Vitamíny na otehotnenie

angie666
13. okt 2021

Ahojte,v marci som musela podstúpiť kyretáž.
V auguste a septembri som mala biochemické tehotenstvo (myslím si, podľa toho že boli testy pozitívne a po pár dňoch meškania prišla ms a testy negatívne)
Viete mi prosím odporučiť nejaké vitamíny ktoré by mi pomohli na udržanie plodu?
Moja gynda to nechce riešiť,vraj až po roku snaženia ak sa nepodarí.

viktoria1425
13. okt 2021

@angie666 zmen gyndu a nech sa to riesi v com je problem. Tri potraty nie je sranda. Takze hladaj inu gyn a trvaj na vysetreniach.

nafka0483
13. okt 2021

@angie666 Na udrzanie plodu vitaminy nestacia. Dolezite je preco sa plod neudrzi - napr. nedostatocna vystelka/sliznica, alebo malo progesteronu, alebo geneticka vada zarodku...
Na sliznicu su lieky, ale samozrejem len na predpis, ak je nizka hladina progesteronu, tak aj ten vie lekar predpisat. Len najprv treba vediet kde je problem.

ivver
13. okt 2021

Ahoj ja som po potrate začala uížvať kvapky gynex, brala som 3 týždne a otehotnela som..držím palce

gabu_lienka
13. okt 2021

@angie666 okrem uz vsetkeho vyssie spomenuteho, odporucam Macu
Na udrzanie plodu mi gyn predpisal Utrogestan, ten som uzivala do 15tt

miskamicha
13. okt 2021

@angie666 hlupost. Mna gyn poslal na hematologiu uz po prvom biochemickom. Takze zmen lekara.

angie666
autor
13. okt 2021

@miskamicha To naozaj?mne povedala vraj sa to často stáva...nikde ďalej má neposlala

angie666
autor
13. okt 2021

@ivver ahoj, prosím ťa tie kvapky kúpim aj v lekárni?

ivver
13. okt 2021

@angie666 to neviem, ja som ich objednávala cez ich stránku.. 🙂

miskamicha
13. okt 2021

@angie666 ano stava.. ale co ak je za tym nieco ine a nemusi sa to stat zas?. Ak to chces ozaj aktivne riesit a nemienis zazivat dalsi smutok z potratu tak zmen lekara, je to na tebe. Na udrzanie tehu sa dava po ovulacii progesteron...mozne je dat preventivne aj fraxiparin ale ten ti gynda len tak nepredpise. Mozes skusit valovicove kvapky, pit alchemilku, macu peruansku..nasadit zinok,selen,vit.D. cvicit cviky ludmily mojzisovej.

angie666
autor
13. okt 2021

@miskamicha ďakujem pekne...asi ju naozaj zmením,lebo to sklamanie je na psychiku dosť veľa a nechcem to už zažívať

mamartinka
13. okt 2021

@angie666 Inofolic,Inofolic combi si skusala?

viellik
14. okt 2021

Asi by som zmenila doktorku, proste keď sú takéto problémy, tak prečo by bolo treba čakať až rok? Podľa mňa to treba riešiť. Čo sa týka vitamínov, tak mne sa Femibion osvedčil, ten som užívala lebo obsahuje všetky vitamíny, ktoré bude bábätko potrebovať, keď ti začne rásť v brušku. A teda nemusíš užívať nič viacej, že nejako veľa tabletiek, takto si dáš jednu a budeš mať vystarané. Ale dozaista prvá cesta moja by viedla zmeniť dr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre