Užívanie Clostilbegytu a Duphastonu

katarinka183
6. mar 2021

Ahoj,viem že je tu strašne veľa diskusií ohľadom týchto liekov,ale potrebujem aktuálne info 😊
Mám PCO, čiže nepravidelná menštruácia a bez ovulácie.Po dlhom čase som dostala 20.02.2021 a skončila mi 27.02.2021.
Včera 05.03. som bola u dr.a konečne mi predpísala tieto lieky.Povedala,že Clostyl si mám dať ešte v ten deň čiže 05.03 s tým,že 2x1 tabletku 5dni za sebou... Lenže,ďalej neviem ako brat ten Duphaston (nezapametala som si to) 😔😔 Viete mi prosím poradiť či ho hneď môžem nasadiť po clostile ďalší deň?? A kedy po dokončení Clostylu by mala byť ovulka??
Ďakujem Vám krásne za rady.😊

katarinka183
autor
6. mar 2021

Potom ďalej viem ,že keď doberiem Duphaston tých 10 dní,by mala prísť menštruácia a na 15Dc mám zasa začať s Duphastonom...

veronikaszabova
6. mar 2021

@katarinka183 ak si nasadis Duphaston hned po clostile, zablokuje ti ovulaciu

animator
6. mar 2021

Dufaston sa berie určite až po ovulácii- cca 3 dni od ovulácie na 10 dní (je to progesterón, ktorý sa vylučuje aj prirodzene vo vyšších koncentráciách až po ovulácii). Ovuláciu si over ovulačnými testami (môžeš začať po dobratí clostylbegytu každý den jeden), meraním bazálnej teploty, alebo počítaj za ovuláciu posledný deň číreho hlienu (vaječný bielok). Menzes by mal prísť do 3-4 dní od dobratia Dufastonu (alebo môže už aj neprísť- ak sa snažíte o bábätko)

katarinka183
autor
6. mar 2021

Áno snažíme sa 😊 čiže po dobratí Clostylu čakať na ovulku (samozrejme sa testovať) a potom na 15ty deň od poslednej ms nasadiť Duphaston,čiže tam na ovulku budem mať nejakých 5 dní,to je ok?

katarinka183
autor
6. mar 2021

Alebo čakať na ovu a potom nasadiť??

veronikaszabova
6. mar 2021

@katarinka183 az po ovulacii nasad

katarinka183
autor
6. mar 2021

@veronikaszabova ďakujem ti krásne za radu 😊

mirkasan
8. mar 2021

@katarinka183 a nekazala ti chodiť na folikulometriu?

katarinka183
autor
8. mar 2021

@mirkasan nie... vôbec 🤷

mirkasan
8. mar 2021

@katarinka183 ja vždy chodím, keď ho beriem. Aby videl či zaberá...

katarinka183
autor
9. mar 2021

@veronikaszabova a prosím ťa ešte jedna otázka 😊 Clostyl som začala brať v piatok 2xdenne môže byť že som mala hneď už večer plodné dni?? Lebo chuť bola fakt väčšia...😛
A môže byť že ešte počas bratia týchto liekov sa spustí ovulka?? Lebo včera som mala riadny výtok (100%ovulačný).
A vlastne dnes večer som si dala poslednú tabletku....

veronikaszabova
9. mar 2021

@katarinka183 to neviem... ja som mala vzdy ovulaciu sledovanu na folikulometrii. Presne som vedela, kedy ju mam.
Ak si mala plodny hlien, tak asi si ovulaciu mala.

zuzkamarek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankalukasova
18. mar 2021

@zuzkamarek uz som Ta nahlasila adminom.

zuzkamarek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankalukasova
18. mar 2021

@zuzkamarek nemam zaujem. Spamujes rad radom to iste v kazdej teme o snazeni. Reklamu Heliosu mozes robit inde.

zuzkamarek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankalukasova
18. mar 2021

@zuzkamarek to po com som tuzila, sa mi podarilo davno. Reklama je tu zakazana.

zuzkamarek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
floren
18. mar 2021

@katarinka183 robila ti folikulometriu? Na kolkaty deň?

jankalukasova
18. mar 2021

@zuzkamarek precitaj si pravidla.

zuzkamarek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankalukasova
18. mar 2021

@zuzkamarek to je super, že Ti pomohli.. ale nemusíš s tým spamovať v každej téme.

zuzkamarek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hykjam
18. mar 2021

@katarinka183 len kvôli informáciám, aby si ich mala všetky...clostyl neber, kým nevieš presne ako, aké vitamíny k tomu a ako sa sledovať...len kvôli tomu, že clostyl sa berie max 6 cyklov za život, tak aby si si neminula možnosti zbytočne ☺️☺️

jankalukasova
18. mar 2021

@zuzkamarek iste... na kazdy jeden problem, je riesenie zazracne centrum Helios v BB 🤦‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre