Tehotenstvo po mimomaternicovom

ingrida1127
5. dec 2020

Dobrý deň,chcem sa pýtať žien ktoré mali MMT a laparoskopiu a majú odstráneny vajcovod koľko čakali kým sa znova pokúsili bábätko
Mňa lekár odporučil 3 mesiace
chcela by som skúsiť aj skorej ale bojím sa
Nechcem samozrejme na nič tlačiť ale počula som že má v sebe žena ešte dostatok hormónov vraj je viac chytlavejšia ak by som to tak mala nazvať
A ešte jednu otázku by som mala k menstruacii či sa vám to nejako zmenilo myslím cyklus či ste mali pravidelne ďakujem pekne všetkým

ataner81
5. dec 2020

@ingrida1127 ahoj. Menstruacia prisla na den presne ako mala. Telo nereagovalo na tehotenstvo a laparoskopiu. Aj mne odporucali 3mesiace cakat ale lekar povedall, ze ak sa citim dobre, tak sa nic nestane ked skusim a otehotniem skor. V auguste mmr a v decembri //😍

ingrida1127
autor
5. dec 2020

@ataner81 v decembri si ostala tehotná?

2helka20
5. dec 2020

Mne kázal lekár ukázať sa po prvej menštruácii po laparoskopii, ak bude všetko ok tak môžeme skúsiť... skúsili sme a vyšlo na prvý krát, máme zdravého syna, po ňom dcérku a čakáme tretie 🙂

ingrida1127
autor
5. dec 2020

@2helka20 super 😊
Tiež vám odstranili vajcovod?

ataner81
5. dec 2020

@ingrida1127 ano😊

ingrida1127
autor
5. dec 2020

@ataner81 povzbudilo ma to ďakujem ❤

2helka20
5. dec 2020

@ingrida1127 áno, pravý

ataner81
5. dec 2020

@ingrida1127 povzbudim ta este viac. O dietatko sme sa nesnazili(samozrejme, ze sme ho chceli ale neskor) a prislo k nam aj napriek ochrane

linuska77
25. dec 2020

@ingrida1127 ja som mala tento rok v auguste MMT a laparoskopiu, dva dni predtým mi robili aj kyret keďže si najskôr mysleli ze je to neúplný potrat a po výsledkoch z histologie zistili ze v maternici nič nebolo a HCG mi neuveritelne hore islo tak hneď ze to je MMT. Ked ma otvorili som mala už pol litra krvi v bruchu a zobrali mi ľavý vajcovod. Prva menštruácia mi prišla po 6 týždňoch. Dr. mi povedala ze príde tak ze to je ako keby som mala pôrod. A po prvej menštruácii mi robila vyšetrenia aj s odbermi ci je všetko ok. Našťastie bolo. Ze po 2 až 3 menštruácia sa môžeme začať snažiť. Akurát teraz okolo Vianoc to je 🙂 nasadila som si Inofolik tak uvidíme ;)

ingrida1127
autor
25. dec 2020

@linuska77 úplne presne ako ja som mala 20.11.kyretu a 2.12.laparoskopiu tiež mi zobrali ľavý vajcovod a mala som už aj menstruaciu bola som aj na kontrole ale iba na výbere stehov žiadne vyšetrenia mi zatiaľ nerobili 😒😒
Smiem sa.spytat aké vyšetrenia ti robili ?
A.inak držim päste ☺☺☺tiež chcem este počkať jeden cyklus a začnem brať aspoň kyselinu listovu

linuska77
4. jan 2021

@ingrida1127 no robila mi to co berie pri ročnej prehliadke a niečo také ci nemám nejaký zapal v tele, ze to mohlo aj to spôsobiť MMT. Nakoniec som mala dobre výsledky ale ake presne vyšetrenia mi robila to neviem. Ked mi v nemocnici spravili laparoskopiu tak dr. Mi povedal ze ten vajcovod bol zväčšený tak asi preto sa to stalo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre