Vyskúšali ste piť čaj z alchemilky žltozelenej?

manamani1
21. sep 2011

Snažilky máte s týmto čajíkom skúsenosti? Ja som čítala o ňom len a len pozitívne diskusie. Pije sa od menštruácie do ovulácie. V čase ovulky treba prestať. Pomáha k bolestivej ms, narovnáva cyklus, čistí a posiľňuje maternicu. Pomáha k otehotneniu. Pijem ho 3krát/deň, varím si vždy čerstvý...

kakatulik
15. apr 2016

@tatinka tak mne sa intenzita urcite znizila. K bolesti nemozem povedat vela,lebo ja som brutal bolesti nikdy nemala. Vyskusaj a uvidis. Ak nepomoze,tak urcite neublizi....pi ale iba do ovulky. Vela stastia.

tatinka
15. apr 2016

@kakatulik dakujem, skusim 🙂 uvidime co to urobi ...

tatinka
23. apr 2016

dievcata ahojte, este sa chcem spytat ked budem pit alchemilku a budem mat bolestivy menzes mozem si dat aj ibalgin 400vku?

kakatulik
23. apr 2016

@tatinka ajasne😀

tatinka
23. apr 2016

@kakatulik ok , ozaj musim tu alchemiku pit od prveho dna ako vsade citam aleb staci aj od druheho a bude to mat rovnaky ucinok ?

kakatulik
23. apr 2016

@tatinka kedy chces pi. Ten prvy den si mozes dat viac a bude to. Iba hned neocakavaj zazraky.

tatinka
23. apr 2016

@kakatulik vies co ja uz ani neocakavam nic, uz som to pisala dakde ze sme sa snaizli o mimi uz 7 rokov ttakze poviem pravdu ,,,uz neverim ...aj ked v kutiku malicko stale clovek dufa

kakatulik
23. apr 2016

@tatinka sedem? a nejake vysetrenia mate?

tatinka
23. apr 2016

@kakatulik moja my uz toho mame za sebou ze to uz by bolo na knihu,,,vysetrenie vsetky mame za sebou, vcetne viacero umel.oplodneni, este teraz sme si dali robit jedno vysetrenie ohladne reprodukcnej imunologie tak cakame na vysledok....ovulaciu mam len je na figu ze aj ked skusame aj tak nic....jedina vec co ma este napada je ci sa nerobia protilatky voci embryu , lebo ine uz fakt neviem - ale to zatial je jednen z vyledkov ktory cakame...

ivanka1011
23. apr 2016

@manamani1 ahoj 🙂
My sme sa rok snazili, pozor sme teda nedavali a to vobec a stale nic..prispisovala som to dlhorocnemu braniu antikoncepcie...Tak sme si jeden mesiac povedali ze nebudeme to uz riesit ked to ma priist pride to 🙂Mrdzi tym som sa ale na nete dostala k alchemike a troska to prestudovala...Na dasli den som sla do lekarne a na zaciatku cyklu som si kupila alchemikovy caj, sackovy.Ma sa pit do polky cyklu( ovulky) ale kedze ja som nevedela kedy ju mam pila som ho 15 dni ze ked uz nic ine dodrzujem aspon ako tak pitny rezim ☹
10minut luhovat do pol litroveho pohara.
Dni sli jeden za druhym a ako sa mala objavit ocakavana mrska nechodila....No a dneska sme 11+3 tt a sme neskutoce stastny !🙂
Neviem ci mam pripisovat vdaku prave alchemike , ale myslim ze urcity podiel natom mala 🙂
Za vyskusanie nic nedas 🙂ublizit myslim ze nejak nemoze 🙂
Vela stasticka v snazilkovani 🙂

perlycka
23. apr 2016

A zienky kde ste kupili ten "zazracny" cajik.V lekarni?

ivanka1011
23. apr 2016

@perlycka Ano v kazdej lekarni myslim ze ho maju je len na tebe ci sackovy alebo sypany 🙂

tatinka
23. apr 2016

@perlycka ahoj, ano v lekarni som ho kupovala pred par dnami,

manamani1
autor
23. apr 2016

@ivanka1011 dakujem ja uz mam odvtedy dve deticky🙂...tebe drzim palce!

marytesss
23. apr 2016

@perlycka áno, dá sa kúpiť aj v lekárni. alebo aj v DM-ke medzi čajmi.

čo sa mňa týka, mne gyn. vysadil antikoncepciu po 4 rokoch kvôli extrémnym migrénam, že antika by mohla predstavovať ešte zhoršenie stavu. takže od januára som bez nej, pila som aj alchemilku, počula som, že vyrovnáva hormonálnu hladinu. teraz pijem iný čaj už 2 mesiace, po 4 mesiacoch od vysadenia som konečne dostala menzes, ale bol hrozne bolestivý. po ukončení kúry toho druhého čaju (rumělky- nie je vhodný pre tehu) plánujem pokračovať v pití alchemilky.
u mňa ani nejde o to, aby som otehotnela, ale aby som si vyrovnala hladinu hormónov. čo sa týka pitia alchemilky a tehu, s tým skúsenosť nemám 🙂

kikuska12396
23. apr 2016

@manamani1 Ahoj 😉 a pomohla ti práve alchemilka?

manamani1
autor
23. apr 2016

@kikuska12396 nie🙂...fytosoja

kakatulik
23. apr 2016

@tatinka jemine,tak to mi je velmi luto. Naozaj. daj potom vediet ako to dopadlo.

tatinka
23. apr 2016

@kakatulik som aj hladala prispevky kde by pisali baby co sa snazia uz roky ze im ten cajik pomohol, ale vacsina pise ze sa snazili tak par mesiacov a podarilo sa,,,tak neviem,zazraky uz neckam asi,,,

kakatulik
23. apr 2016

@tatinka tak vies. Alchemilka zharmonizuje cyklus a zenske hormony,ale zazgqaky asi nerobi. Vyskusaj vceliu matersku kasg,cku. ta zazraky nerobi tiez,ale clovek nikdy nevie.

dobromila1111
23. apr 2016

Mne tiez pomohla, pri druhom synovi. Mala som rozhadzanu ms, nedarilo sa nam. Uz som bola u dr aj na odber krvi do hornon.profilu. Vysiel mi nizky progesteron, s tym sa otehu neda. Sranda,ze ja som uz vtedy tehu bola..:D

sonik231
4. dec 2018

Ahojte , chcem sa spýtať či máte niake nové skúsenosti a alchemikou zltozelenou ? Ďakujem

sivecke182
23. júl 2022

@bobatko Ahoj viem ze starsia tema prepac ze sa pytam ale obycajna alebo zltozelena a obycajny myslis caj ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre