Životnosť spermií

aniee_aniee
6. nov 2021

Pred 9-10 dňami sme mali s priateľom sex bez ochrany , nedošlo k vyvrcholeniu ale dnes mám jemne ovulačny hlien ,, možno ovulácia ,. Sú schopné spermie toľko dní prežiť v tele ženy ? Ďakujem

elizabet173
6. nov 2021

@aniee_aniee myslím, že nie, ale ak dieťa neplánujete, tak sa chráň lepším spôsobom, ako spoliehaním sa na neho

anonymnamamina
6. nov 2021

ahojki toto by aj mňa zaujímalo, ale my sme mali sex akurát 14 deň od začiatku poslednej menštruácie a vyšlo to presne na najplodnejší deň.... ale mne začal hlien 2 dni na to, myslíte si že by som mohla otehotnieť ? my sa nechraníme, priateľ to skúsil proste či sa pošťastí, ale ja som v tomto aj tak akosi pesimista že neverím že budeme akurát my ten prípad komu sa to podarí na prvýkrát, ja si totiž veľmi prajem bábo, priateľ nie je ešte úplne pripravený ale skúsil, že ak ho máme mať, tak sa podarí.... ja v to pevne verím ale akosi zároveň neverím.... totiž som veľmi vystresovaná z celej situácie ohľadne korony a nemyslím si že to k tomu prospeje aby sa to podarilo nedajbože na 1 krát ☹ mňa bolelo pod bruškom také bodavé aj na ľavej strane ale to môže byť aj kvôli ovulácii

milka1988
6. nov 2021

@aniee_aniee co som citala najviac co sa zistilo bolo 7dni. Ale uz po 2 dnoch "vraj" stracaju schopnost oplodniť. I ked tomu neverím kedze nejedna mala styk aj viac dni pred ovulaciou , 1x do mesiaca a vyslo to. Ale 9-10 dni je uz velmi malo nepravdepodobné :/ no priroda je silná takze a už len čakať musíš

sweet20
7. nov 2021

@elizabet173 podla mna sa snazia ked to dala do skupiny snazime sa o dietatko

nevenka
7. nov 2021

@milka1988 veru, nam sa na 100% podarilo 2 dni pred ovu a ako sledujem BT, tak sme to riskli aj 4 dni pred ovu a nic. A raz, neplanovane, priamo v den ovu a tiez nic. To je cista nahoda toto.

kikush2000
10. nov 2021

Spermie majú zvyčajne životnosť 3-5 dní, výnimočne 7.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre