Vitamíny pre snažilky

anonymmb
15. apr 2014

Ahojte ženušky. Chcem sa opýtať, tie ktoré ste v Anglicku. Chcela by som si tu kúpiť vitamíny pre snažilky. Zatiaľ som si zaobstarala Folic Acid (kyselinu listovú), čo je dosť dôležité, ale chcela by som aj nejaké iné vitamíny, ktoré sú potrebné. No nechce sa mi kupovať 10 rôznych vitamínov, preto zháňam niečo multi (all in one). Videla som v obchodoch toho mnoho, ale nejak sa v tom nechcem vyznať. Okrem toho, takmer každý má v sebe aj spomínanú Folic Acid a tú už mám. Takže by som chcela niečo bez toho. Viete niektoré poradiť? Poprípade aké a kde ste si zaobstarali vy? A najlepšie keby ste poslali aj dáky obrázok lebo niekedy sa tie vitamíny hodne podobajú s ja mám z toho chaos 🙂 hlavne chcem pripraviť dobré podmienky pre drobčeka v brušku keď sa podarí 🙂 tak ďakujem za odpovede.

anonymmb
autor
15. apr 2014

Oprava: nie nechcem, ale neviem vyznať 🙂

petra16
15. apr 2014

@anonymmb Urcite Inofolic. Ale tiez uz ma v sebe kyselinu listovu + vitaminy skupiny B

anonymmb
autor
15. apr 2014

Veď to, že veľa je vitamínov, ale všetko má v sebe kyselinu a mne je škoda vyhodiť to čo som už kúpila ... Preto by som chcela niečo kde obsah kyseliny nebude, čisto len tie vitamíny. Ale minimum vitamínu A, lebo o tom viem, že nie je vhodný.

petra16
15. apr 2014

@anonymmb Ale Inofolic je skutocne vyborny. Skus. Podporuje ovulaciu

anonymmb
autor
15. apr 2014

@petra16 a myslis, ze ked budem uzivat tu kyselinu a do toho este ten Inofolic, tak ze to nijak nebude vadit, ze by telo prijimalo nadmieru tej kyseliny?? Nevies ci sa to da zohnat v UK aj inde ako na Ebayi?

nair
15. apr 2014

@anonymmb Pozri si exspiráciu na kys. listovej, ak je minimálne rok - dva, odlož si ju - keď budeš tehotná, zíde sa Ti 😉
Inak, ak iba začínaš so snažením, podľa mňa to netreba s vitamínmi preháňať, možno sa to podarí hneď v prvé mesiace aj bez nich.

anonymmb
autor
15. apr 2014

OK, asi to skusim len s tou kyselinou ... vitaminy mi boli odporucene od kamaratky, ktora uz teraz zacina druhy trimester 🙂 ale nic sa nestane, ak ich nebudem brat... dakujem 🙂

petra16
16. apr 2014

@anonymmb Spolu to nema vyznam uzivat. Cista kyselina sa odporuca uz potom ked otehotnies. Ja mam tiez kupenu kyselinu lis. ale uzivam Inofolic. Je z toho kvalitnejsia ovulacia. Neviem ci sa da zohnat v UK. Je to taliansky vyrobok. Na Slovensku je to bezne dostupne v lekarni

anonymmb
autor
16. apr 2014

Inofolic sa tu da zohnat len velmi tazko a ked tak, stoji krabicka aj 40 - 50 euro, co zasnem!! Kupila som si nakoniec vitaminy Pregnacare pre tie, ktore sa pokusaju o mimino. Je tam vsetko zahrnute, tak uvidime.
Ja som zas pocula a aj citala, ze ta kyselina je potrebna a ma sa uzivat este pred tym, ako sa zacne na maminku makat, lebo ze trva cca 4 tyzdne kym v tele zacne ucinkovat a 28 dni je doba kedy sa na plode dietatka nieco zrastie a potom uz kyselina nepomoze. A prave tato kyselina mu pomaha aby nemal v buducnosti vrodene chyby, rastep pery alebo chrbtice, chore srdiecko a podobne. Aj ked, osobne si mysim, ze sa clovek zaobide aj bez toho. Ked sa pozrieme na srarsie generacie, ktore nic nebrali a nikdy nemali problem. Ale ked to nijak neublizi, preco ich neuzivat.

nair
16. apr 2014

@anonymmb Záleží na tom, ako sa stravuješ, treba jesť veľa zeleniny a potom tie vitamíny obyčajne nejak veľmi netreba. Ale určite nič nepokazíš, keď si ju budeš dávať.

anonymmb
autor
16. apr 2014

Uz som si aj kupila taky multi balicek pre snazilky... je tam vsetko co telo potrebuje v tomto obdobi 🙂 no citala som na jednej stranke jedneho lieku, ze pre snazilky a tehotne do troch mesiacov je kyselina listova ta 800.vka a potom po troch mesiacoch az po kojenie je 400.vka. Takze denne si dam ten multi balicek s obsahom vsetkeho, kde je aj kyselina listova 400, to musim brat vzdy s hlavnym jedlom... a potom si dam este neskor osobytne kyselinu listovu 400 a tym to dorovnam 🙂 plus este jem omega 3 fish oil 🙂

dobromila1111
16. apr 2014

Ano,kyselina listova je velmi dolezita v prvych dnoch tehu,kedy sa rozhoduje o rastepoch a pod. A kedze este vtedy nemusis vediet,ze si tehu,tak je dobre brat ju uz ked sa snazite,aby bolo vsetko v poriadku🙂Pokial mas dobry prirodzeny cyklus,tak zbytocne vitaminy naviac jest ani nemusis..Drzim palce🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre