Výsledky spermiogramu

10. apr 2024

Ahojte, ako mam chapat? 83% je poskodenych dna fragmentaciou????

Takze prirodzene to asi nepojde, ze?

autor
10. apr 2024
autor
10. apr 2024
autor
10. apr 2024
autor
10. apr 2024

Este pridam, ze nefajci, pije iba pivo sem tam, sportuje....... 😔

butterflyeffect
10. apr 2024

Nie som odbornik ale asi tazko-okrem fragmentacie je maly objem aj pohyb, lekar vam dal k tomu nejake vyjadrenie a odporucanie urcite…

autor
10. apr 2024

@butterflyeffect nic. Ib apreposlali vysledky. 1 dieta uz mame z ivf a drukrat som otehotnela prirodzene, ale potratila....

javoska
10. apr 2024

Toto mi príde ako ťažko patologický spermiogram. Aj málo spermií, aj slabo pohyblivé a menej ako pol percenta je normálnych, nepoškodených, dokonca v tom prepočte je, že 100 hlavičiek je patologických 😏

autor
10. apr 2024

@javoska ano... Aj to dna fragmentovanych je 87% co je brutal.... Ale nechapem, preco. Na vsetko si dava pozor. :(

javoska
10. apr 2024

V dnešnej dobe je mužov ktorí majú absolútne fyziologický normálny spermiogram ako šafránu sa mi zdá 🤔

autor
10. apr 2024

@javoska ja to nechapem. :( ved ani moj nefajci, nepije, nenosi mobil vo vrecku, nekupe sa v horucej vode.... Ja nechapem romov z osady. Fakt, s.eru na vsetko, fajcia, piju, atd atd. Zdrava vyziva v keli a maju deti habadej. Nechapem.

pabla99
10. apr 2024

Dobrý deň. Máte spermiogram robený v CAR alebo niekde u urologa ? Pretože pri takýchto patologických spermiogramoch treba hľadať príčinu. Aj moj má spermiogram na péčko ale stále lepší ako vy. Nedarí sa nám už dva roky. Samozrejme odporúčam vášmu aby navštívil aj urologa. Či náhodou nemá varikokelu alebo nejakú hormonálnu nerovnováhu. Aj urológ vie zistiť príčinu takéhoto spermiogramu…

javoska
10. apr 2024

Nemajú stres...tak ako ostatní

autor
10. apr 2024

@pabla99 brali mu aj krv, hormony ma v poriadku. Pred 4 rokmi mal tiez zlu morfo, iba 1%, bol aj u urologa, no vsetko bolo v poridku. Brali mu dokonca aj stery na bakterie, nasli nejake, ktore tam nemali byt, dostal ATB, uzival aj vitaminy a morfo ostaval na 1%.

Boli sme aj na IVF + ICSI + Macs separacia.....z 23 vajicok sme mali vhodne iba 2 na vklad.

autor
10. apr 2024

@javoska stres moze az tak vystrelit spermie? Pracuje vo vysokej funckii......

pet888
10. apr 2024

alkohol, fajcenie vobec nema nejaky negativny vplyv na spermie, to si vela ludi naivne mysli, ze asketicky zivot k tomu pomoze. Najvacsi zabijak spermii a kvality vajicok je chemia, plasty a umele hormony, ktore su vsade pritomne. Preto s kazdym rokom kvalita spermii vyrazne klesa, lebo je stale viac umelin. Preto prave cigani v osadach sa tak dobre plodia, lebo ziju velmi "prirodne", minimum vsetkych umelin, len prirodna spina 🙂
Ale moze byt aj za tym genetika, poznam aj ludi, co cizu pomerne prirodne a su pomaly bez spermii, zial uz aj chlapci, co sa rodia, prichadzaju stale s horsim a horsim "zakladom" pre buduce plodenie :(
Toto je velmi zly spermiogram, co mate, je naozaj zazrak, ze sa vam podarilo aj prirodzene otehotniet.

javoska
10. apr 2024

Stres je veľký zabijak.

javoska
10. apr 2024

@pet888 a hlavne začínajú v skorom veku 😄

autor
10. apr 2024

@pet888 aj na tie umeliny my tak davame pozor. Naozaj. Sledujeme aj ake PET flase kupujeme, proste zijeme, a snazime sa zdravsie..... Prirodzene som otehotnela, ano, ale v 7tt prestalo sa vyvijat. 💔

Prve mam z IVF ICSI so separaciou MACS.

pet888
10. apr 2024

Potom teda uz len ta geneticka stranka,ze uz s zlym “materialom” sa narodil🤷🏻‍♀️Asi najlepsie bude opat umele oplodnenie a verit🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre