Obmedzovanie neočkovaných deti

petka238
3. okt 2021

Ahojte maminy, ktore mate uz deti v skolke/skole a nedali ste ich povinne zaockovat ale zaplatilinste "pokutu" prosim vas, robili vam problemy v skolke a skole preto? Alebo doteraz niekde? Zvazujem ze ockovat sa nebudeme, neni problem zaplatit, len chcem vediet ze nebudeme mat problem v buducnosti s obmedzeniami.... dakujem

abbey1
3. okt 2021

@petka238 Žiadny problém nikdy nikde nebol. Mám dve deti, jedno už dospelé. Chodili aj na krúžky, tábory, výlety, štúdium zahraničí. Nikto sa nikdy na očko status nepýtal.

vivincek
3. okt 2021

Ale aktulane sa uz pytaju. uz aj v skole nas tlacia do testovania testami,ktore sme si ako rodicia prevzali dobrovolne....pritom dieta je zdrave,nema priznaky nikajeho ochorenia....

janai1
3. okt 2021

@vivincek 🤣🤣 ale ona sa nepýta na covid... Treba čítať s porozumením

kaktus87
3. okt 2021

Nie, do škôlky vzali bez problémov a v škole ani nikde inde to ani nezistuju.

henka123123
3. okt 2021

U nas do skolky je podmienkou priniest ockovaci preukaz k zapisu 🙂

laurikagab
3. okt 2021

@abbey1 tvoje deti nemajú žiadne očkovania od narodenia?
@petka238 Iba v skolke pri nástupe, riaditeľka sa len pýtala, či má nejaké zdravotné problémy .neriešili to. Dcera má 7 rokov.

abbey1
3. okt 2021

@laurikagab Mladšia žiadne, staršia od určitého veku pi komplikáciách už žiadne.

vivincek
3. okt 2021

@janai1 ja som nepisala o covide,citat viem.....mam deti zdrave,avsak neockovane a vsade uz poslednu dobu bud test alebo nesmies to ci ono....uz ani do kostola,aj tam uz len OTP....

vivincek
3. okt 2021

mozno zavisi aj v akej farbicke ste podla covid automatu....

klip0
3. okt 2021

@vivincek ale ty asi stále nechápeš (nehovorím to v zlom), ale toto nemá nič s farbickami covidu, ona sa pýta na detské očkovania nie proti covidu ale čierny kašeľ, osýpky, mumps, rubeola....

abbey1
3. okt 2021

@vivincek Dookola píšeš o Covid očkovaní. Autorka rieši povinné očkovania deti!

janai1
3. okt 2021

@vivincek hej? A prosím ta aký test je na osypky alebo mumps, rubeolu? Kde si taky test viem kúpiť?

zuzliq
3. okt 2021

@vivincek to nie je pravda, neklam. Zrejme nechodíš do kostola, len si to niekde čítala.

janai1
3. okt 2021

@zuzliq ??? V červených okresoch sa rozdeľujú omše 😉 Jedna je iba pre zaočkovaných a druha OTP

ajka0207
3. okt 2021

@vivincek A akými testami ich testujú, keď sa nebavíme o covide?

alana1
3. okt 2021

aky motiv mas, ze nechces ockovat? som len zvedava

abbey1
3. okt 2021

@zuzliq Bohužiaľ, je to pravda. Niekde sú omše rozdelené, niekde len pre OTP.

ajka0207
3. okt 2021

@petka238 kamarátka ma neockovane deti, zatiaľ je starší druhák, a problém nebol, ale teda ona neockovala kvôli zdravotným problémom, čiže doktorka v pohode dala potvrdenie že dieťa očkované byť Nemôže.

matkahelka
3. okt 2021

@petka238 moja dcera ma 12, nikdy nikto nikde od nas ockovanie nepytal- neriesil. ani v skolke, v skole uz vobec nie. za nejake babatkovske ockovania nas pediatricka nahlasila na RUVZ, zaplatili sme tie ich akoze pokuty. par rokov dozadu si nasa pediatricka zaockovala vlastneho vnuka, po ktorom skoncil cely fialovy na urgente a doslova utiekol hrobarovi z lopaty. odvtedy nasa pediatricka zmenila nazor na ockovanie, rozhodnutie nechava na rodicov a nikoho nepresviedca, na RUVZ to nehlasi.

lucia147852
3. okt 2021

Neockovanie nemôže byt dôvod na neprijatie do škôlky. Moja je síce nedkolkarka z môjho rozhodnutia, ale neocko deti z okolia chodia normálne do škôlky a nikto neriesi. V škole sa to neriesi už vôbec, pokial nepojde na ss, vs so zdravotníckym zameraním. Doockovat sa ale vie kedykoľvek sa neskôr rozhodne

matkahelka
3. okt 2021

@zuzliq co nie je pravda? ja byvam v KE a u nas su omse delene - len ockovanci, neockovanci musia byt vonku pred kostolom. a potom dalsia omsa OTP. a OTP uz musia splnat aj deti nad 12 rokov.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
3. okt 2021

@matkahelka u nás sú omše ockovani, OTP a aj základ, aby sa každému vyhovelo

abbey1
3. okt 2021

@beata_k Nie, lekár nemá žiadnu povinnosť menovite hlásiť neočkovaných pacientov. Mýliš sa.

matkahelka
3. okt 2021

@beata_k keby hlasila, uz nam pride davno upomienka alebo pokuta. minimalne za 2 ockovania. teda mozno uz aj za 3. neviem presne.

rubinka
3. okt 2021

@matkahelka - v KE sú omše normálne i pre neočkovaných osobitne.

matkahelka
3. okt 2021

@rubinka skus si zistit farnosti Slanec, Ruskov a KE okolie.

vojkri
3. okt 2021

@matkahelka tiez nie vsade v kosiciach. Mozno staci trosku googlu a v kosiciach sa 100 percent omsa najde aj v rezime zaklad (jedna napr u nas na juhu -jedna je aj v rezime ockovani). Nie sme na dedinke urcite sa da najst;)

abbey1
3. okt 2021

Prosím vás, vám veriacim sa to delenie veriacich zdá správne? Myslím vzhľadom na myšlienky a ideu kresťanstva?

tom_i
3. okt 2021

Baby haloo otázka je povinné očkovanie detí a nie covid či Corona takže si OTP, omše a podobne hovadiny odpustíte