Je povinné preočkovanie v 11. rokoch?

ennylilith
5. okt 2020

Dobry den chcela by som sa informovat je stale povinne preockovanie v 11 rokoch, cize postihnutelne? Dalej citala som na internete kde som sa o to zaujimala, ale nenasla vhodne odpovede, ze ja mam podpisat suhlas, ako mam podpisat nieco s cim nesuhlasim a ako sa to riesi ked odmietnem podpisat a dalsia vec neviete ci je mozne ockovanie odlozit alebo ci nesuhlas ovplyvnuje koronakriza, lebo co som citala imunita deti je po ockovani oslabena, to mam dieta ohrozit vaznejsou chorobou, len preto co si zmysli stat? alebo ako to je s ockovanim pocas koronakrizy ved je uz opat vyhlaseny nudzovy stav a oni kludne ockuju ... akoze logika na hlavu ..... DAKUJEM VOPRED ZA VSETKY INFORMACIE

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruzasipova
5. okt 2020

@ennylilith Ockuje sa aj pocas koronakrizy, ak je dieta v ockovacom veku.

mogaa
5. okt 2020

@ennylilith a čo si myslíš že korona zrazu zmizne? Ten vírus tu už bude, takže jasne že sa očkuje, rovnako ako sa robia preventívne prehliadky u gynekológa alebo všeobecného lekára....Očkovanie ako aj ostatné preventívne prehliadky - sú prevencia....

renatka100
5. okt 2020

@ennylilith urcite sa odkladat aspon do leta, odporucam

katym77
5. okt 2020

aj my sme boli nedávno na očkovaní a preventívku v 13 rokoch

ennylilith
autor
5. okt 2020

@renatka100 a da sa to? Ostatne su kraviny nic k teme iba, ze sa da... To mi doslo ked mi ta krava poslala papier neviem preco POVINNOST pri tom nezrusili a ani co s tim zdrapom papiera ked s niecim nesuhlasim tak to nepodoisujem mne to dava logiku... Je to povinnost, nie dobrovolnost to aby si doktori umyli obrazne ruky

ennylilith
autor
5. okt 2020

@mogaa to mas zaujimavu gynekoligicku ked ju mas povunnu 😂😂😂 to som si nesplnila povinnost od porodu cize 11 rokov. 😂😂

sara07
5. okt 2020

@ennylilith no pokial nesuhlasíš musíš to nahlasit, ona to poznačí do karty a potom môžeš čakat predvolanie na hygienu kde okrem pokecu máš aj finančnu pokutu
podpisovat v karte nemusíš
ale postoj k tomu musíš zaujat, bud teda žiadaj odklad s dôvodom alebo odmietni že to budeš riešit v lete

renatka100
5. okt 2020

@ennylilith ked budes uvadzat ze je dieta chore a nemoze, prip ty si chora alebo niekto z rodiny nik ta nemoze donutit, ved to predsa nechces pdmietnut iba posunut n obdobie, kedy uz bude na koronu liecba