Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

zigzag
31. okt 2013

@pectore
@adsumus prihlaste sa a este zarobite .... a dokazete nam svoju pravdu :P

http://www.naturalnews.com/042176_Piers_Morgan_...

adsumus
autor
31. okt 2013

@zigzag Prestan, prosím ťa, dávať do tejto témy blbosti. Mám chcieť to isté po antivax? Nech predvedú na sebe aké sú všetky ochorenia od mumpsu až po obrnu neškodné? A ako sa budú liečiť vitamínomC? Daj tejto téme pokoj a chod si agitovať do nesúhlasu alebo kde chceš. Tam som jasne napísala o čo ide v tejto téme. Nedokážeš rešpektovať normálnu slušnú požiadavku?

zigzag
31. okt 2013

@adsumus haha ponukni mi milon eur a dam sa na to 🙂 ale mumps, osypky ani kiahne mat nemozem lebo uz som mala, a kedze papame vitaminy, nedavame sa ockovat, tak obrhy sa nebojim ani tolko... takze do toho, ja beriem...

zigzag
31. okt 2013

@adsumus a jasne, ked dochadzaju argumety tak si sprosta na ludi .... 🙄 toto je verejna diskusia a pisem k teme, takze s cim mas problem ? bud rada, ze som vobec napisala,lebo tu mas pusto :D

pectore
31. okt 2013

@adsumus dobre ti radim na tu "Z" netreba ani reagovat.... ta kde vojde tam ... na MK je to favorit na... a viac ti napisem v sukromke... 😉

nae
31. okt 2013

@zigzag Už som v inej téme dvakrát verejne vyzývala k niečomu podobnému (ale len v našich skromných slovenských pomeroch - len aplikovať dospelým všetko z detského očko kalendára v ekvivalentnej dávke). Jedna sa raz ozvala, že ona do toho ide, ale ešte by sme potrebovali aspoň 19 ďalších cvičeniek, aby sme mohli z toho spraviť aspoň malú science a štatistiku. Zatiaľ sa nenašli. Možno sa časom nájdu. Zoženieme aj kamery (mediálna sláva zadarmo) a jeden kamarát je taký zlatý, že zabezpečí aj RZP, keby náhodou niečo.

zigzag
1. nov 2013

@nae tak neviem co sa nehlasia tie dve, ved ked sa tak toho ockovania zastavaju a nabadaju ockovat drobne deti. ktore sa nevedia tumu branit, to su hrdinky, a "skutek utek"

@pectore a kde to bolo dokazene a kto to dokazal ? taky blud si dokaze napisat kazdy, stracate uroven , niaky zdroj nic, jedna baba napisala, ozaj a vedela si, ze najnovsie uznal sud a amerike, ze po ockovani mmr dostalo dieta autzmus? a platia pekne odskodne, a stalo sa to pred casom aj v talianku, ze sud uznal odskodne po mmr ockovani,,,, na to co napises? ci jasne to odignorujes.. chapem, napis radsej ip tej druhej trubke 😝

adsumus
autor
1. nov 2013

"Zaznamenali sme prípad neočkovaného pacienta, s hydrocefalom a pacienta, ktorý na zápal mozgových blán zomrel." Išlo o deti do dvoch rokov." Viac o 26:42.

http://tvnoviny.sk/video/videospravy/televizne-...

Nemáte niekto bližšie informácie?

pectore
1. nov 2013

Americký federálny súd už niekoľkokrát priznal odškodné rodičom, u detí ktorých sa po očkovaní prejavil autizmus. Stalo sa tak v prípade Hannah Poling, Bailey Banks, či Ryan B. Mohabi.

Dokazuje to, že očkovanie spôsobuje autizmus? Nedokazuje, tu je vysvetlenie prečo:

Súd pre záležitosti očkovania rozhoduje na základe predložených dôkazov. Metodika je teda úplne iná ako v prípade vedeckého dokazovania. Štandard dôkazov je veľmi nízky – súdu stačí pravdepodobnosť „50% + vlások“ na to, aby rozhodol v prospech poškodenej strany. Napriek týmto nízkym štandardom sa ešte nikomu nepodarilo dokázať príčinnú súvislosť očkovania s autizmom.

Ani v jednom zo spomínaných prípadov nebol deťom diagnostikovaný autizmus – svedkovia/rodičia iba popísali syndrómy, pripomínajúce autizmus. V článku, ktorý pripájame, je citát z rozsudku zle preložený, preto môže čitateľa zavádzať.

V prípade Hannah išlo o mitochondriálnu dysfunkciu (neraz zamieňanú s autizmom). V prípade Bailey a Ryana išlo o encefalitídu, ochorenie, ktoré sa vyskytne u 1 z 2,000,000 zaočkovaných. Pre porovnanie, encefalitída (zápal mozgu) sa vyskytuje ako vážna komplikácia v 1 z 1,000 prípadov osýpok a v 1 zo 6,000 prípadov nakazených rubeolou.

pectore
1. nov 2013

@zigzag mas hore link nauc sa po anglicky a zistis kto tie skutocnosti skumal...

kveta
1. nov 2013

@adsumus Co tu provokujes cestujucich rodicov? Ty si ku mne nesla ani so zaockovanym deckom, ked som mala cierny kasel.. Tolko na temu ako V PRAXI veris tomu tvojmu ockovaniu. :D

zigzag
1. nov 2013

@pectore ja po anglicky viem, by si sa cudovala, a tvoje linky zo zasady uz neotvaram,lebo davas same blbosti 😝 ale ved ked ti za to platia, vsetci si musime neako zarabat 😅

pectore
1. nov 2013

@zigzag hlavne ze vypisujes " kde to bolo dokazene a kto to dokazal ?" a ked ti poviem ze to mas pred nosom tak ... " tvoje linky zo zasady uz neotvaram" ...ta co sa pytas?! ... 😀

zigzag
1. nov 2013

@pectore kazdy si to moze precitat vsade na nete,.. a nestojis mi za tu namahu sem hadzat neake linky,pravdu povediac,lebo,kazdy normalny, clovek kto chce co to ockovani vediet, je v sukromnej skupine a toto tu nikto ani necita, asi preto, iba sa troska nudim, tak si z vas robim tak troska srandu, vies som rozvedena, nemam sa s kym hadat 😀 heheh

adsumus
autor
1. nov 2013

14 potvrdených prípadov osýpok v Lethbridge, v Kanade, všetko neočkovaní jedinci. Na obrázku je výstraha pre ľudí, ktorí majú sopel, teplotu alebo vyrážku aby nevstupovali a volali lekárovi. Okolo 600 ľudí sa dalo očkovať.

sisaka
1. nov 2013

@adsumus no chlapec, si doniesol "darcek" z Holandska ... co cert nechcel, zrovna do komunity, kde je len 60% zaockovanost (vdaka, okrem ineho, aj kadejakym nabozenskym skupinam podobnym americkym Amish). Vdaka tymto idiotom AHS (Alberta Health Services) musela dat rodicom moznost zaockovat MMR vaccinou uz aj deti od 6-12 mesiacov, kedze riziko je vysoke!!!! NO hrdinovia uz sklapli usi a pobezia aj mimina dat ockovat. AHS komunikuje s predstavitelmi roznych cirkvi, aby apelovali na ludi, ktori neockuju z nabozenskych dovodov a distribuje informacne letaky aj v kostoloch.
Jedno je jasne, cim vacsi zapadakov, tym viac jednoduchych ludi, ktori nedokazu spracovat info, nie su schopni kritickeho myslenia a podliehaju kadejakym famam. Taktiez problem vidi AHS, ze sa ludia skryvaju za kolektivnu imunitu a spoliehaju sa, ze ine deti su zaockovane, pri 60 % to je uz fakt len hop alebo trop.

abbey1
1. nov 2013

Tak osýpky sú aj u nás v našom meste, len aby ste vedeli, kam necestovať. 😉

adsumus
autor
1. nov 2013

@abbey1 Povieš nám, ktoré je to mesto?

abbey1
1. nov 2013

Zavolajte si na hygienu, mali by byť hlásené. Je to povinnosť lekára.

aristka
2. nov 2013

@abbey1 v Pieťanoch ,ani by som sa nečudovala ,do kúpeľov chodia samí moslimy a iný cudzinci ,neviem či tam aj slováka nájdeš ,takže kľudne to môže niekto doniesť....
@adsumus

abbey1
2. nov 2013

@aristka 😀 😀 😀 😀 Som sa dobre pobavila. Zloduchovia cudzinci. Akos i len dovoľujú nás takto zaplavovať. Ľudská blbosť prekvitá aj napriek očkovaniu. 😀 😀 😀
Keby tak niekto venoval trošinku aj čas spisovnej slovenčine, keď už rieši turistov. 😉

aristka
2. nov 2013

@abbey1 už ma ideš chytať za slovenčinu ,ja nie som pedagóg takže sa opravím samí moslimovia a je smutné ,že ľudom ,ktorý dávajú v Piešťanoch prácu tj.návštevníkom kúpeľov nazývaš zloduchovia ....inak chodia tam aj nemci ,tých nazveš ako .....takže venuj sa gramatike ,ktorej asi rozumieš a ja svojmu ,ktorému rozumiem a poučuj učiteľov okolo seba ,ktorý majú tiež problém z gramatikou ....akože trápna poznámka ... 😝

zigzag
2. nov 2013

@aristka hehe ze pedagog, ale pisat by si vediet mohla, teda, ked si vychodila aspon prvy stupen zakladnej skoly ... ale to je ba dalsia trapna pripomieka na tvoj trapny koment 😅 osypky su bezna choroba, ktoru zvladne kazde, dobre zivene dieta, ktore ma dostatok vitaminov a zivin v strave a nefrci na hambacoch z mekaca....

adsumus
autor
2. nov 2013

Subakutna sklerotizujúca panencefalitída je možnou komplikáciou po ochorení na osýpky. Je to zriedkavá fatálna degeneratívna choroba centrálneho nervového systému charakterizovaná  poruchami správania,intelektu a vznikom kŕčov, ktorá vzniká 6až 8 rokov po primárnej infekciiu u detí,ktoré sa nakazili pred ukončeným 5.rokom života. Vedci v Nemecku vypočítali riziko jej vzniku na 1∶1700 to 1∶3300. Od roku 2003 do 2009 bolo v nemeckých nemocniciach hospitalizovaných 31 detí.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23874807

zigzag
2. nov 2013

@adsumus a vies kolko deti malo neziaduce ucinky po ockovani proti osypkam v Nemecku od roku 2003 do 2009 ? asi ich bude viacej ako 31....

adsumus
autor
2. nov 2013

@zigzag Ked sa vysmievaš iným ľudom z gramatiky, mala by si ty sama mať lepšiu.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zigzag
2. nov 2013

@adsumus ty mas co pisat, teda kopirovat , lebo asi tu viac kopirujes ako pises, a ako jedna mudra hlava napisala, ja sa nevysmievam, ja iba konstatujem 🙂 a neodkopirovala si tie nezduce ucinky v Nemecku za tie roky vyssie,,,, ale to bolo asi cielom, ze?

adsumus
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz