Uterus duplex a tehotenstvo

bubenikova_lucia
2. nov 2021

Ahojte chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou. V 16 rokoch som sa prvý krát dozvedela o tomto probléme. Veľmi som sa obávala o budúce tehotenstvo a prehľadala som skoro celý internet. Našla som rôzne vyjadrenia a odporúčania ale nakoniec som sa rozhodla to nechať tak. Síce neviem či to niekomu pomôže ale rada by som popísala moju skúsenosť. Nešla som na žiadnu operáciu a nakoniec mám zdravého chlapčeka. Čo sa týka menštruácie tu teda nemám vôbec pravidelnú. Neraz sa mi stavalo že mi cyklus vynechal kľudne aj na pol roka. Pri snažení sa otehotnieť nám to najprv nešlo asi tak 4 mesiace a nič. Nakoniec som začala užívať kvapky Gynex a do mesiaca som objavila moju vytúženú druhu čiarku. Potom prišlo v prvom trimestri mierne spinenie ktoré som ale úspešne prekonala užívaním Utogestanu. Nakoniec sa mi síce trošku skôr ale narodil úplne zdravý chlapček. Čiže ak je natom niekto podobne nezúfajte. Určite nájdete rôzne skúsenosti rôznych žien ale za mňa nebol vôbec žiaden problém donosiť aj s touto diagnózou zdravého chlapčeka a otehotnieť prirodzenou cestou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre