Aké mali následky vaše deti na očkovanie v 15 mesiaci?

nervacik22
14. mar 2012

Píšem preto, lebo môj malý bol očkovaný teraz v 18.mesiaci keďže sme to čo najdlhšie odkladali, a potvrdili sa všetky reakcie teda prejavili, malý mal kŕče v brušku, záchvaty , neskutočne nervózny, bolo a je mi z toho do plaču, ďalej teplota tri dni cez 39 a samozrejme nechuť do jedla čo trvalo asi päť dní. Je to proste svinstvo, teda chcem sa opýtať ako to bude dlho trvať a zároveň upozorniť mamičky keď malo ich dieťa na prvú očkovaciu látku tak bude mať na každú, nedávajte ich očkovať, je to strašné sa na tie malé neviniatka pozerať ako trpia, je to otrasné. Nenechajte sa vystrašiť, nás takto pritlačili ☹ a teeraz je to tu trpíme a nespíme, Ďakujem

pia22
14. mar 2012

Myslím, že tu niekde už je podobná téma a náš malý nie je očkovaný, ale napíšem skúsenosti troch kolegýň, ktoré majú rovnako staré deti ako ja-po očko. MMR 1. dieťa 2 mesiace trvajúci neutichajúci kašel, opakovaná liečba ATB, 2. dieťa zníženie imunity, zvýšená chorobnosť, 3. dieťa 3 deň po očko. teplota, zvracanie a následné ochrnutie pol tváre trvajúce 3 mesiace /liečba na infekčnom oddelení, rehabilitácie. ATB liečba....príčina neurčená/. Podrobnosti ani nejdem písať. Podotýkam, že sa jednalo o dovtedy úplne zdravé deti.

exupery
14. mar 2012

Nastastie ziadne 🙂 ,pri druhom dietati nezaockujem na MMR

sisaha
14. mar 2012

žiadne

stipec
14. mar 2012

Starsia dcerka po cca 10 dnoch po zaockovani MMR dostala zapal hornych aj dolnych dychacich ciest - prvy krat bola vlastne vtedy chora a boli sme aj na pohotovosti. Mala horucky az skoro 40, sopel, brutalny kasel. Ale nastastie to do 3 tyzdnov preslo - mala negativne CRP - takze to bolo virusoveho povodu aj nam povedali lekari, ze to zvykne po tomto ockovani byt - je to prejav osypkovej casti vakciny. Mladsiu dcerku sme ockovat nedali uz ma skoro 3 a sme neskutocne radi. Lebo mladsia mala dost brutalne reakcie aj na TBC - nezahojena chranicka este v 5 mesiacoch aj na Infanrix hexa - po druhej davke skoncila so zapalom pluc virusoveho povodu - na infkecnej klinike na Kramaroch nam povedali, ze po ockovani u niektorych jednicov moze nastat takato reakcia. Tak sme sa rozhodli, ze nikdy viac.

mircalla
14. mar 2012

Ziadne.Jedinu reakciu sme mali po 3. davke hexa vakciny. Ale....celkovo som dost proti ockovaniu, i ked som napokon dala zaockovat

habibi78
14. mar 2012

ziadne, chvalabohu....

inffinity
14. mar 2012

žádné a své další děti nedám očkovat

usiko
15. mar 2012

ziadne,lebo neockujeme🙂

sampo
15. mar 2012

Nastastie ziadne, tiez som to odkladala do 18.mes., vlastne som tam sla s tym, ze ju ockovat nedam, ale ma zmanipulovali a mm sa ma vtedy nezastal..preockovat ju uz nedam 😝

bosorka301
15. mar 2012

Ziadne a svoju dceru som dala zaockat a dala by som ju zaockovat aj druhykrat. Podla mojho nazoru je povinne ockovanie potrebne. Zaujimaa by ma reakcia mamiciek, ktore neockuju, ked ich dieta ochorie chorobou, proti ktorej zaockovane malo byt. Vacsniou po prekonani tychto chorob byvaju komplikovanejsie nasledky ako pri samotnom ockovani. To je moj nazor, samozrejme neberem nazor ani tym mamickam, ktore su proti ockovaniu, tiez maju argumenty.

sofia2008
15. mar 2012

ziadne, lebo neockujeme..potom, ako emmka dostala skoro epilepsiu po tretej davke hexy 😒

poleva
16. mar 2012

moji teplotujú tretí den do 37,7
dr.nás ani neupozornila

karmelka77
16. mar 2012

My sme 6ty tyzden po ockovani chytili brutalnu chorobu ktora sa tahala mesiac a skoncila ATB, strasne sople, a kasel ani nehovorim uz bol laryngitidny...nehovorim o tom ze sa nam spustila alergia na vajecny bielok...:((( imunitu nam znizili uz Hexy ale zaplo mi to az po tomto ockovani...keby so mvedela vratit cas toto ockovanie urcite nedam a uz by som nedala ziadne nech si mysli kto chce co chce, lebo tu poniektore mamicky na MK si myslia ze za to ze sa im take nic nestalo tak sme vsetky ktorym sa stalo sproste! Jaaaj ako ja neznasam tieto dotahovackya to ako si niekto mysli ze je neohrozitelny...Kiez by mali moznost si prezit to co my aby pochopili...:((( drzim palce nech sa z toho rychlo dostanete skus zbehnut na imuno tam Vam pomozu...

edie63
16. mar 2012

Hned po ockovani ziadna teplota a pod., ale necele dva tyzdne po ockovani dcera chytila hnusnu chorobu (niekde som citala, ze reakcia na ockovanie moze byt aj 2 tyzdne po ockovani a zatial vzdy ochorela do 2 tyzdnov po ockovani, inak chora nebyva), bola nervoznejsia ako inokedy, este viac hystericka ako inokedy a ovela horsie spi v noci v poslednej dobe (vlastne od toho ockovania).

danu
16. mar 2012

opytaj sa v temach na ktore ti dala linky katren