Ako zvýšiť imunitu nęočkovanému dieťaťu?

pocasiee
28. júl 2015

maminky ktore ste nedali ockovat deti ako ste zvysili imunitu?

katy2
28. júl 2015

Dalsia tema o ockovani.... ved ked je ockovanie zbytocne, nema ziadne pozitivne ucinky, tak naco potom zvysovat imunitu u dietata? ved vseobecny nazor neockujucich je, ze neockovane deti sa tesia perfektnemu zdraviu a maju uzasnu imunitu..... 😉 a dokonca imunitu podla nich-vas ohrozuje prave ockovanie....

domynyqq
28. júl 2015

My od tehotenstva pijeme tekvicový olej s organickým jódom, ten vo všeobecnosti posilňuje štítnu žľazu a potom imunitu. Potom pri prvým príznakoch a keď sa mi malá "nezdá" koloidné striebro... Uvažujem o manuka mede, ale to keď bude staršia a bude zvládať to že je tam toľko cukru - je to predsa med. Spojíme príjemné s užitočným ((: takisto preventívne čajíky, tymiánový, má 8 mes. a dávam občas ožužlať citrón, ale to aj kôli zúbkom. Netreba podkopávať imunitu prievanmi a teplotnými výkyvmi. Prevažne domáca strava (výživy od babičky) čím sa eliminujú chemikálie, ktoré brzdia prirodzené organické procesy... používame aj bylinkový repelent... treba naštudovať echinaceu,trochu cesnačiku, keď už bude zvládať, hlavne vit. C...občas ju nechám plaziť po zemi a treba aby mala aj slabý kontakt s baktériami - o tom by Ti cigánky vedeli povedať viac, prečo majú zdravé deti, keď sa v špine váľajú (odtiaľ potiaľ, aj keď myslím že niečo na tom bude - tým som chcela povedať že sterilným prostredím síce zabrániš kontaktu, ale imunita sa nevybuduje). inhalácia morskej vody, resp byliniek s antiseptickým účinkom - treba po troškách vyskpšať ktoré vyhovujú...pozor na cukor a mlieko, ktoré prekysľujú organizmus a tým oslabujú imunitu... treba chodiť na často na čerstvý vzduch...takisto pohyb a potenie, dostatok spánku vo vhodných podmienkach...každý sme iný, s inak nastaveným obranným systémom a tým pádom niektoré veci pomájaú viac niektoré menej...počula som o kolostre, domácom miláčkoví (vraj pes má v slinách látky) ale to mi už prídu také "povery" - neviem naisto... určite treba naštudovať bylinky s obsahom olejov s antiseptickými účinkami a teda venovať sa tomu systematicky a dlhšie...

elusive
28. júl 2015

Nášmu dávam rybí olej a vitamíny od Swansonu, no to odporúčam aj očkujúcim, nevidím medzi tým rozdiel, keďže aj očkované deti si imunitu pestujú rôznymi doplnkami stravy. Samozrejme, veľa ovocia, zeleniny, čo najmenej bieleho cukru a dieťa si imunitu vytvorí samo aj bez umelých podporovákov 🙂

belllinka
28. júl 2015

Imunitu si mi poslinila už len tým, že si ho nedala očkovať. Ak chceš ešte viac posilniť, dávaj vitamín D, C, probiotiká, rybací olej, semiačka, orechy...

kbeata
29. júl 2015

nijak neposilnujem,ma ju v norme,nema znizenu bunkovu imun.,ani zdrav.problemy

moni244
29. júl 2015

Och moj boze

bibistec
19. sep 2015

katy2 ale ved prave ze su deticky s oslabenou imunitou napr. aj od narodenia a pod. niektore su kontraindikovane na ockovanie, nejde tu asi o zdrave dieta tak nechapem co riesis