Spermiogram - horšia morfológia

4. mar 2022

Ahojte mal váš muž horšiu morfologiu keď ste sa snažili otehotnieť? Môj má 1,8 % , doktorka v Heliose vravela že by to mohlo ísť cez IUI. (Vsetky iné výsledky Mal dobre) Mal niekto z vašich mužov takto alebo ešte menej a otehotneli ste? Ďakujem za odpoveď. (Jedno dieťatko už máme, podarilo s sprievodnou cestou pred tromi rokmi - spermiogram sme vtedy neriešili) .

e1i
4. mar 2022

My sme mali morfologiu 2 a iui nam nedoporucovali, strata casu a penazi. Vyslo ivf a icsi a picsi

autor
4. mar 2022

@e1i čo to je prosím to icsi a picsi?

e1i
4. mar 2022

Metody oplodnenia pri ivf

lucijalucy
5. mar 2022

Priateľ mal 1%, užíval folandrol, po 3 mesiacoch to stúplo na 3% a po 4 mesiacoch som otehotnela. Držím palce

dominidi
5. mar 2022

Pripajam sa k folandrolu, po 3m velke zlepsenie a otehotnela som prirodzene.

autor
5. mar 2022

@lucijalucy
@dominidi
To vážne až tak pomáha ten Folandrol? Wau to super, pôjdeme ho hneď kúpiť ☺️ ďakujem
@dominidi a vy ste mali aké percento morfologie?

lucijalucy
5. mar 2022

Treba vyskúšať.. nie je telo ako telo. Nám ho odporučila lekárka ktorá nám vysvetľovala výsledky spermiogramu. Ja som užívala inofolic a priateľ folandrol. Predávajú to aj ako partnerský balíček.

dominidi
5. mar 2022

Presne percenta si uz nepamatam, ale viem ze sa lekar tvaril tak vselijako ze sanca tam je ale mala, pripadne mozem otehotniet a potratit..na kontrolnom hovoril ze velka zmena, vysledky mal ako zdravy plodny muz..ale teda my sme dopnili aj sportom, vyvazenym stravovanim, samozrejme ziadne fajcenie a podobne 🙂

autor
5. mar 2022

@lucijalucy
@dominidi
Naozaj vám veľmi pekne ďakujem, trošku mi odľahlo keď vidím, že sa tomu trošku dá pomôcť 🙂

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. mar 2022

@arabellka1 ďakujem 🙂

ivanash
5. mar 2022

Folandrol, ziadne cigarety, vypustit alkohol uplne, zmenit stravu, pridat sport. Doktor nam vravel, ze odkedy spravime dake zmeny, vysledky sa objavia po cca 3 mesiacoch. Muz mal morfologiu 2% a este jeden parameter zle. Pomohla kombinacia vsetkeho vyssie, babo prislo az po cca dalsom roku snazenia. Ak sa vam nechce cakat, tak aj umele oplodnenie je cesta.

7lenka11
5. mar 2022

Nam povedali v Brne, ze pri zlej morfologii je IUI strata casu a penazi. Predtym nas v BA Iscare do toho stale tlacili. Samozrejme, rok sme tam zabili a neotehotnela som...

dominika19p
5. mar 2022

ahoj, moj mal 3% morfologiu, tiez nam radili IVF ak chceme mat väčšiu šancu, podarilo sa nakoniec prirodzene ale priateľ dosť zmenil životný styl úplne prestal pit alkohol, viac chodil behavat, zdravá strava a vitamíny bral ktoré obsahuje folandrol, ja som mu ich pokupila osobitne lebo to je lacnejšie ako kupovať folandrol ktorý je na menej davok, v zlozeni sa to da vyčítať 🙂 zalezi ešte aky mal muz oxidacny stres to mal priateľ dobre výsledky.

lienka_9
7. mar 2022

My sme mali 2,7% a iui neodporucali. Oni si chcú tým peniažky nahrabať....ja som bola raz ale to som bola u svojho gynekológa lebo aj on to robí a ozaj vyhodené peniaze

pauli_s
7. mar 2022

Môj priateľ mal 1,5%, začal užívať Folandrol, prestal fajčiť a jesť polotovary a o rok mal už len 1%. Morfológia je ťažko ovplyvniteľná bohužiaľ. Tiež ideme o 10 dní teraz na konzultáciu do Iscare a o nejaké 2 - 3 mesiace by sme chceli ísť na prvý cyklus umelého oplodnenia, ale viem isto, že IUI to nebude.

7lenka11
7. mar 2022

@pauli_s ahoj, čítam, že idete do Iscare.. tak len odporúčanie na základe mojej skúsenosti, nedajte sa presvedčiť, že pred IVF musíte niekoľkokrát podstúpiť IUI.. vôbec to tak nie je.. môžete hneď požiadať o IVF a keď vám to poisťovňa schváli, nemusíte sa trápiť s IUI, ktorý je len pokus-omyl.. nám v Iscare dookola tvrdili, že musíme najprv vyskúšať IUI a že bez toho nám poisťovňa neschváli IVF, a to máme obaja s mužom diagnózy (ja PCOS, muž zlá morfológia).. my sme išli do IUI a zabili sme 9 mesiacov, počas ktorých sme sa nikam nepohli... nakoniec ideme na IVF do Brna, lebo zo strany lekárky v Iscare nebola ochota ísť do IVF.. v Brne nám hneď na úvodnej konzultácii povedali, že IUI bola absolútna strata času, takže sme stratili takmer rok a obratom nám poslali papiere potrebné pre IVF

pauli_s
7. mar 2022

@7lenka11 Ďakujem, áno o tomto som už počula, tak to aj plánujem. Ako som ochotná absolvovať jedno to IUI, ale naozaj maximálne jedno. Ku akej lekárke ste v Iscare chodili?

erccu
25. apr 2022

Chcem sa vás opýtat partner bol na halosperm, po pol hodine mu povedali že sa halosperm nedá urobiť, a keď sa pýtal ďalej tak mu povedali že všetko mu vysvetlí doktorka ale tam ideme az o dva týždne, mal niekto takýto istý problém ?? Čím to bolo spôsobené?? Som z toho celá nervózna 😔

gurags
25. apr 2022

1% a podarilo sa nám nakoniec prirodzene ešte pred návštevou centra ale druhé bejby sa nedarí zasa...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre