Za aký čas po laparoskopii by som mohla otehotnieť?

martinka15
10. nov 2011

Ahojte dievčatá 🙂 Chcela by som sa popýtať, či máte niektoré z vás skúsenosti s absolvovaním laparoskopie, za ako dlho po operácií ste mohli začať so snažením o bábätko a za ako dlho sa Vám to aj skutočne podarilo? My sme začali tento rok v auguste a tento týždeň ma museli nečakane operovať. Som z toho veľmi smutná, lebo neuveriteľne túžime po miminku....

yvi83
15. nov 2011

@martinka15 Ahoj...ja som laparoskopiu absolvovala 3. novembra a doktor mi odporucil snazit sa az po prvej menstruacii, takze stale na nu cakam, potom mam dojst na folikulometriu a tam sa uvidi ako mi dorastaju folikuli a podla toho nam urci kedy sa mozeme snazit...

martinka15
autor
16. nov 2011

@yvi83 Ahoj, ďakujem pekne 🙂 Tebe robili diagnostickú laparoskopiu alebo niečo vážnejšie? Ja som aj predpokladala, že treba čakať na prvú mrchu a snáď potom to bude možné 🙂 Našťastie včera som ju dostala, v piatok idem na kontrolu ku svojej lekárke, tak som veľmi zvedavá, čo mi povie 🙂 Držím prsty 🙂

yvi83
16. nov 2011

Diagnosticku mi robili, povedal ze mi nejaky zrast odstranili ale ze to aj tak nebol nejaky vazny dovod na to aby som nemohla otehotniet...niektorym babam stacilo ze spravili diagnosticku laparoskopiu a podarilo sa im otehotniet, pretoze ti tym precistia vajcovody a vajicko ma lahsiu cestu, tak uvidime ako to bude u nas 🙂 ....uz nech pride mrska aby sme to mohli skusit 😉 ...a kolko sa snazite??? my uz 2 roky 😒 ...drzim palce nech ti to dobre vsetko dopadne, nie je to nic strasne 🙂

martinka15
autor
16. nov 2011

@yvi83 Tak my sa snažíme len od leta, takže to nie je nič extra, ale aj napriek tomu som už začínala byť z toho nervózna a smutná ☹ Ja už mám laparku za sebou, operovali ma minulý týždeň v pondelok, včera som dostala krámy, tak snáď po nich sa môžeme opäť snažiť 🙂 Nebolo to také zlé naozaj, ale mne odstráňovali cysty, takže som trošku asi iná situácia 🙂 Ale dúfam, že nám toto pomôže a na Vianoce budem mať v brušku maličké bábo 🙂

yvi83
16. nov 2011

tak ty to uz mas za sebou??Tak paraada...a meskali ti kramy po zakroku???ja by som mala dostat kolo nedele, no uvidim...tak a to by bol krasny darcek pod stromcek, nic viac by som ani nechcela 🙂

martinka15
autor
16. nov 2011

@yvi83 Hej hej, mám to šťastne za sebou 🙂 A som aj rada....niektoré baby sa na to pripravujú dlho a stresujú pred tým, ja som šla v nedeľu na pohotovosť kvôli silným bolestiam v podbrušku a hneď si ma tam nechali, v pondelok odoperovali a hotovo...nemala som ani čas poriadne stresovať 🙂 Zákrok mi robili v pondelok, a normálne som čakala krámy tak vo štvrtok minulého týždňa, prišli včera....tak cca 5 dní meškali, čo nie je také hrozné si myslím 🙂 Prajem aj Tebe veeeeľa šťastia a skorý pozitívny testík 🙂 Ja sa už toho obdobia nemôžem dočkať 🙂

zuzulik160
25. nov 2011

Ahojte dievcata 🙂 ja som absolvovala diagnosticku laparoskopiu akurat pred tyzdnom. Nic nenasli gynekolog mi povedal ,ze som ok aj folikul mi nasiel,takze vajecniky pracuju ok. 🙂 Mna operovali ,lebo mam za sebou tri potrati v prvom trimestri. Na menstruaciu este len cakam mala by prist a o tyzden. Ale tiez som pocula od viacerich bab,ze treba sa pokusat hned po prvej menstruacii lebo ze to sa najskor podari 🙂 tak drzim prsteky nech vam to vyjde 🙂

s.nek
28. nov 2011

já jsem ji absolvovala před třemi roky v říjnu, taky mi nic nenašli a po dvou letech snažení jsem otěhotněla hned v listopadu po laparce 🙂 přeju ti stejný výsledek

miminkova
10. jan 2013

Ahojte, mne doktor tiež odporucil laparku, len preto ze nemozeme mat miminko, treba sa neako specialne pripravit, prosim o radu, kto to ma uz za sebou, neviem sa rozhodnut ci ano alebo nie

jerryjanka
10. jan 2013

hned v podstate

ludinka
18. jan 2013

baby boli ste niektora na laparoskopii v ruzomberku? ako to tam funguje, kolko ste boli v nemocnici?

pflegerin
31. jan 2013

Dievčence prosim Vas,poradte mi.Mam endometriozu a s priatelom by sme chceli velmi babo,ale problem je ten,že môj priatel ma vazektomiu.Da sa v takomto pripade urobiť umele oplodnenie.DAKUJEM PEKNE ZA ODPOVEDE.

didzina
19. jan 2014

Ahojte baby po akom case mozem otehotniet po laparoskopii ktoru som poctupila 5.9.2013a zastavili mi aj mrnzes na sest mesiavov.

monicka79
20. jan 2014

@didzina mne povedal doktor ze o 10 dni sa mozeme snazit a do roka ma caka na porodnici 🙂 , ale uz to bude dva roky a tehotna som nezostala, aj ked mi zistili ze vsetko je u mna aj manzela ok. Zalezi aky problem si mala, ak nieco odstranuju, vajckovod alebo cysty, tak treba dlhsiu pauzu, to ti doktor povie.

zuzimalinka
20. jan 2014

@ludinka ajojnja som bola v novembri...co presne chces vediet. Boli mily vsetci..mala som mat diagnostiku ale nasli mi tam polyp aj myom ..bola som tam dva dni a jednu noc. Co Ti udu robit? Ak mas otazky kludne napis.

domenique
20. jan 2014

Ja som otehotnela druhy cyklus po laparoskopii.....

ludinka
21. jan 2014

@zuzimalinka dakujem za odpoved ale ja uz mam tuto operaciu davno za sebou 🙂 mne nenasli nic a ani som neotehotnela bohuzial...

zuzimalinka
21. jan 2014

@ludinka juj teraz som si vsimla ze to bpolo minuly rok uz ..promin...a dzim palce raz sa to hadam podari. 🙂

ludinka
21. jan 2014

@zuzimalinka nevadi 🙂
inac som bola spokojna v tom ruzomberku, vsetci tam boli velmi prijemny 🙂

defulik
9. feb 2014

Ahojte kocky, vo stvrtok idem na diagnosticku laparoskopiu, bojim sa. Je to narocne? Nemozeme uz 3 roky otehotniet a 1 x po HSG vysetreni sa nam podarilo otehotniet, ale zial som potratila. Dakujem za akekolvek rady.

lauraolivia
3. aug 2014

ahojte dievcata, mne robili laparo už druhý krat, najprv cysty, teraz cysty a aj myom, jedna dokina mi povedala pol roka az rok cakat......ale pre mna je to dlhoooooo, niektore baby mohli hned po manstruacii ist na to, tak preco mam cakat tak dlhooooooo? vy ste mohli dievcata hned ist na to?

loseyourself
10. jan 2015

Ahojte dievcata .chcela by som sa spytat je normalne ze po laparoskopii spinim ??

gaganka81
28. jan 2015

@loseyourself ahoj mne robili laparku pred 5 dnami, tiez trochu spinim

anuci10
25. mar 2015

@defulik ahoj citam ze si bola na laparke a vidim ze uz aj cakate.takze si hned po laparke otehotnela.nam sa ties nedari a doktor mi narvhol laparku.si bola na jednodnovej ci si ta tam nechali.

defulik
25. mar 2015

@anuci10 ahoj, ano hned po laparke som otehotnela a uz mame doma 2 mesacne babatko🙂, spala som tam 1 noc, cize odporucam, ja som mala neprechodne vajcovody a pri operacii mi ich trochu prefukli🙂

anuci10
25. mar 2015

@defulik jej to je super si ma nakopla.zacali ste sa hned snazit ci po prvom menzese.

defulik
25. mar 2015

@anuci10 po prvom menzese

lucka444
16. apr 2015

Ahojte..ja som po laparke uz osem mesiacov a stale nic..doktor mi tiez povedal zetreba cakat aspon rok a potom sa uvidi ze co dalej...uz som z toho zufala..mi sa pokusame celkovo uz 2,roky..

33aduska33
10. jún 2015

@defulik ahoj sice tvoj prispevok na kt. reagujem je viac ako 1 rok stary, ale dufam ze zareagujes na moj odkaz. chcela by som sa spytat, pises ze si bola na HSG a nasledne na laparo. mne dnes dr. odporucil laparoskopiu - kvoli tomu aby mi kuk priechodnost vajecnikov. teda vedia uz pri predoperacnom vysetreni zistit ci pojde o diagnosticku lapar. alebo sa bude vykonavat aj iny zakrok? diagnosticka lapar. znamena ze sa prefuknu vajcovody? som v tomto smere laik, prepac ak sa pytam hlupo.

co bolo pre teba menej bolestive, HSG alebo lapar? myslis ze sa mozem ako pacient sama rozhodnut co by som chcela. to HSG je bez narkozy vsak? a vysledok je rovnaky u oboch zakrokov ci? ja sa bojim narkozy a vsetkeho toho okolo.

dakujem za spatnu vazbu.

leren1
26. jan 2016

@defulik ahoj vidim ze mas babenko...podarilo sa hned po laparke ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre