amarena tak potom myslim, ze pohodicka, hor sa do toho!!!

amarena
27. dec 2010

@elllla,dakujem. Aj tebe @soldi. 😵 Potom dam vediet ci sa nieco zmenilo, i ked po prvom mesiaci asi nemozem cakat zazraky.

soldi
autor
27. dec 2010

@amarena a nerobili Ti aj test na inzulinovu rezistenciu? ta byva casto pricinou pcos. ak sa potvrdi, tak sa nasadi metformin a krasne sa Ti upravia cykly.

vsak skus tu soju, tri cykly, a ked sa nepodari, sup na spermio, lebo tak moze byt skutocne problem. ci chlap sa tomu brani?

amarena
27. dec 2010

@soldi, na inzulinovu rezistenciu mi test nerobili. mm sa spermiu nebrani, len nam to este zatial nenavrhli.

soldi
autor
27. dec 2010

@amarena tak chodte na vlastnu past ak sa da, stoji to malo, alebo si vypytaj odporucanie od dok, nech to je zadarmo.
ja by som urcite spg riesila, uz len pre ten klud, ze ci je aspon mm v poriadku.
ale tak dufam, ze soja zaberie, ako aj u nas dvoch 😵

a ak nemas pllodny hlienik tak super je grepovy dzus 😵

a ako dlho sa uz snazite?

amarena
27. dec 2010

@soldi, snazime sa zatial len kratko, dokopy je to asi pol roka. A ten grepovy dzus mam kedy pit? 😀

soldi
autor
27. dec 2010

@amarena fuu, a ked sa snazite tak kratko tak preco Ti gyn hned daval clostil?

grep dzus- 100% z ruzoveho grepu sa pije 3-5 dni pred ovu 3-5 deci denne 🙂

amarena
27. dec 2010

@soldi, lebo podla sona to bolo jasne pcos, skusil na 2 mesiace ten clostil, lenze sa mi nepodarilo otehu, tak som isla na laparku. Po operacii mi povedal, ze to bolo treba spravit. (on ma aj operoval). Teraz cakam na druhy mrchu od laparky a chcela som skusit tu soju. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre